به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
پیشکسوت استقلال با ذکر خاطره‌ای از غلامحسین مظلومی گفت که نخستین داربی‌اش را با هدایت آن مرحوم بازی کرده است.

"خیبرآنلاین" -  رضا حسن‌زاده با ابراز تاسف از درگذشت "غلامحسین مظلومی" گفت: خدا آقای مظلومی را رحمت کند. به قول کسی که می‌گفت با یک سونامی سرطان طرف هستیم، واقعا از این که امثال حجازی و مظلومی به دلیل این بیماری از جمع ما می‌روند ناراحت می شویم. امیدوارم دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.

به گزارش ایسنا،او که نخستین داربی که به میدان رفته با هدایت غلامحسین مظلومی بوده است، در ادامه با ذکر خاطره‌ای از آن بازی گفت: من به تازگی از راه‌آهن به استقلال آمده بودم که فینال جام حذفی میان استقلال و پرسپولیس برگزار شد.

زمانی که در راه‌آهن بودم هیچ گاه 100 هزار تماشاگر را یک جا ندیده بودم و تنها 20 سال سن داشتم. استرس شدیدی داشتم و حساب کنید که چقدر آقای مظلومی به من اعتماد به نفس داد و البته اعتقاد داشت که می‌توانم در این دیدار حساس به میدان بروم. آن بازی که در سال 67 برگزار شد در وقت معمول صفر بر صفر به پایان رسید که همین مساله نشان می‌داد خط دفاع استقلال خوب کار کرده است. آنقدر در آن بازی من سفت بازی کردم که فریبرز مرادی ، بازیکن پرسپولیس مصدوم و تعویض شد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: زمانی که در راه‌آهن بازی می‌کردم به من پنالتی نمی دادند که بزنم اما در آن بازی وقتی کار به پنالتی رسید، مظلومی به من گفت که برو پنالتی بزن. قلبم داشت می‌افتاد. به او گفتم نمی‌توانم اما ایشان به من گفت که بچه جان برو پنالتی را بزن. فوقش گل نمی‌شود مگر چه اتفاقی می‌افتد، نگران چه هستی؟ صحبت‌های مظلومی مثل آب خنکی بود که روی آتش بریزی . وقتی این مساله را گفت قبول کردم که پنالتی بزنم و خو‌شبختا‌نه پنالتی ام گل شد. هر چند که آن بازی را باختیم. ایشان علاوه بر تجربه مربیگری در صحبت کردن هم نمونه بود.

وی در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به داربی هفتاد و نه چیست؟ اظهار کرد: خودتان می دانید که این بازی روی کاغذ نیست و همه چیز در زمین رخ می‌دهد. مدت هاست که داربی خوبی ندیده‌ایم و کارمان در این بازی زیر توپ زدن شده است. کشورهای همسایه این بازی را نگاه می‌کنند و این بازی نماد فوتبال ماست. نباید شانس را پایین بیاوریم. شما ال کلاسیکو را نگاه می‌کنید و لذت می برید. آن بازی نماد فوتبال اسپانیا است. وقتی داربی ما مدام بزن زیرش باشد، مردم سایر کشورها می‌گویند که دو تیم مطرح ایران فقط زیر توپ می‌زنند و بازی نمی‌کنند.

مربی سابق استقلال در پایان و در پاسخ به این سوال که به نظرش دلیل تساوی‌های پیاپی در داربی‌ها چیست؟ گفت: ترس از نباختن باعث این بازی‌های کسالت آور شده است. ما هنوز آماتوریم و نمی‌خواهیم قبول کنیم که فوتبال برد و باخت دارد. حتی اگر قرار است صفر بر صفر شود،‌ بهتر است فوتبال قشنگی ارائه شود نه یک بازی سرد و کسل کننده، با این همه ان‌شاءالله این بازی با پیروزی استقلال به پایان می‌رسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: