به‌روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۵
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - می گویند همیشه راست بگویید اما هر راستی همیشه گفتنی نیست. تفسیر این جمله در عرصه رسانه البته با تبصره هایی همراه است که می کوشیم با حسن استفاده از همان تبصره ها، برخی خبرهایی که همیشه گفتنی نیستند را هر هفته، ظهرهای آدینه، به اطلاع مخاطبان برسانیم.

و اینک بسته خبری ظهر آدینه 2 خردادماه 1393 "خیبرآنلاین":

* برخی شنیده ها حکایت از آن دارد که در جریان مذاکرات هسته ای وین 4 برخی افراد پیشنهاد داده بودند تا به جهت موضوعات احتمالی که طرف غربی، به ویژه آمریکا، مطرح خواهد کرد، یک کارشناس نظامی نیز تیم ایرانی را همراهی کند که این مساله با مخالفت قاطع وزیر دفاع مواجه می شود. وی معتقد است که این مذاکرات هسته ای است و نباید به حریف فرصت عرض اندام برای طرح دفاعی کشور را داد.

* معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در اوایل فعالیت خود در دولت یازدهم اعلام کرد که براساس اصل شفافیت، از این پس یارانه های دولتی که به رسانه های مختلف داده می شود را اعلام عمومی خواهد کرد و در همین زمینه، آمار 6 ماهه نخست سال 92 را منتشر کرد. اینک اما با گذشت چند ماه از آغاز سال 93، جدول حمایت های یارانه ای از رسانه ها در 6 ماهه دوم سال 92 منتشر نشده است. این درحالی است که شنیده شده حمایت های گسترده ای از رسانه های وابسته به برخی افراد حامی دولت صورت گرفته است.

* در ماجرای افزایش پهنای باند اینترنتی که هفته گذشته از سوی دولت مطرح شد، ابهامات و نکات بسیاری وجود دارد. از جمله آنها عدم توجه دقیق به پیوست فرهنگی بود که طی 21 محور از سوی یک مقام ارشد نظام برای مسئولان دولتی ارسال شده بود. از جمله موارد مطرح در آن پیوست که مورد بی توجهی قرار گرفته می توان به عدم آمادگی ساختاری دستگاه ها به جهت مواجهه با پیامدهای ناشی از افزایش پهنای باند، ضرورت فعال سازی سامانه داخلی، سرویس ایمیل داخلی قابل رقابت با نمونه های خارجی و... اشاره کرد.

* خبر دیگر در رابطه با مسایل مربوط به اینترنت و ارتباطات اینکه، شنیده شده چندی پیش، پس از سخنانی که از سوی وزیر ارتباطات مطرح شد، به وی حداقل 3 بار تذکر داده شده که سخنانش در تعارض با دیدگاه کلان و کلی کشور است و نکاتی از مسایل کارشناسی مطرح شده در این زمینه به وی ارایه شده که واعظی نزدیک به 14 صفحه به صورت دستنویس از آن مشاوره ها نکته برداری می کند.

* در جریان سفر اخیر دستیار روحانی در امور مذاهب و قومیت ها به قم، برخی مراجع و علما از دیدار با وی خودداری می کنند. یونسی در نهایت تنها موفق به دیدار با آقایان جوادی آملی، موسوی اردبیلی و شبیری زنجانی می شود که این دیدارها نیز پشت درب های بسته و بدون حضور خبرنگاران صورت می گیرد. شنیده ایم که یونسی در دیدار با موسوی اردبیلی گفته: مخالفین دولت تعدادشان بسیار اندک ولی صدایشان بلند است. اظهارات عجیب وی پیرامون سینه زنی هیاتی ها در جمع یهودیان و نیز، بازگشت آرم شیر و خورشید و برخی مسایل دیگر موجب انتقادات گسترده شده است.

* از محمود سریع القلم (مشاور غیررسمی روحانی) خبر می رسد که در جلسات مشورتی خود به علت ناکافی بودن قدرت ایران برای نگاه بالا به پایین و یا حتی برابر با غرب، تنها راه برون یافت از وضعیت موجود را تعامل نابرابر "حاصل جمع غیرصفر" می داند. به اعتقاد وی بایستی مانند چین مبارزه برای برتری ایدئولوژیک را کنار گذاشت و فقط به فکر افزایش قدرت اقتصادی و نفوذ در بازارهای جهانی بود.

* شنیده ها از درون حلقه فکری و مشورتی دولت حکایت از آن دارد که آنها برای انتخابات مجلس دو راهکار ذیل را دردستور کار قرار داده اند:
1- فضا سازی برای عدم تخریب احمدی نژاد در رسانه های حامی دولت تا از فعالیت وی در آستانه انتخابات جهت بروز انشقاق میان طیف های موسوم به اصولگرا استفاده شود.
2- تلاش برای عدم الصاق عنوان اصلاح طلبی به بدنه مدیریتی دولت به نحوی که لیست گروهک اعتدالی بتواند از بررسی صلاحیت های شورای نگهبان به سلامت عبور کرده و در نهایت، با افراد خوشنام جریان موسوم به اصلاح طلبی به ائتلاف برسند.

* الصاق عنوان "آقای دوربینی اصلاح طلبان" به محمد خاتمی از سوی رسانه های انقلابی موجب بروز واکنش هایی در جلسه محفلی اطرافیان وی شده است. آنان بیان کرده اند که حضور افراطی و مصنوعی خاتمی در فضای رسانه ای و در جلسات چندنفره بازیگران و... باعث بروز واکنش منفی در افکار عمومی شده است. یکی از حاضرین گفته: به نظر می رسد تا عدم عذرخواهی رسمی خاتمی بابت فتنه از مردم و نظام صورت نگیرد، نمی توانیم بر روی وی سرمایه گذاری کنیم کما اینکه یک سال تلاش رسانه ای برای قبح زدایی از حضور او در جامعه نتیجه درخوری در پی نداشته است.

* اخیرا، یکی از خبرنگاران خانم نزدیک به مسیح علی نژاد فراری که با یک روزنامه وابسته به جریان موسوم به اصلاح طلبی همکاری دارد، مشغول جاسوسی از رسانه های جبهه انقلاب شده است. "ص . آ" که ظاهرا با همکاری یک نهاد دولتی به مشخصات خصوصی برخی فعالان رسانه های انقلابی دست پیدا کرده، ضمن تماس با آنها به بهانه تهیه گزارش، درصدد جاسوسی از چگونگی فعالیت این رسانه ها، منابع مالی آنها، افراد مختلفی که در آن رسانه مشغول کار هستند و... پرداخته است. در پرونده این فرد سابقه بازداشت نیز ثبت شده است.

* حضور یک فرد فعال در سایت منتسب به آقازاده معروف که متهم امنیتی و اقتصادی است، در رسانه منتسب به قالیباف شهردار تهران، با ابهاماتی همراه شده است. این فرد که در گذشته با برخی رسانه های نزدیک به جریان موسوم به اصولگرا همکاری داشته، قبل از این در سایت فیلترشده "آینده" فعالیت می کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: