به‌روز شده در: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۱۳۲۲۳
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸
رئیس سازمان محیط زیست در شیراز:
رئیس سازمان محیط زیست در شیراز گفت: با توجه به وضعیت زیست محیطی کشور اکنون زنگ خطر برای محیط زیست کشورمان به صدا درآمده و نیازمند توجه همگان برای کمک به محیط زیست هستیم.
"خیبرآنلاین" -معصومه ابتکار صبح امروز در دیدار با آیت‌الله ایمانی نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز، اظهار کرد: وضعیت زیست محیطی کشور به سبب آلودگی های هوا، کمبود منابع آب، وجود ریزگردها و افت شدید منابع آبی به‌ویژه در حوزه دریاچه‌ها و تالاب ها مطلوب نیست و زنگ خطر را برای همه به صدا درآورده است.

به گزارش تسنیم، معاون رئیس جمهور افزود: نبود الگوی مناسب در مصرف انرژی کشور و بروز مشکلات ترافیکی یکی از مشکلات کلان شهرها بوده که سبب آلودگی هوا و مشکلات و بیماری‌های تنفسی شده است.

رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: ائمه جمعه می توانند کمک خوبی در حوزه های اخلاقی و الگودهی به مردم داشته باشند و با آگاه کردن مردم در نحوه استفاده از منابع طبیعی از گسترش مشکلات محیط زیست جلوگیری کنند.

وی تاکید کرد: دیگر دوره مماشات و تساهل به سر آمده و وارد دوره سختی شده‌ایم که وظیفه واجب همگانی است تا در حفظ محیط زیست کوشا باشیم.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز هم در این دیدار اظهار کرد: فضای زندگی ما باید همراه با آرامش باشد، این جز با توجه و وظیفه دانستن اینکه محیط زیست باید حفط شود به دست نمی آید.

آیت الله ایمانی خاطرنشان کرد: مشکلات و نواقص امروز در حوزه مسائل محیط زیست نتیجه عملکرد ناقص و ظلمی است که در دوران تاریخ به محیط زیست شده است، امروز هم مردم و هم مسئولان باید به طور جدی این موضوع را مد نظر قرار دهند.

امام جمعه شیراز خاطر نشان کرد: بزرگ ترین منکر امروز تخریب محیط زیست است و این موضوع در آیات و روایت ما هست که باید محیط زیست حفظ شود.

وی افزود: امروز باید وظیفه محافظت از محیط زیست به صورت یک وظیفه و فرهنگ همگانی درآمده و آن را بر خود تکلیف کنیم تا محیط زیست حفظ شود.

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: روزگاری بیش از 70 درصد فضای شهری شیراز را فضای سبز تشکیل می داد اما امروز می بینیم که فضای سبز شیراز به منازل مسکونی تبدیل شده است که این نشان دهنده امروز و فردای دردناکی است که از هم اکنون باید برای آن چاره ای اندیشید و توجه ویژه ای به فضای سبز شیراز کرد.

امام جمعه شیراز بیان کرد: هم اکنون 80 درصد دشت های فارس از خط قرمز کم آبی گذشته و الگوی کشت نیز تغییر کرده است که این موضوع نشان دهنده وخامت وضعیت آبی استان است.

وی با اشاره به اینکه برخی از معادن استان در دشت ها و محیط زیست حفاظت شده کشف شده اند گفت: حفظ شرایط طبیعی محیط زیست مهم است و باید توجه به مسائل زیست محیطی بیشتر شود.

آیت الله ایمانی افزود: از گذشته تاکنون استان فارس در تولید گندم مقام نخست را دارا بوده اما این به قیمت از دست رفتن منابع آبی تمام شده است به نحوی که امروز شاهد استخراج آب از عمق 300 متری زمین هستیم.

نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه فارس گفت: آفات و بروز مشکلات زیست محیطی از دیگر مشکلات فارس است که به ویژه در جنگل های بلوط به صورت دردناکی درختان را خشک کرده و جنگل ها در حال نابودی است و مسئولان امر باید فکری به حال این موضوع کنند تا جنگل ها، دشت ها، دریاچه ها و تالاب های استان احیا شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: