به‌روز شده در: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - در آستانه سالروز قیام مردم تبریز، هزاران نفر از مردم آذربایجان صبح امروز با حضور در حسینیه امام خمینی رحمه‌الله با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار كردند.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی "خیبرآنلاین"، حضرت امام خامنه ای در این دیدار ضمن تشكر فراوان از آحاد ملت بزرگ ایران بخاطر نمایش شكوه و عظمت اقتدار ملی، در راهپیمایی ۲۲ بهمن و جشن سی و پنج سالگی انقلاب اسلامی، «استقامت و وحدت» را دو پیام اصلی راهپیمایی امسال دانستند و گفتند: ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن و در پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریكایی حضوری متراكم تر و پرشورتر داشت و اعلام كرد، به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریكا نخواهد شد.

در این دیدار كه در آستانه سی و ششمین سالگرد قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹ بهمن سال ۱۳۵۶ برگزار شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنان خود را با تشكر از حضور شورانگیزتر و گسترده تر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال آغاز كردند.

ولی امر مسلمین گفتند: زبان از توصیف و تقدیر و تشكر از ملت بزرگ ایران عاجز است اما در درجه اول در مقابل خداوند متعال كه محوِّل دلها و مقلِّب نیت ها و عزم ها است، سجده شكر بجا می آوریم و در درجه بعد از آحاد ملت ایران در سراسر كشور به دلیل ارائه چهره ای برجسته، شكوفنده، و زنده از انقلاب اسلامی در روز ۲۲ بهمن، به جهانیان، صمیمانه تشكر می كنم.ایشان سپس با اشاره به قیام تاریخی ۲۹ بهمن مردم تبریز، این حادثه را دارای درسها و عبرتهای متعدد دانستند و افزودند: اولین درس قیام ۲۹ بهمن، «نمایش ویژگی ها و خصلت های برجسته مردم تبریز و آذربایجان» بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: ایمان عمیق دینی، غیرت دینی، شجاعت، موقع شناسی و اقدام به هنگام، پیشرو و صف شكن بودن، و انجام كارهای نوآورانه در راه اهداف، خصلت های برجسته مردم تبریز و آذربایجان است، كه حادثه ۲۹ بهمن، آنها را مجسم كرد.

مقام معظم رهبری دومین درس قیام ۲۹ بهمن را «نشان دادن پیوستگی و ارتباط بخشها و اقوام مختلف كشور» برشمردند و گفتند: اقوام مختلف ایرانی، به واسطه حاكمیت ایران اسلامی، در زیر پرچم اسلام و نام زیبای ایران قرار گرفته اند و همه دارای پیوستگی و اتصال با یكدیگر هستند و این، همان نقطه ای است كه بدخواهان ملت ایران، برروی آن متمركز شده اند و می خواهند اقوام ایرانی را مقابل هم قرار دهند.

ایشان همه مردم و مسئولان را به هوشیاری در قبال این موضوع فراخواندند و خاطرنشان كردند: هیچگاه نباید پیام اتحاد و همدلی و همگامی قیام ۲۹ بهمن از یاد برود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، «معجزه اراده ملت» را پیام سوم قیام ۲۹ بهمن تبریز دانستند و تأكید كردند: این قیام نشان داد كه هیچ مانع و قدرت بزرگی نمی تواند در مقابل اراده راسخ یك ملت، مقاومت كند.

حضرت امام خامنه ای در ادامه به تحلیل چرایی حضور گسترده تر و پرشورتر مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال و پیام های این راهپیمایی پرداختند.

ایشان با اشاره به محاسبات و گزارش های نسبتاً دقیق افراد خبره از میزان حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در سال های مختلف گفتند: براساس گزارش های كارشناسی و دقیق، جمعیت مردم در راهپیمایی امسال در سراسر كشور، متراكم تر از سال گذشته بود و این واقعیت نشان دهنده این است كه جشن سالگرد انقلاب اسلامی، همانند خود انقلاب، پدیده ای بی نظیر است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزاری جشن انقلاب اسلامی بوسیله مردم و در نقاط مختلف كشور و آن هم در سی و پنج سالگی انقلاب بر خلاف مراسم خشك و رسمی كشورهای دیگر را پدیده ای عجیب و شگفت آور خواندند و خاطرنشان كردند: برخلاف تبلیغات و تحلیل های غیرواقعی رسانه های بیگانه، اتاق های فكر آنها متوجه پیام این حضور و انگیزه و ایمان و همچنین شعارهای مردم می شوند.

ولی امر مسلمین افزودند: شعارهای مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن حاوی دو پیام اصلی «استقامت و وحدت» بود.

ایشان در تبیین پیام استقامت و ایستادگی بر آرمانها گفتند: انقلاب اسلامی دارای «آرمانهای ایجابی» و «آرمانهای سلبی» است. آرمانهای ایجابی آن، عمل به تعالیم اسلام، تحقق عدالت اجتماعی، حضور مردمی در صحنه ها و حوادث مختلف، اقتصاد مستقل، فرهنگ غیروابسته و اصیلِ ایرانی – اسلامی، پناه دادن به مظلوم و مقابله با ظالم، پیشرفت كشور، برجستگی علمی، و پیش قدمی در اخلاق و معنویت است.

مقام معظم رهبری تسلیم نشدن در مقابل زورگویی و باج خواهی نظام سلطه را كه مظهر آن امریكا است، آرمان سلبی انقلاب اسلامی خواندند و تأكید كردند: ملت ایران در ۲۲ بهمن امسال اعلام كرد كه تسلیم زورگویی و باج خواهی امریكا نخواهد شد.

ایشان با انتقاد از برخی تلاش ها برای معرفی یك چهره غیرواقعی از امریكا به مردم، گفتند: برخی افراد تلاش دارند با بزك كردن چهره امریكا، زشتی ها و خشونت ها و وحشت آفرینی ها را از این چهره بزدایند و دولت امریكا را دولتی علاقمند به مردم ایران و انسان دوست معرفی كنند، اما تلاش این افراد به نتیجه نخواهد رسید.

رهبر معظم انقلاب اسلامی به سابقه سیاه دولت امریكا در مدت حداقل هشتاد سال اخیر اشاره كردند و افزودند: به راه انداختن جنگ های خونین و كشتار انسانهای بیگناه، حمایت از دیكتاتورهای ظالم در نقاط مختلف جهان، حمایت از تروریسم بین المللی، حمایت از تروریسم دولتی كه مظهر آن رژیم جعلی، غاصب و جنایتكار صهیونیستی است، حمله به عراق و كشتار حداقل دهها هزار نفر از مردم، حمله به افغانستان، راه اندازی شركت های آدم كشی و ترور همچون بلك واتر و راه اندازی گروههای تندروی تكفیری و حمایت از آنها، بخشی از سیاهه اعمال امریكا است.

حضرت امام خامنه ای تأكید كردند: چگونه می توان این چهره زشت و جنایتكار را، در مقابل ملت ایران، با بزك تغییر داد.

ایشان به سابقه اقدامات خصمانه دولت امریكا بر ضد ملت ایران نیز اشاره كردند و افزودند: ملت ایران از كودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ تا سال ۱۳۵۷ و از پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون همواره با خباثت ها، آزارها، توطئه ها و تحریم های امریكا مواجه بوده است كه آخرین مورد آن حمایت وقاحت آمیز رئیس جمهور امریكا از فتنه گرانِ سال ۸۸ بود و اخیراً هم بار دیگر اعلام حمایت كردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: این فهرست، تنها گوشه ای از بدكاری های دولت امریكا در قبال ملت ایران است كه اكنون نیز ادامه دارد.

ولی امر مسلمین با یادآوری سخنان خود در ابتدای امسال در مشهد مقدس گفتند: تصور برخی دولتمردان دولت قبلی و همچنین برخی دولتمردان دولت فعلی این است كه اگر ما در قضیه هسته ای، با امریكا مذاكره كنیم، موضوع حل می شود. من هم به دلیل اصرار آنها بر مذاكره درخصوص موضوع هسته ای، گفتم مخالفتی ندارم اما همان موقع هم تاكید كردم كه خوشبین نیستم.

ایشان افزودند: نشانه های خوشبین نبودن، اكنون در حال آشكار شدن است و دلیل بارز آن هم، اظهارات سخیف و توهین آمیز سناتورها و مقامات امریكایی بر ضد ملت ایران است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: البته ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، پاسخ این اهانت ها را داد و به مقامات امریكایی تو دهنی زد.

ولی امر مسلمین گفتند: یكی از علت های حضور گسترده تر و پرشورتر ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات امریكایی بود كه مردم با غیرت دینی خود به صحنه آمدند تا به دولت امریكا علام كنند كه دچار اشتباه محاسبه نشود زیرا مردم در صحنه هستند.

ایشان افزودند: پیام ملت ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن، به همه مسئولان و زحمت كشان اداره امور داخلی و خارجی كشور، این بود كه ملت ایران ایستاده است و مسئولان نباید در مواجهه با دشمن، احساس ضعف كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به تأكید های مكرر قبلی خود مبنی بر اینكه موضوع هسته ای، بهانه ای بیش نیست، خاطرنشان كردند: اگر روزی بر فرض محال هم، موضوع هسته ای مطابق خواسته امریكا، حل شود، امریكاییها مسائل دیگر را پیش خواهند كشید، و اكنون نیز همه شاهد هستند كه سخنگویان دولت امریكا از موضوعات حقوق بشر و توانایی موشكی و دفاعی ایران، سخن به میان می آورند.

مقام معظم رهبری گفتند: آیا امریكاییها واقعاً خجالت نمی كشند كه نام حقوق بشر را می آورند زیرا هركسی كه در دنیا مدعی حقوق بشر باشد، امریكاییها با این همه فضاحت، نباید حتی اسم حقوق بشر را بر زبان بیاورند.

ایشان با اشاره به اقدامات خلاف حقوق بشر امریكا از جمله در زندان های گوانتانامو، و ابوغریب، كمك به تروریست های معروف جهان، و عهد شكنی ها و دروغ گویی ها افزودند: امریكاییها با این پرونده قطور و سیاه، باید از آوردن نام حقوق بشر، دچار شرم و حیاء شوند اما همچنان وقیحانه مدعی حقوق بشر هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی درخصوص مذاكرات هسته ای خاطرنشان كردند: كاری كه وزارت امور خارجه و مسئولان دولتی درخصوص مذاكرات هسته ای آغاز كرده اند ادامه پیدا خواهد كرد و ایران نقض كننده كاری كه شروع كرده است، نخواهد بود اما همه بدانند كه دشمنی آمریكا با اصل انقلاب اسلامی و اسلام است و این دشمنی، با مذاكرات پایان نخواهد یافت.

حضرت امام خامنه ای تأكید كردند: تنها راه علاج این دشمنی تكیه بر اقتدار ملی و توان داخلی و مستحكم تر كردن ساخت درونی كشور است.

ایشان با اشاره به ابلاغ سیاستهای كلی اقتصاد مقاومتی در آینده بسیار نزدیك، افزودند: راه حل مشكلات كشور، اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تكیه به درون و چشم ندوختن به بیرون است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به ثروتهای كم نظیرِ طبیعی و انسانی كشور بویژه ذخایر فراوان نفت و گاز و نیاز دنیا به ایران، خاطرنشان كردند: همه دیدند كه كشورهای خارجی با مشاهده یك لبخند در ایران، برای حضور در كشور هجوم آوردند، بنابراین امریكاییها نمی توانند برای همیشه برروی لجبازی خود مقاومت كنند و اگر ما بر توان خود تكیه كنیم، استقامت آنها در هم خواهد شكست.

ولی امر مسلمین افزودند: تا وقتی كه چشم ما به دست دیگران یا به كاهش تحریم ها و یا اظهارات مقامات امریكایی دوخته شده باشد، به جایی نخواهیم رسید.

ایشان گفتند: من اصرار دارم كه مسئولان به نیروی داخلی تكیه و به مردم اعتماد كنند تا این سرچشمه فیاض و تمام نشدنی در داخل، خروشان و فروزان و جوشان شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تأكید كردند: اگر این كار انجام شود، قطعاً همه درهای بسته باز خواهد شد و باید در همین مسیر حركت و عمل كرد.

مقام معظم رهبری در پایان گفتند: به توفیق الهی اهداف آمریكا و استكبار جهانی نسبت به ملت ایران و نظام اسلامی شكست خواهد خورد و این ملت پیروزی خود را در مقابل چشم بدخواهان، جشن خواهد گرفت.
منبع: khamenei.ir
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
پیرو شهدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۸
0
2
خدایا تمام فکر و بیانات حضرت امام خامنه ای را که برای عزت و سربلندی دین و این مملکت است هر چه زودتر به هدف اجابت برسان و دلش را شادبفرما. و امریکا و دوستداران داخلی و خارجی اش را خار و سرافکنده بفرما.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۳۰
آمين يا ربالعلمين
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: