به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
روي برنامه هاي نشريات داخل دانشگاه ها باید فکري بشود و نظارت کافی بر آن صورت گیرد؛ ما به اساتيد و دانشجويان علاقه داشته و ایمان در ميان آنها جوانان بسيار متدين هستند اما دشمن مي خواهد نفوذ کند و باید در این زمینه مراقب بود
"خیبرآنلاین" - آيت الله العظمي مکارم شيرازي در ديدار با علی لاريجاني رياست مجلس شوراي اسلامي، با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی ایشان گفتند: واقعيت اين است که دولت در اين مدت يکسال خدمات خوبي کرده و کسي نمي تواند انکار کند، ولي مشکلاتي است که بايد گفته شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر این مرجع تقلید، ایشان با تاکید بر این نکته که انتقاد اگر سازنده باشد نعمت و اگر مخرب باشد عذاب است، بیان داشتند: حتي انتقاد سازنده هم تلخ است و بايد تلخي آن را تحمل کرد و پذيرفت و الا اگر نباشد اشتباهات تکرار مي شود.

 معظم له تصریح کردند: تأکيد مي کنیم اعضاي محترم هیات دولت نبايد از انتقادهاي سازنده ناراحت شوند؛ ما اميدواريم در این شرایط کسي انتقاد مخرب هم نکند چراکه در شرايط فعلي کشور درست نيست.

 ایشان در ادامه سخنان خود با تاکید بر این که برای حل مشکل اقتصادي متوليان زيادي وجود دارد که ان شاءالله به وظایف خود عمل خواهند کرد، اما مشکل فرهنگي متولي کمتري دارد به همين دليل ما روي مشکل فرهنگي تکيه مي کنيم، افزودند: به عنوان نمونه مسأله نسل سوم اينترنت که مطرح شد، از شوراي عالي فضاي مجازي چند نفر پيش ما آمدند و توضيحاتي دادند، من احساس کردم واقعا خطري ممکن است ايجاد شود تذکراتي دادم. متاسفانه بعضي با سوء نيت سخنان و اظهارات ما را تحريف کرده بودند. ما مخالف تکنولوژي نيستيم نه تنها مخالف نيستيم بلکه واجب که از آن استفاده کنیم.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفتند: روايتي داريم که اگر علم در ثريا باشد جمعي از ايرانيان آن را به زمين مي آورند؛ آن زمان که ما مسلمانان داراي نهضت و انقلاب علمي بوديم اروپاييان قرون وسطايشان را طي مي کردند.

 ایشان با تاکید بر اینکه ما از تکنولوژي به تمام معنا دفاع مي کنيم، تصریح کردند: عده ای خيال نکنند ما مخالف این تکنولوژی ها هستيم ، منتهي تکنولوژي غربي مانند آب گل آلود و غير بهداشتي است. آب مايه حيات است اما وقتي گل آلود و غير بهداشتي شد بايد تصفيه شود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اضافه کردند: ما مي گوييم اين آب آلوده غير بهداشتي به نام نسل سوم اينترنت را تصفيه کنيد تا آب بهداشتي شود و در اختيار بگذاريد تا همه از آن استفاده کنند و کسي  مخالف آن نيست. آدم بي عقل مخالف پيشرفت و تکنولوژي است؛ بنابراين تفسيرهايي که کرده اند درست نيست.

ایشان افزودند: وزير محترم ارتباطات نامه اي به من نوشته بودند که ما شوراي عالي مجازي را ديديم، شوراي عالي مجازي به من گفتند که با من تماس نگرفتند. مسأله مهم اين است که گفتند: بعد از اين نسل سوم روي موبايل ها هر فيلمي که بخواهيد هست. من مشهد بودم براي من آوردند و نشان دادند و انواع فيلم هاي آلوده در آن بود بدون هیچ گونه فیلترشکنی؛ با این وجود بنده باز هم اعتماد نکردم از يکي از اطرافيان تلفن همراهش را گرفتم و باز ديدم که تمام فيلم ها بدون هيچ گونه فيلتري در آن وجود دارد؛ ما خواستيم که اين آقايان بروند پيش وزير محترم ارتباطات و جلوي چشم ايشان به ايشان نشان بدهند که چه فيلم هايي فورا روي تلفن همراه شان مي آيد.

ایشان با تاکید بر این که ما که پايبند به اخلاق اسلامي هستيم و خط قرمزهايي داريم، اظهار داشتند: هر تکنولوژي که مي آيد بايد آن را پاک کنيم؛ بايد اين آب آلوده را تصفيه کنند. من مي گويم در اين مسأله عجله نکنند، با شوراي عالي مجازي تماس بگيرند پيش ايشان بروند، با هم صحبت کنند، نشان بدهند که اين در آينده خيلي مشکلات ايجاد مي کند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی تصریح کردند: ما فکر مي کنيم مسائل فرهنگي تبديل به مسائل سياسي اقتصادي مي شود و مسائل سیاسی اقتصادی نیز تبديل به مسائل فرهنگی و تاثیر و تاثر متقابلی دارند.

ایشان گفتند: ما دارای حکومت اسلامي هستيم و معتقديم که اخلاق اگر فاسد شد مشکلات زيادي ايجاد مي شود الان چرا طلاق زياد شده؟ چرا ازدواج کم شده؟ چرا شوهر به زن و زن به شوهر بدبين شده اند؟ يکي از عوامل مهمش همين هاست.

معظم له ادامه دادند: اين بي بندوباري ها نظام خانواده را متلاشي مي کند؛ ما اگر تذکر مي دهيم مي گوييم مصلحت شما اين است ما دلمان مي سوزد. ما مسائل فرهنگي را رصد کنيم و به سهم خودمان تذکر دهيم. گاهي اين مسائل  براي ما هزينه هايي دارد که آن را می پردازیم.

استاد برجسته حوزه عملیه خطاب به رییس مجلس با بیان اینکه شما با توجه به موقعیت تاثیرگذاری که دارید می توانید کمک کنید تا این مشکلات به حداقل برسد، تاکید کردند: اميدواريم پيام ما را به ايشان برسانيد تا روي اين برنامه فکر کنند.

 ایشان ادامه دادند: روي برنامه هاي نشريات داخل دانشگاه ها باید فکري بشود و نظارت کافی بر آن صورت گیرد؛ ما به اساتيد و دانشجويان علاقه داشته و ایمان در ميان آنها جوانان بسيار متدين هستند اما دشمن مي خواهد نفوذ کند و باید در این زمینه مراقب بود.

گفتنی است ظاهرا لاریجانی نیز با اشاره به موضوعات مطرح شده درخصوص نسل سوم اینترنت در کشور خطاب به معظم له گفته است: قطعاً این تکنولوژی‌ها باید پیوست فرهنگی داشته باشند، البته باید براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده اینترانت داخلی گسترش پیدا می‌کرد و حتی طراحی‌های اولیه آن انجام شد، اما من قطعاً برای پیگیری موضوعات مطروحه از سوی جنابعالی با وزیر مربوطه و دبیر شورای عالی فضای مجازی تماس می‌گیرم و موضوع را بررسی می‌کنم.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
0
0
(...) شرایط فعلی کشور الان چگونه شده که مثلا یک سال قبل نبود؟؟ در آن شرایط شما منتقد همیشگی بودید و در طول هفته دایم داشتید به دولت انتقاد می کردید هوادارنتان مثل (...) هم که برای در راس بودن هل من مبارز می طلبید ولی الان شده وکیل بی جیره و مواجب دولت راستی (...) ملکه عدالت برای مرجعیت همین چیزی است که (...) دارا می باشید یعنی همین هواداری از هم لباستان بدون توجه به لطمات بی شماری که به عزت مردم و نظام داردوارد می کند؟؟ واقعا قیامتی که می گویند و معتقدیم هست (...) کدامین معنا را دارد که برگزاری که مراسم تقدیر از دست اندرکاران سفرهای نوروزی در سال 92 را صراحتا تیلیغاتی و انتخاباتی نامیدید اما الان این همه تحقیر اسلام توسط وزیر فرهنگ ودولت را کارهای خوب و ارزنده می دانید
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۹
0
0
ای احمدی نژاد مظلوم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: