به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی "خیبرآنلاین"، آیت‌الله موحدی کرمانی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با اشاره به  هلاکت سرکردگان گروه احرارالشام در سوریه گفت: طوری که نقل شده است تمام سرکردگان این گروهک تروریستی به هلاکت رسیده‌اند و هزار تروریست خود را تسلیم ارتش سوریه کرده‌اند و خود نیز به جان یکدیگر افتاده‌اند.

وی افزود: به هیأت مذاکره‌کننده ایران و 1+5 می‌گویم که می‌دانید آمریکا دشمن است و این را باور کنید از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست، قرآن در مورد شیطان همین را می‌گوید.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: در این رابطه سنت امام رضا(ع) در مورد مأمون را می‌توانیم مثال بزنیم و هیأت مذاکره‌کننده این سنت را سرلوحه کار خود قرار ‌دهد. مأمون که دشمن سرسخت اهل بیت است ناگهان چهره باز نشان می‌دهد و احترام می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: تمام اینها بازی است و مهم این است که امام از همان روزی که به حرکت مرو دعوت شد از همان روز برنامه تهاجمی خود را شروع کرد یعنی امام رضا نگذاشت فضا را از دروغ پر کنند و امام در مقام رفع برآید.

وی افزود: از همان روز اول که دعوت شکل گرفت امام رضا به اشکال مختلف اعلام کردند او دروغ می‌گوید و او در مقام احترام و واگذاری خلافت به من نیست و می‌خواهد من را بکشد. این مطلب را در مدینه بیان فرمودند.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: امام علی(ع) می‌فرمایند در خانه‌های خود ننشینید تا دشمن به شما حمله کند بلکه به دشمن مجال ندهید البته هیأت مذاکره‌کننده در مذاکرات باید بدانید رسولان انقلاب اسلامی هستید و باید زیبایی‌های انقلاب را در آن فضا مطرح کنید.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در کنار این مذاکرات به مسائل این‌چنینی بپردازید. مرزها و خطوط قرمز را مراعات کنید، قطعا تأیید رهبر و تمام مردم را خواهید داشت.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: ایشان به این نکته اشاره کردند که نظام سلطه رو به افول است و از آن طرف فرمودند نظام الهی اسلامی رو به طلوع است و آنها در سراشیبی سقوط هستند الحمدلله نظام اسلامی چهره نشان می‌دهد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران ادامه داد: قرآن در همین رابطه می‌فرماید انسان‌های صالح و بندگان خوب خدا غالبند و خدا آنها را یاری می‌کند و در جای دیگر خدا حق و باطل را به آب و کف آب تشبیه می‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی ادامه داد: در آیه دیگر خداوند می‌فرماید گمان نکنید ما به باطل مجال می‌دهیم بلکه باطل را با تیر حق هدف قرار می‌دهیم و مؤمنین ماندنی هستند.  مقام معظم رهبری فرمودند نظام غرب رو به افول است، قرآن می‌فرماید خودشان عامل سقوط خودشان می‌شوند.

وی افزود: پایه نظام آنها بر دروغ و تبلیغات دروغین است، مردم را گول می‌زنند مگر دروغ می‌تواند بماند و شواهدی فراوان در تاریخ در این باره وجود دارد. آنها شعارهای زیبایی مانند دفاع از حقوق بشر مطرح کردند اما خودشان به دست خودشان رسوا شدند و آنچه انجام دادند با کارهای خودشان باطل شد و رسوا شدند. باید بدانیم دروغ باقی نمی‌ماند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه غرب، خود حس می‌کند در حال نابودی است، گفت: زن دارای کرامت است و مقامش بالاتر از آن است که کالایی برای بهره‌گیری یک مشت انسان آلوده باشد.

وی افزود: غرب منکر یک موضوع عادی شده است و همجنس‌گرایی چیز عجیبی است و اینها همه نشانه‌هایی است از سقوط غرب.

خطیب جمعه تهران گفت: غربی‌ها پایه حکومت‌شان بر ظلم قرار دارد و ظلم نیز نمی ماند، اما تا زمانی که روحیه انظلام در مردم باشد، ظلم و ظالم نیز می مانند، ولی به محض اینکه روحیه استقامت و مقابله به وجود آمد ظلم نیز نابود می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی با یادآوری استفاده دولت آمریکا از بمب اتم که منجر به کشته شدن ۲۰۰ هزار نفر در ژاپن شد، اظهار کرد: آمریکا زندان‌های گوانتانامو و ابوغریب را به راه می‌اندازد و کارش حمایت از کودتاها ضد دولت‌های مستقل است.

وی ادامه داد: آمریکا پس از جنگ دوم جهانی به ۵۰ کودتا اقدام کرده و با نیروهای ضدمردمی همکاری کرده است، آیا این است معنای دموکراسی و حقوق بشر؟

خطیب جمعه تهران از توسل آمریکا به زور و تحریم، راه‌ انداختن حملات تروریستی و لشکرکشی‌های نظامی به عنوان دلایل دیگر افول آمریکا یاد کرد و گفت: هر چند آمریکا ادعا می‌کند که با القاعده و داعش هیچ ارتباطی ندارد، اما تردیدی نیست که اینها حمایت‌کننده این گروهک‌ها هستند.

وی با اشاره به اینکه در شرایطی که آمریکا آخرین نفس‌های خود را می‌کشد، از ایران، عدالت و تقوا تولید می‌شود، تصریح کرد: ‌از این رو ایران انقلابی برای همه انسان‌های آزاده جاذبه دارد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه مقاومت 8 ساله دفاع مقدس ما نظام غرب و آمریکا را متحول کرده، گفت: جنگ‌های 33 روزه، 22 روزه، 8 روزه و جنگ اخیر 50 روزه در غزه و مقاومت این مردم در یک منطقه کوچک در برابر کودک‌کشی نشان داد که نظام غرب بیش از پیش روبه سقوط بوده و در حال تحول است و نشانه‌ای برای سقوط و افول نظام پوشالی غرب و آمریکا پدید آمده و نظام اسلامی روز به روز پایدارتر شده است.

آیت‌الله موحدی کرمانی در خطبه‌های اول نماز جمعه تهران با بیان اینکه سپاسگذاریم که خداوند به رهبر عزیزمان سلامتی کامل عنایت فرموده است، گفت: امید است انشاءالله سایه پربرکت ایشان بر سر همه ما و همه مسلمین مستدام باشد.

وی با بیان اینکه ماه ذی‌الحجه یکی از 3 ماه حرام است، گفت: لازم است که حجاج بیت‌الله الحرام به این موضوع توجه ویژه داشته و بیش از پیش نسبت به نزدیکی به خداوند متعال اقدام کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی در پایان حج و عمره را انقطاع از زندگی دنیوی و مادی دانست و خاطرنشان کرد: باید قدر آن را بدانیم و برکات آن را حفظ کنیم. البته اعتکاف نیز انقطاع مقطعی است و اینها تمرین‌هایی برای کمال انقطاع است که باید مورد توجه قرار گیرند.

در ابتدای خطبه دوم آیت‌الله موحدی کرمانی شهادت شهید محراب آیت‌الله مدنی و همچنین فرارسیدن ۱۷ شهریور سالروز به شهادت رسیدن عده زیادی از مردم تهران به دست رژیم ستمشاهی را تسلیت گفت.
منبع: فارس
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
0
0
امريكا كشوري است داراي سابقه وپيشينه ي كثيف از آدم كشي ،هرزه گي، فساد هاي زياد اخلاقي ، وخصلت وحوي حيواني داشتن لذا اصلاً وابداً جمهوري اسلامي ايران با چنين كشوري رابطه نخواهد داشت واو را قابل آدم به حساب نخواهد آورد . بالاخره حيوان حيوان است وامريكا نيز جزء حيوانات محسوب مي شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۴
0
0
رئيس جمهور امريكا وهر رئيس جمهور ديگري كه بر سر كار بيايد از ديد ملت ايران حيوان دو پا هستند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: