به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
حوادث ترافیکی مسئله بسیار مهمی است که سالانه در سر تا سر دنیا انسان های زیادی جان خود را از دست می دهند
"خیبرآنلاین" -  سرهنگ عین اله جهانی گفت : حوادث ترافیکی مسئله بسیار مهمی است که سالانه در سر تا سر دنیا انسان های زیادی (بنا به  آمار سازمان بهداشت جهانی حدود 1/2 میلیون تن)جان خود را از دست داده و میلیون ها نفر مصدوم و یا ناتوان می شوند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران،بر همین اساس حوادث ترافیکی علاوه بر هزینه های اجتماعی زیاد که به اشخاص «خانواده ها و جامعه وارد می کند بار سنگینی را بر خدمات بهداشتی و اقتصادی تحمیل می نماید.هزینه های خسارت ناشی از صدمات حدود 1-2 درصد تولید ناخالص ملی است.
آمار ها نشاندهنده این است که عدم استفاده از کلاه ایمنی توسط موتور سواران در افزایش جانباختگان و معولان این قشر بسیار تاثیر گذار بوده  و مسئولان ذیربط برای نشان دادن اهمیت این موضوع یک روز از دهه ایمنی را به موتور سواران اختصاص داد تا اذهان عمومی به خصوص موتورسواران را به حوادث حاصل در بی احتیاطی از رانندگی با مواردی بیشتر آگاه سازند از جمله این فعالیت ها برگزاری کلاس های آموزشی حضور کارشناسان در رسانه های گروهی صدا و سیما «پخش فیلم های کوتاه و مستند از قربانیان حوادث موتور سواری اهدای کلاه ایمنی رایگان به موتور سواران نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر به منظور ترویج فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی می‌باشد.

متاسفانه عدم از کلاه ایمنی که تنها محافظ  موتورسواران در پیشگیری از صدامات وارده به سر است که در کشور ما بسیاز شایع است؛به منظور دستیابی و رسیدن به هدف مورد نظر ارتقاء استفاده از کلاه ایمنی در کشور نیاز است قوانین بازدارنده تری مصوب شود.

تولید کنندگان  کلاه های ایمنی مورد حمایت قرار گیرند تا کلاه های استاندارد با قیمت پایین در اختیار عموم قرار گیرد.کارخانه های سازنده موتور سیکلت میبایست در زمان تحویل موتور یک کلاه ایمنی را نیز روی آن به مشتری بدهند.

آموزش‌های استفاده از کلاه ایمنی از کودکی به کودکان آموزش داده و خانواده ها با آموزش‌هایی که از طریق رسانه‌ها یا کلاس‌هایی که از طریق سازمان‌ها برگزار می شود به فواید کلاه ایمنی آگاهی یابند و ده‌ها برنامه دیگر که بتوان جلوی بسیاری از حوادث ناگوار را بگیرد و گریزی جز مشارکت عمومی و همکاری مردم و مسئولان نیست.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: