به‌روز شده در: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
سعید مرتضوی در پاسخ به اینکه یکی از اتهامات شما در بازپرسی و پرونده تامین اجتماعی این است که در دوران ۶ ماه مسئولیت خود در تامین اجتماعی حقوق برداشت کرده اید در حالی که با حکم دیوان عدالت اداری نمی توانستید مدیرعامل تامین اجتماعی باشید گفت: تنها چیزی که در پرونده تامین اجتماعی پس از یک سال نیم به آن رسیدند این است که بعد از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه نمی توانم مدیرعامل تامین اجتماعی باشم من سرباز زده و ۶ ماه مدیرعامل بودم و برای همین برای من کیفرخواست صادر کردند چونکه حقوق ۶ ماهه ای که دریافت کردم تحصیل مال غیر و دخل و تصرف در وجوه سازمان محسوب می شود.
"خیبرآنلاین" - مدیرعامل سابق تامین اجتماعی می گوید در پرونده تامین اجتماعی هیچگونه تخلفی انجام نداده و مجرم نیست.

به گزارش مهر، سعید مرتضوی در پاسخ به اینکه یکی از اتهامات شما در بازپرسی و پرونده تامین اجتماعی این است که در دوران ۶ ماه مسئولیت خود در تامین اجتماعی حقوق برداشت کرده اید در حالی که با حکم دیوان عدالت اداری نمی توانستید مدیرعامل تامین اجتماعی باشید گفت: تنها چیزی که در پرونده تامین اجتماعی پس از یک سال نیم به آن رسیدند این است که بعد از حکم دیوان عدالت اداری مبنی بر اینکه نمی توانم مدیرعامل تامین اجتماعی باشم من سرباز زده و ۶ ماه مدیرعامل بودم و برای همین برای من کیفرخواست صادر کردند چونکه حقوق ۶ ماهه ای که دریافت کردم تحصیل مال غیر و دخل و تصرف در وجوه سازمان محسوب می شود.
 
۶ ماه سرپرست تامین اجتماعی بودم و این پست کاملا قانونی بود
 
وی افزود: پاسخ من به بازپرس این بود که وقتی دیوان عدالت اداری رای داد که نمی توانم دیگر مدیرعامل تامین اجتماعی باشم (به دلیل آنکه مدرک تحصیلی حقوق داشتم و مرتبط نبود) و رای را به سازمان تامین اجتماعی ابلاغ کرد وزیر وقت برای من ابلاغ سرپرستی سازمان تامین اجتماعی را صادر کرد و بر اساس قانون تامین اجتماعی بدون لحاظ مدرک تحصیلی وزیر می توانست ۶ ماه سرپرست تامین اجتماعی را انتخاب کند. من هم ۶ ماه سرپرست بودم و بعد از ۶ ماه دولت تغییر کرد و من رفتم.
 
نکته قابل تامل این است که وزیر جدید آقای ربیعی بعد از من فردی را سرپرست سازمان تامین اجتماعی کرد که فوق لیسانس ادبیات فارسی بود.
 
ربیعی چک ۶۸ میلیون تومانی من را امضا نکرد
 
سعید مرتضوی در مورد مبلغی دریافتی خود در تامین اجتماعی که در پرونده تحصیل مال غیر آمده است توضیح داد و گفت: ماجرا از این قرار است که حقوق ۶ ماه سرپرستی من در تامین اجتماعی و مابه التفاوت یک سال و نیم حقوق قبلی ام روی هم حدود ۶۸ میلیون تومان می شد. این پول وارد کارگزینی و امور مالی شد تا به حساب شخصی ام واریز شود. حتی چک آن صادر شد که با دستور آقای ربیعی  پرداخت آن متوقف شد و ذیل نامه ای نوشت که فعلا پرداخت نشود تا نتجیه تحقیق و تفحص مشخص شود. حالا نکته این است که من اصلا حقوقی دریافت نکرده ام که بگویند تحصیل مال غیر داشتم.
 
دیوان عدالت اداری رای دیوان را به بازپرس ارسال کرد/ تخلفی رخ نداده است
 
مدیرعامل پیشین سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: با یکی از مقامات دیوان عدالت اداری در مورد پرونده ام صحبت کردم و وی گفت که رای دیوان عدالت اداری و اجرای آن ایرادی نداشته و هیچ کار غیرقانونی در موضوع احراز پست سرپرستی تامین اجتماعی رخ نداده است.
 
بعد با بازرپرس تلفنی صحبت کردم و موضوع را گفتم و بازپرس از دیوان عدالت اداری استعلام خواست ودیوان عدالت هم برای بازپرس رای را ارسال کرد اما به این استعلام توجهی نشد.
 
دادسرا نمی تواند در مورد عدم اجرای رای دیوان عدالت اداری کیفرخواست صادر کند
 
دادستان سابق تهران اظهار داشت: دیوان عدالت اداری وقتی رای صادر می کند مسئول اجرای رای خودش است و دادسرا نمی تواند برای اجرای رای دیوان عدالت وارد عمل شود. یعنی اینکه چرا دادسرا باید بگوید تو چرا حکم دیوان عدالت را اجرا نکردی چون این سوال را باید دیوان عدالت بکند و تمام پیگیری ها با خود دیوان است. اگر دادگاه بگوید که چرا رای دیوان را اجرا نکردید این ضعف دیوان عدالت را می رساند.
 
محمدرضا فلاح برادر زن من نیست
 
سعید مرتضوی در پاسخ به اینکه در پرونده تحقیق و تفحص از تامین اجتماعی آمده است که 30 میلیون تومان بابت خرید ۲۰۰۰ جلد کتاب به نام «دوستت دارم مادر» نوشته آقای محمدرضا فلاح تفتی که فامیلی‌اش دقیقاً مشابه هما فلاح تفتی همسر شما است و آیا این را قبول دارید گفت: مشکل همین است و ما در بدیهیات مانده ایم. محمدرضا فلاح یک سال و نیم است که میگوید من برادر خانم سعید مرتضوی نیستم و حالا بازپرس بعد از یک سال و نیم از وی شناسنامه و کارت ملی خواسته تا ثابت کند که برادر زن من نیست!
 
چرا بازپرس پرونده را تغییر دادید
 
مدیرعامل پیشین تامین اجتماعی با انتقاد از تغییر بازپرس در پرونده خود گفت: یک بازپرس یک سال و نیم روی پرونده ای کار کرده و تمام مطلعان را احضار کرده وحتی چندین جلسه میان ما با وکلا و بازپرس انجام شده تا تحقیقات کامل شود و بعد از 20 استعلام یک مرتبه تغییر می کند. البته نمی گویم بازپرس قبلی آدم بدی بوده یا ارتقای مقام پیدا کرده است چون به شعبه 5 دادسرای فساد اقتصادی که شعبه هم عرض است منتقل شده و حالا بازپرس جدید آمده وتازه باید پرونده را دوباره مطالعه کند.
 
پس از گفته های سعید مرتضوی موضوع را از حجت الاسلام محمدجعفر منتظری سوال کردیم و وی در گفتگو با خبرنگار مهر ارسال استعلام و رای دیوان به بازپرس پرونده سعید مرتضوی را تائید کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: