به‌روز شده در: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت: با وجود این که پایگاه اورژانس هوایی بوشهر به طور همزمان با 13 استان دیگر در مرداد امسال افتتاح شد اما به دلیل صادر نشدن مجوز پرواز تاکنون موفق به اجرای هیچ ماموریتی نشده است.
"خیبرآنلاین" -  'عبدالرحیم دادجو' روزسه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود: براساس هماهنگی هایی که پیش از افتتاح این پایگاه انجام شده بود بالگرد منطقه دوم نیروی دریایی ارتش برای انجام ماموریت های این مرکز درنظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا،وی اضافه کرد: در این ارتباط قرارداد لازم نیز پیش ازافتتاح پایگاه منعقد واعتبارات لازم برای پرداخت هزینه آن تامین شد اما با وجود هماهنگی های لازم و انعقاد قرارداد، مسوولان نیروی دریایی ارتش درروزافتتاح اطلاع دادند که امکان پرواز بالگرد وجود ندارد و مجوزهایی برای این کار می بایست اخذ می کرده اند که تا به امروز موفق به اخذ آن نشده اند.

دادجو بیان کرد: بالگرد مدنظر اورژانس، کاربری ترابری داشت که تغییرات لازم برای تبدیل شدن به آمبولانس هوایی روی آن اعمال شد و تنها منتظر صدور مجوز نیروی دریایی برای پرواز و انجام ماموریت های مدنظر پایگاه اورژانس هوایی هستیم.

وی گفت: 14 پایگاه اورژانس هوایی درکشور درپی هماهنگی و انعقاد قرارداد توسط وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با ارگان های نظامی دارای بالگرد دردستور کار قرار گرفت که بجز پایگاه اورژانس هوایی بوشهر سایر پایگاه ها در حال اجرای ماموریت هستند.

دادجو ادامه داد: از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیگیری های لازم انجام شده تا پیرو گفت وگوهای انجام شده با نیروهای مسلح، کار پیگیری و وضعیت پایگاه اورژانس هوایی بوشهر مشخص شود.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر افزود:ارایه خدمات درمانی برای برخی مصدومان و یا بیماری ها نیاز به فرصت طلایی است که اگر کمک رسانی نشود فرد فوت و یا دچار نقص عضو می شود که جبران ناپذیر است.

وی گفت: برای فردی که سکته کرده است چهار تا شش دقیقه و بیماران نقص عضو پنج تا شش ساعت وقت طلایی ارایه خدمات درمانی است که این مهم به دلیل فقدان پایگاه اوژانس هوایی در استان بوشهر در برخی اوقات انجام نمی شود.

دادجو افزود: پیوند عضو در استان بوشهر انجام نمی شود و بیماران باید به شیراز منتقل شوند که زمان مورد نیاز با بالگرد برای انتقال بیمار به مراکز درمانی استان فارس 45 دقیقه است این درحالی است که پیمودن مسافت یادشده با خودرو پنج ساعت است و زمانی بیمار به بیمارستان می رسد که دیگر امکان ارایه خدمت درمانی فراهم نیست.

وی یادآورشد: برخی تصادف های گسترده جاده ای که همراه با ترافیک نیز خواهد بود اگر اورژانس هوایی فعال باشد امکان انتقال همزمان شمار زیادی مصدوم به مراکز درمانی فراهم می شود.

این مقام مسوول ادامه داد: زلزله خیز بودن استان بوشهر نیز ضرورت سرعت بخشی در تعیین تکلیف اورژانس هوایی در این استان را دوچندان کرده است.

رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان بوشهر گفت: هم اینک در این استان 42 پایگاه اورژانس وجود دارد که از این شمار 11 پایگاه شهری و مابقی نیز جاده ای است .

دادجو افزود: میانگین کشوری مدت زمان حضور اورژانس جاده ای 15 دقیقه اما این زمان در استان بوشهر 9دقیقه است و متوسط زمان رسیدن اورژانس شهری در محل حادثه در کشور هفت دقیقه و در حالی که بوشهر 5.5دقیقه است.

وی همچنین همزمان با شرورع سال تحصیلی جدید از آغاز طرح استقبال مهربرای حفظ ایمنی و تامین نیازهای درمانی ضروری شهروندان دربوشهر خبر داد.

دادجو گفت: دراین طرح با استقرار آمبولانس درمناطق پر تردد و حادثه خیز شهر ساعاتی که رفت وآمد خودرو برای بازگشایی مدارس زیاد است پوشش خدمات اورژانسی داده می شود.

وی یادآورشد: روان سازی محوری های ارتباطی توسط شهروندان باعث ارتقای ارایه خدمات اورژانسی خواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: