به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۳۷۶۹۰
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۳ - ۱۳:۰۷
"خیبرآنلاین" - در عالم علم پزشکی، بیماری که دچار مرگ مغزی شده است، تقریبا امیدی نسبت به حیات دوباره او وجود ندارد؛ البته تمامی پزشکان با هر امکاناتی که شده سعی در احیای بیمار دارند اما آنچه را که تجربه اثبات کرده، مرگ انتهای امر بیمار خواهد بود. در عالم سیاست هم سیاسیونی که در عرصه سیاست چند سالی در اریکه قدرت بوده اند و بنا بر عملکردشان مردم آنها را از دور قدرت به حاشیه رانده اند، سعی دارند با هر وسیله و امکاناتی که هست، خود را در عرصه نگه دارند و حداقل نام و نشانی از خود در به صورت مستمر به جای بگذارند. بعضی از آنها امید دارند که شاید روزی حیات سیاسی خود را دوباره به دست بیابند، پس ناچار هستند با هر امکانات و وسیله ای که شده خود را در این عرصه نگه دارند.

حال با کمی تامل در سیر تحول سیاسی در این 35 سال متوجه خواهید شد سیاستمداران تکنوکرات و لیبرال موسوم به سازندگی و سکولارهای موسوم به اصلاحات بعد از کارنامه 16 ساله خود توسط مردم از عرصه سیاست کنار گذاشته شدند. در این بین اوضاع و احوال سیاسی آقایان هاشمی رفسنجانی و خاتمی در عرصه سیاست در این سال های اخیر جای بس تامل دارد.

آقای هاشمی در طول 8 سال ریاست بر قووه مجریه به برکت تفکرات خاص خود در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و غیره که به لیبرال ها و تکنوکرات ها نزدیک بود، کارنامه فراموش نشدنی از خود به یادگار گذاشت. قطعا مردم ایران زمین خاطرات و اتفاقات سیاست اقتصادی دولت کارگزاران که همان املای دیکته شده بانک جهانی را سرمشق کرده بودند، از یاد نخواهند برد. سیاست تعدیل اقتصادی که در آن زمان کارگزاران با افتخار اعلام کردند که قشر مستضعف و پایین جامعه باید در زیر چرخ های این تعدیل اقتصادی خورد شود تا کشور به توسعه دست پیدا کند، البته شما بخوانید تا دوستان و نزدیکان و اقازاده هایشان به آلاف و علوف برسند. قطعا سیاست ننگین وادادگی فرهنگی در 8 سال زمامداری موسوم به سازندگی تا انتهای تاریخ این کشور در کارنامه آنها ثبت خواهد ماند، وادادگی فرهنگی که رهبری عزیز آن را به تهاجم، شبیخون و ناتوی فرهنگی تشبیه کردند.

بعد از تکنوکرات ها و لیبرال های سازندگی، با بر سر کار آمدن جریان سکولار اصلاحات، تهاجمات فرهنگی جهت دیگری گرفت و در موارد متعدد و گسترده، اصل اعتقادات اسلام و شیعه را مورد حمله خورد قرار دادند. 

صحبت در این مورد بماند برای بعد...

البته این توهین و بی حرمتی به مقدسات و مبانی اسلامی انتهای کار جریان سکولار اصلاحات نبود؛ آنها چندین بار به زعم خود قصد براندازی و کودتا در نظام اسلامی را داشتند که هر بار با عنایت حضرت حق و تدابیر رهبری عزیز راه به جایی نبردند.
 
حال نکته اینجاست با این کارنامه درخشان خود (بخوانید ننگین) چند سالی است با اراده مردم از عرصه سیاست کنار گذاشته شده اند اما از آنجا که این عزیزان باور ندارند مورد غضب اراده مردم قرار گرفته اند، هنوز امید دارند شاید بتوانند دوباره بر عرصه سیاست حضور پررنگ و موثر داشته باشند. شاهد این ادعا انتخابات مجلس ششم، انتخاب ریاست مجلس خبرگان سال 89، ریاست جمهوری سال های 84، 88، 92 است. 

اولین شوک سیاسی برای آقای هاشمی در انتخابات مجلس ششم اتفاق افتاد؛ در آن سال هاشمی در بین 30 نفر منتخب مجلس شهر تهران قرار نگرفت اما به کمک و مددهای غیبی توانست سی امین کرسی مجلس ششم در تهران را از آن خود کند اما از آنجا که تصاحب این جایگاه با آن سابقه عریض و طویل برایش گران تمام شد، از نمایندگی مجلس ششم انصراف داد.

در انتخابات سال 84 برای آقای هاشمی امر مشتبه شده بود که دوباره می تواند در عرصه سیاست عرض اندام نماید و قطعا در محاسبات خود بر روی رای مردم حساب نموده بود اما همین رای و اراده محکم مردم بود که در آن سال در برابر تمامی امکانات و تلاشهای گسترده، صاحبان قدرت و ثروت برای برگرداندن هاشمی به عرصه سیاست با نه قاطع مردم مواجه شدند و در چهار سال بعد هاشمی و خاتمی با پشتیبانی از فتنه گران و براندازان نتوانستند زمینه حضور خود را در عرصه سیاست فراهم نمایند و با این اقدام و حمایت از براندزان نظام تیر خلاص بر کارنامه سیاسی خود زدند.

در سال 89 و در جریان انتخابات ریاست مجلس خبرگان، حمایت و پشتیبانه هاشمی از فتنه گران فتنه 88، خبرگان ملت را بر آن داشت که سکان ریاست این نهاد مهم نظام را از او گرفته و به آیت الله مهدوی کنی تحویل دهند. این چرخش از مسند ریاست به عضو خبرگان تا به امروز ادامه دارد و این خود شاهد به زوال رفتن حیات سیاسی هاشمی است.

در انتخابات سال 92 ریاست جمهوری هاشمی و خاتمی بازی "می آیم و نمی آیم" را راه انداختند تا آرام آرام اذهان عمومی جامعه را برای حضور خود فراهم آوردند اما دیری نپاید که خاتمی (شاید از باب تعقل) فهمید در این عرصه دیگر جایی برای او وجود ندارد و عطای انتخابات را به لقایش بخشید اما هاشمی شاید به خاطر کهولت سن و عوارض آن، توانایی تحلیل درست از اوضاع و احوال را نداشت و پا بر عرصه انتخابات نهاد که با اقدام انقلابی و تحسین برانگیز شورای محترم نگهبان مواجه شد.

بعد از این اتفاقات، هاشمی و خاتمی قبول کرده اند که دیگر در عرصه سیاست این سرزمین جایی برای آنان نیست اما از آنجا که باور این حقیقت تلخ است، هنوز امید دارند؛ از این رو هر از چند گاهی خاتمی با حضور در نمایشگاه عکس فلان عکاس، موزه بهمان، نمایش تئاتر فلانی، اکران و نمایش فیلم شخص دیگری و مجالس ختم و تولد و... اعلام موجودیت نموده و به برکت سایت ها و روزنامه ها تلاش می کند نشان دهد هنوز زنده است.

عالیجناب عزیز هم به برکت دانشگاه آزاد، هر از چند گاهی با سفر به یکی از شهرستان ها و یا واحدهای این دانشگاه رفته و کتابخانه، آزمایشگاه یا سلف غذاخوری این دانشگاه را افتتاح می نماید. دیدارهای او با اتاق های بازرگانی و کسبه و تجار و نمایندگان ادوار و دانشجویان مساله دار و... از فعالیت های سیاسی رفسنجانی است. البته به برکت بر سر کارآمدن دولت اعتدال و دوستان عالیجناب، هر از چند گاهی وزرا به اتفاق معاونین خود با او دیدار نموده و گزارش عملکرد ارائه می کنند و از ارشادات وی بهره مند می گردند! در این میان، جناب وزیر خارجه برای هاشمی سنگ تمام گذاشته و هر شخصیتی و هیات سیاسی که از کشورهای خارجی به جهت مناسبات به ایران سفر می کند، حتما جهت تیمم و تبرک دیدار با رفسنجانی را در برنامه اش قرار می دهند.

در این چند هفته اخیر هم هاشمی و خاتمی با استفاده از تمام امکانات تبلیغاتی خود صحبت از ایجاد ائتلاف وحدت برای انتخابات مجلس دهم با همکاری ناطق نوری به راه انداخته اند.
 
اما فارق از تمام مواد فوق، همه این تلاش ها و کوشش ها و استفاده از تمامی امکانات و انتشار تصاویر آنان در صفحه اول روزنامه های منتسب و انعکاس صحبت های آنها در رسانه های زنجیره ای برای این است که تنفس مصنوعی به هاشمی و خاتمی داده شود؛ شاید بتوانند به حیات سیاسی خود ادامه دهند.* حجت الاسلام مجتبی دهقانی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
آنتی فتنه آنتی دجال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۱۹
4
5
خداازسر (...) وخاتمی نگذره که روزگار مردم رو به سیاهی کشوندن یکی دین مردم را زد و دیگری نان مردم را. من که واگذارشون کردم به خدا که مگر خود خدا انتقام ازین دو خودفروخته به غرب انتقام بگیره که انتقام گرفتن خداوند خیلی سخت تراست ان شاء الله.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
1
7
خدا از سر تقصیرات شما کاسبان فتنه نگذره.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
کاسب فتنه چیه آقا محسن؟ یک عده با پول بیت المال به مردم فخر و اربابی میفروختند مردم هم از آنها رویگردان شدند. این کاسبی فتنه است؟ انقلاب شد که کاخ نشینی جمع بشود نه اینکه یک عده طاغوتی رفتار کنند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۰
4
5
انتی جان مواظب فشار خونت باش اگه خاتمی با نفت ده دلار روزگار شما رو سیاه کرد احمدی نشاط با نفت صد دلار روزگار مملکت رو سیاه کرد.اصلا شاید شما در این دنیا کلا رویت سیاه هست.در ضمن سایت عزیز اقای خاتمی را مردم از سیاست دور نکردند.دوستان دور کردند.لطفا از همه ملت مایه نگذارید.
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
1
4
خدا ازسر تقصیرات افراد (...) مثل شما دوست عزیزآنتی فتنه(کاسب فتنه)نگذره که در مورد افرادی که به فرموده امام راحل عزیز از ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی هستنداینطور صحبت میکنید بهتره قبل از به زبون آوردن این بزرگمردان دهان مبارکتون رو آب بکشید هر چند میدونم خیبر نمیچاپه
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
4
4
ملا! زمانی که آیت الله هاشمی رفسنجانی ویرانه ای را بعد از جنگ تحویل گرفت تو کدوم مکتبخونه بابا آب داد می نوشتی که حالا از روی سرمشق شیخ محمد تقی تون که همه سال های مبارزه و جهاد تو اندرونی بودند نسخه پزشکی می نویسی!؟
ضمنا نتیجه حیات سیاسی آقایونی که فرمودی عجالتا انتخابات 24 خرداد سال قبل بود که مثل پتک تو فرق کله جریان 4 میلیونی فرود آمد تا بلکه به اندازه رایش حرف بزنه نه گنده تر از (...)! که شاید به چشم بیاد
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۲
3
2
درود بر استاد گرامی
ای جانم. احسنت حرف دل خیلی از ما بود.
فتنه باید از نطفه خشکانده شود.
خط قرمز ما فتنه و هوادارانش هست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۳
هی ما ما می کنی، شما چند نفرید؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: