به‌روز شده در: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
علمای ما 110 سال پیش به خوبی فهمیدند که باید به اقتصاد مقاومتی همت گمارند؛ اگر خودمان به اقتصاد مقاومتی متوسل نشویم نمی توانیم دیگران را نیز به اقتصاد مقامتی سفارش کنیم
"خیبرآنلاین" - آیت الله العظمی مکارم شیرازی گفت: متاسفانه برخی رسانه های ما در خواب هستند؛ وقتی بیان می کنیم که این شبکه هایی که دارید، باید پاک سازی کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این مرجع تقلید در نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد اظهار داشت: مشکلاتی که در جوامع بشری پیدا می شود به خاطر عملکرد آنهاست و خداوند این مشکلات را عاملی برای بیداری امت ها و ملت ها قرار داده است.

وی افزود: مفاسدی که پیدا می شود، زنگ های بیدار باش است و باید گوش خود را به پیام های زنگ های بیدار باش باشد؛ بیدار شویم و دیگران را بیدار کنیم و با خطرات مبارزه نمائیم.

این مرجع تقلید بیان کرد: خطراتی که امروز از سوی دشمنان ما را تهدید می کند، عمدتا چهار خطر، اقتصادِی، فرهنگی و نظامی و سیاسی است؛ البته بیان این خطرات به معنی مرعوب شدن در مقابل آنها نیست، بلکه چاره اندیشی برای مقابله با آنهاست.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهارکرد: از این میان خطر نظامی و سیاسی کمرنگ است؛ زیرا  کم رنگ بودن خطر نظامی به خاطر قوت و قدرت کشور است؛ گزینه هایی که می گفتند که روی میز است شاید زیر میز هم نباشد؛ زیرا آنها می ترسند که دم از حمله نظامی بزنند.

وی افزود: حوزه سیاسی نیز با توجه به سیاست های رهبری و مسوولان ما در پیش گرفته اند خطر زیاد سنگینی نیست، ولی خطرات اقتصادی و فرهنگی وجود دارد و باید در مقابل آنها ایستاد.

این مرجع تقلید بیان کرد: فرهنگ دارای دو اصطلاح عام و خاص است؛ اصطلاح عامی که در فرهنگ است، مجموعه مسایلی که هویت یک جامعه را تشکیل می دهد را فرهنگ گویند؛ اعتقادات و برنامه های اخلاقی از جمله مصادیق فرهنگ خاص است.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: دشمن به دنبال از بین بردن اعتقادات و فساد اخلاقی در جوامع است؛ امروزه انواع شبهه افکنی ها از سوی ماهواره ها ورسانه های دنیا انجام می شود؛ از دیگر سوی مذاهب گمراه و عرفان های کاذب نیز از سوی آنها حمایت می شود.

وی افزود: اگر به یکی از رهبران این گروه های فاسد دست بزنید صدای کنگره آمریکا بلند می شود؛ متاسفانه برخی رسانه های ما در خواب هستند؛ وقتی که بیان می کنیم که این شبکه هایی که دارید، باید پاک سازی کنید والا بلا بر جوانان ما وارد می شود می گویند که ما نمی توانیم در مقابل این فضا بایستیم؛ ولی وقتی از خواب بیدار می شوند می ببینند که چه بمب خطرناکی در خانواده ها وارد می شود.

این مرجع تقلید بیان کرد: فیلم ها و برنامه های مفسد و فاسد به وسیله ابزارهایی در اختیار جوانان قرار می گیرد تا آنها را فاسد کند؛ در یکی از رسانه ها شنیدیم که اسراییل با وسعت کمی که دارد سعی دارد که با کشت خشخاش جوانان جنوب لبنان را فاسد کند.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهارکرد: دشمن به دنبال این است که معروف ها را به منکر تبدیل کرده و معروف ها را نیز به منکر تبدیل کنند؛ جامعه ما نباید تسلیم شگردهای دشمنان اسلام شود.

وی افزود: علمای بلاد باید مراقب همه مردم به خصوص نسل جوان باشید ودر این رابطه با ادبیات روز و برنامه های متنوع آنها را به سوی قرآن و مکتب اهل بیت(ع) سوق دهید، زیرا سرمایه اصلی ما همین نسل جوان است که اگر بتوانند آنها را از ما بگیرند، سرمایه اصلی را از دست داده ایم.

این مرجع تقلید بیان کرد: در حوزه مسایل اقتصادی مساله پیچیده تر می شود؛ آنها برای به زانو در آوردن ما پنچ برنامه دارند که نخستین آن تحریم هاست؛ دوم انحصارطلبی های آنها در مسایل اقتصادی است؛ آنها اجازه نمی دهند تکنونولوژی به دیگران منتقل شود که خوشبختانه استعداد وهوش جوانان ایرانی باعث شد که از این بخل و انحصار طلبی آنها نتیجه معکوس به دست بیاید و ما را به سمت خودکفایی به پیش ببرد.

آیت الله العظم مکارم شیرازی اظهار کرد: کار سوم آنها توسعه وابستگی اقتصادی است مثل اینکه بگویند که ما نمی گذاریم شما سوخت داشته باشید و هر وقت خواستید به شما می دهیم که اگر به اسراییل چپ نگاه کردید دسترسی شما را قطع کنیم.

وی افزود: مساله چهارم، زندگانی تجملاتی و مصرفی است که افراد را با تبلیغات زیبا به زندگی پرزرق و برق و تجملاتی دعوت می کنند.

این مرجع تقلید بیان کرد: وقتی زندگانی ما ساده شود، اداره زندگانی ساده با تولیدات داخلی بسیار سهل و آسان می شود و انسان از نظر روانی نیز راحت خواهد بود.

وی گفت: پنجمین نقشه آنها، اسراف و تبذیر است که این اسراف ها به دنبال خود وابستگی به دنبال می آورد؛ اقتصاد مقاومتی را باید ابتدا از درون خانه خود استفاده کنیم.

این مرجع تقلید بیان کرد: علمای ما 110 سال پیش به خوبی فهمیدند که باید به اقتصاد مقاومتی همت گمارند؛ اگر خودمان به اقتصاد مقاومتی متوسل نشویم نمی توانیم دیگران را نیز به اقتصاد مقامتی سفارش کنیم.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی اظهار کرد: در این راستا رسانه ها باید نقش خود را در ارایه نتیجه این اجلاسیه به خوبی ایفا کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: