به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه مهم‌ترین ضعف وزارت علوم در سال ۹۳، نحوه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه‌ها بود گفت: نوع برگزاری مراسم روز دانشجو در سال ۹۳ باعث تاسف بود.
"خیبرآنلاین" - دبیر دفتر تحکیم وحدت با بیان اینکه مهم‌ترین ضعف وزارت علوم در سال ۹۳، نحوه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه‌ها بود گفت: نوع برگزاری مراسم روز دانشجو در سال ۹۳ باعث تاسف بود.

به گزارش فارس، علی بیانی دبیر دفتر تحکیم وحدت گفت: وزارت علوم در سال ۹۳ و در دولت جدید چالش‌های بزرگی را پشت سر گذاشت، و این چالش‌ها به خاطر عملکرد این وزارتخانه در طول این مدت ایجاده شده بود.

وی ادامه داد: یکی از بزرگترین اتفاقاتی که در سال ۹۳ برای وزارت علوم رخ داد، استیضاح رضا فرجی‌دانا وزیر علوم سابق بود. فرجی‌دانا متاسفانه طوری عمل کرد که مجلس تصمیم گرفت او را استیضاح کند. بعد از آن نیز متاسفانه کسی را به عنوان سرپرست وزارت علوم گذاشتند که قبل از آن به عنوان وزیر به مجلس معرفی شده بود ولی نتوانسته بود از نمایندگان مردم رای اعتماد بگیرد.

این فعال دانشجویی به رای اعتماد مجلس به فرهادی برای تصدی وزارت علوم اشاره کرد و ادامه داد: با تمام جنجال‌هایی که در وزارت علوم شاهد بودیم، بالاخره این وزارتخانه هم صاحب وزیر شد و فرهادی به عنوان وزیر علوم کار خود را شروع کرد. بعد از آن با توجه به وقت محدودی که وزیر علوم در اختیار داشت، شاید خیلی فعالیت‌های چشم‌گیری صورت نگرفت ولی بسیاری از حاشیه‌های این وزارتخانه کم شد.

بیانی تاکید کرد: فرهادی در جلسه‌ای که از مجلس رای اعتماد گرفت، وعده‌هایی داد که به برخی از آنها عمل نشده و البته به برخی هم عمل کرد که امیدواریم در سال آینده به وعده‌های عمل نکرده‌ای که دارد عمل کند.

وی تصریح کرد: یکی از اتفاقات دیگری که وزارت علوم را درگیر کرد بحث بورسیه‌های غیرقانونی بود که با تمام جنجال‌هایی که برپا شد و با تمام دروغ‌های بزرگی که در این رابطه گفته شد، معلوم شد چنین چیزی صحت ندارد و مسئله آنچنان که گفته می‌شد بزرگ نیست.

بیانی اضافه کرد: یکی از وعده‌هایی که وزیر علوم داد در رابطه با پیگیری بحث بورسیه‌ها بود که امیدواریم این مسئله انجام شود و کسانی که حقی از آنها ضایع شده و به آنها تهمت زده شده به حق خود برسند.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: یکی از چالش‌هایی که در سال ۹۳ در حوزه آموزش عالی داشتیم، بحث نظارت وزارت علوم بر دانشگاه آزاد بود. البته الان شنیده می‌شود این نظارت انجام می‌شود که امیدواریم اینگونه باشد و وزارت علوم بتواند مشکلاتی که در دانشگاه آزاد بوجود آمده را اصلاح کند.

وی تصریح کرد: مهمترین ضعف وزارت علوم در سال ۹۳ نحوه برگزاری مراسم روز دانشجو در دانشگاه‌ها بود. البته این مسئله به وزارت بهداشت هم مربوط می‌شود. نوع برگزاری مراسم روز دانشجو در سال ۹۳ باعث تاسف بود، در این مراسم اتحادیه‌های دانشجویی حضور نداشتند و از طرفی هم مجوز بسیاری از سخنرانی‌ها لغو شد.

بیانی ادامه داد: می‌توان از انتخاب فرهادی برای تصدی وزارت علوم به عنوان یک نقطه قوت نام برد. فرهادی شخصی است که به نظر می‌رسد با جریانات سیاسی فاصله خود را حفظ کرده است و اگر بتواند این فاصله را حفظ کند می‌توان امیدوار بود که در آینده عملکرد موفقی داشته باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: