به‌روز شده در: ۲۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۸
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از بهترین دستاوردهای این انقلاب اسلامی راه اندازی بسیج سازندگی در سوریه است که در این کشور با نام «جهاد البناء» ایجاد شده است.
"خیبرآنلاین" - مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از بهترین دستاوردهای این انقلاب اسلامی راه اندازی بسیج سازندگی در سوریه است که در این کشور با نام «جهاد البناء» ایجاد شده است.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران شروع عصر تازه ای در تاریخ ایران به شمار می رود، کشوری که چندین هزار سال تحت سلطه ی شاهان و استعمارگران قرار داشت، از بند زنجیر اسارت رها شده و سرنوشت آن را مردم مسلمان و انقلابی به رهبری امام خمینی ره علیه رقم زدند.
 
در یک کلام، ظهور انقلاب اسلامی ایران حاصل زحمت های اولیای دین برای اجرای قوانین اسلام و برپایی حکومت عدل الهی بود و در این مسیر دستاوردهایی نوینی در این میان متولد شد، از این دستاوردها می توان به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جهاد سازندگی و... اشاره کرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب اسلامی و در دوران دفاع مقدس نقش بی بدیلی را برعهده گرفت، در سال های اخیر نقش سازندگی و محرومیت زدایی از کشور بر عهده بسیج سازندگی گذشته شد که دنباله همان حرکت جهاد سازندگی سال های ابتدای انقلاب بود.
 
بسیج سازندگی در سال 1379 به فرمان امام خامنه ای دامت برکاته تاسیس شده و در حال حاضر وظایف بسیاری را برعهده گرفته است، از جمله سازندگی، عمران، آبادانی کشور، محرومیت زدایی، اقتصاد مقاومتی و... به گونه ای که فعالیت های این سازمان الگویی برای دیگر کشورها شده است.
 
در این راستا و در ادامه صدور فرهنگ انقلاب اسلامی به کشورهای اسلامی؛ بسیج سازندگی در کشور سوریه به همت جوانان این کشور راه اندازی گردید.
 
در این خصوص سردار همدانی، مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت و گو با این پایگاه اظهار کرد: یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی این بود که حرکت هایی را در آن سوی مرزها ایجاد کرد که به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف اسلامی منجر شد.
 
وی با اشاره به حرکت های مردمی در سراسر کشورهای اسلامی، عنوان کرد: حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران این حرکت ها را به خوبی پیش بینی کرده بود.
 
مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: یکی از بهترین دستاوردهای این انقلاب در صدور فرهنگ اسلامی؛ راه اندازی بسیج سازندگی در سوریه است که در این کشور با نام «جهاد البناء» ایجاد شده است.
 
سردار همدانی گفت: بسیج سازندگی سوریه همانند الگوی ایرانی خود، جوانان و مردم این کشور را به منظور بازسازی مناطق محروم و جنگ زده، خدمت رسانی به مردم و ... بسیج کرده است.
 
فرمانده سابق سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) اظهار کرد: امروز بسیج سازندگی سوریه مردم آن کشور را بسیار امیدوار کرده است و خوشبختانه مردم کشور سوریه نیز از این اقدام انقلاب اسلامی حمایت همه جانبه کرده اند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: