به‌روز شده در: ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - دکتر سعید جلیلی در آغاز سفر فشرده یک روزه جهت دیدار با نخبگان، دانشجویان و مردم شیراز، صبح چهارشنبه وارد این شهرستان شد.

به گزارش پایگاه خبری- تحلیلی "خیبرآنلاین"، نماینده امام خامنه ای در شورایعالی امنیت ملی که به دعوت دانشجویان و مردم شهر شیراز عازم مرکز استان فارس شده بود، 4 برنامه رسمی در دستور کار قرار داده بود که در فواصل میان برنامه ها نیز دیدارهای غیررسمی با برخی از جوانان و طیف های مختلف داشت.

سعید جلیلی در اولین برنامه خود که البته به صورت غیررسمی برگزار شد، در جمع صمیمانه جوانان حیات طیبه حاضر شده و ضمن شنیدن دیدگاه های آنان، به بیان نکات مدنظر در رابطه نحوه فعالیت ها و هم افزایی میان نیروهای انقلابی و آحاد جامعه پرداخت و توصیه هایی را برای جوانان حاضر در این جلسه مطرح کرد.* دیدار با امام جمعه شیراز

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با آیت الله ایمانی، امام جمعه شیراز، دیدار کرد.

سعید جلیلی در این دیدار گفت: برای تحقق منویات رهبری در جامعه هرکس باید نقش خود را ایفا کند و آحاد جامعه وظیفه دارند در بخش های مختلف آنچه که رهبری در فرهنگ، اقتصاد، سیاست و سیاست خارجی و صنعت مطرح می کنند را تبیین و اجرا کنند و آنچه که اجرا می شود باید منطبق بر دغدغه های مردم باشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تلاش های دشمنان برای شبهه افکنی در ذهن مردم، بیان داشت: باید برای سوالات و شبهاتی که در ذهن مردم شکل می گیرد، پاسخ مناسب ارایه شود. نکته مهم این است که بدانیم دشمنان بیکار نیستند و همینک بیش از 100 شبکه ماهواره مشغول کار هستند.

جلیلی با اشاره به ظرفیت های گسترده نیروهای انقلابی در سراسر کشور، اذعان کرد: ظرفیت های نیروهای انقلابی و حزب اللهی باید با هم افزایی همراه باشد و اقدامات آنان در جهت اقناع عمومی و براساس تفکر انقلاب اسلامی و گفتمان رهبری صورت بگیرد. هرچقدر که پیمان میان امت و امام عمیق تر بشود به همان میزان هزینه های نظام و انقلاب کمتر خواهد شد و این پیوند پشتیبانی برای انقلاب خواهد بود.نماینده امام خامنه ای در شورایعالی امنیت ملی در پایان گفت: پیشنهاد بنده به فعالان فرهنگی و اجتماعی در شهرستان های مختلف این است که فصل الخطاب خود را نماینده ولی فقیه در استان خود قرار دهند.

آیت الله اسدالله ایمانی، امام جمعه شیراز و نماینده ولی فقیه در استان فارس، نیز در این دیدار نکاتی را مطرح کردند.

وی گفت: یکی از مسایل مهم مطرح شده از سوی رهبری که باید به عنوان گفتمان حاکم بر جامعه مطرح بشود و مردم آن را باور کنند، محقق شدن پیوند میان امام و امت هست.

امام جمعه شیراز تصریح کرد: آرمان های انقلاب فراتر از حرکت دولت ها و مسایل مختلفی است که در نتیجه تحولات سیاسی در جامعه به وقوع می پیوندد. ما باید آن آرمان ها را همیشه مدنظر داشته باشیم و فضا را برای رسیدن به آن آرمان ها فراهم کنیم.

گفتنی است ادامه دیدار دکتر جلیلی با نماینده ولی فقیه در استان فارس بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

* زیارت سومین حرم اهل بیت(ع)

سعید جلیلی در ادامه سفر یک روزه خود به شیراز برای زیارت حرم حضرت احمد بن موسی(س) و دیدار با تولیت سومین حرم اهل بیت(ع) در ایران به مرقد مطهر شاهچراغ رفت. از نکات حایز اهمیت در جریان این زیارت، تعجب و استقبال مردم از حضور بدون تشریفات و کاملا ساده دکتر جلیلی بود. زایران حضرت احمد بن موسی(س) بر گرد وی حلقه زده و با جلیلی به خوش و بش پرداختند.عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام پس از زیارت، نماز ظهر و عصر را اقامه و نموده و در ادامه، با آیت الله سید اصغر دستغیب، تولیت این حرم شریف، دیدار خصوصی برگزار کردند.* حضور در جمع دانشجویان دانشگاه شیراز

دکتر سعید جلیلی در میان شور و اشتیاق زایدالوصف دانشجویان شیرازی وارد این دانشگاه شده و با استقبال دکتر باقری لنکرانی، وزیر بهداشت دولت نهم، مواجه شد.

نکته قابل توجه هنگام ورود جلیلی به سالن مراسم، شعرخوانی جمعی دانشجویان بود که همزمان سرود معروف "یه باری از امروز رو دوشته..." را با موسیقی که از بلندگوی سالن پخش می شد، همخوانی کردند.

گزارش خبرنگار ما حاکی است دانشجویان دستنوشته هایی با مضامینی همچون "نه قدرت، نه ثروت، فقط حقوق ملت" ، "نظام اسلامی ما نظام سرمایه داری نیست" ، "ورود یک درصدی ها ممنوع!" ، "مطالبه ما دیگر مبارزه با مفاسد اقتصادی نیست، مبارزه با اقتصاد فسادپرور است" ، "سلام بر عضو جبهه 99 درصدی ها" بر روی دست گرفتند.

تالار فجر دانشگاه شیراز مملو از جمعیت پرشور دانشجویان شده به نحوی که تعدادی از آنها به خاطر پرشدن ظرفیت صندلی ها، بر کف سالن و حتی روی جایگاه محل سخنرانی نشسته و برنامه را پیگیری کردند.