به‌روز شده در: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - سه تن از مراجع عظام تقلید با انتقاد شدید از سخنان اخیر شیخ حسن روحانی که گفته بود "پلیس موظف به اجرای اسلام نیست"، از دولت خواستند تا از حاشیه ها دست برداشته و به شعار سال که همدلی و همزبانی با ملت است، بپردازد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی ضمن انتقاد از سخنان نادرست اخیر روحانی بر لزوم تقویت همدلی و همزبانی در جامعه تاکید کرده و از تمامی مسؤولان خواست از طرح مسائلی که موجب ایجاد حاشیه در کشور می شود، به شدت اجتناب کنند.

این مرجع تقلید امروز (دوشنبه) در درس خارج فقه در مسجد اعظم قم، به سخنان اخیر رییس دولت یازدهم واکنش نشان داده و بر لزوم پرهیز مسئولان از هرگونه حاشیه سازی در جامعه تأکید کرد.

وی با بیان اینکه نظام اسلامی ما بحمدلله یک نظام ممتاز از جمیع جهات است، خاطرنشان نمود: مطالبی در روزهای اخیر در جامعه مطرح گشت که متاسفانه موجب ایجاد حاشیه هایی در کشور شد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ابراز داشت: نخستین خواسته ما از مسؤولان محترم این است که از مطرح کردن سخنان حاشیه ساز اجتناب کنند و با توجه به شعار سال که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، در جهت تقویت همدلی و همزبانی تلاش کنند و بدانند مخاطب اصلی پیام رهبری در وهله نخست مسؤولان هستند.

آیت الله العظمی نوری همدانی با انتقاد از اظهاراتی که درباره وظایف نیروی انتظامی مطرح شده و اینکه پلیس مسئولیت اجرای قانون را به عهده دارد نه احکام اسلام را، تصریح نمود: باید به این نکته توجه داشت که اولاً قانون اساسی ما برگرفته از موازین اسلامی است، ثانیاً اینکه گفته می شود وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام اسلامی نیست، یعنی در جامعه امر به معروف و نهی از منکر نشود؛ در حالی که امر به معروف وظیفه ای همگانی است و همه باید ملزم به اجرای آن باشند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب روز گذشته تصریح فرمودند که همه ما مسئول اجرای احکام اسلامی هستیم؛ بنابراین این سخن که گفته شود نیروی انتظامی مسئول اجرای احکام اسلامی نیست، سخنی نادرست است و مسئولان با اظهارات خود نباید به گونه ای در جامعه القا کنند که اسلام و قانون دو مقوله متفاوت است.

این مرجع تقلید در ادامه ضمن تقدیر از تلاش های نیروی انتظامی به منظور برقراری امنیت اخلاقی و اجتماعی در جامعه و عمل به احکام اسلامی، تصریح نمود: مسئولان باید در انجام وظایف اسلامی خود با درنظرگرفتن عدالت اجتماعی بیش از پیش کوشا باشند.

آیت الله العظمی نوری همدانی همچنین اظهار داشت: همه باید از مطرح کردن سخنان حاشیه ای در جامعه به شدت اجتناب کنند، همگان باید به اصل وحدت حول محور ولایت فقیه ملتزم و پایبند باشد.

انتقاد شدید 3 مرجع تقلید به سخنان اخیر روحانی/دولت با پرهیز از حاشیه، به شعار سال عمل کند/پلیس موظف به اجرای قوانین اسلامی است

همچنین، یکی دیگر از مراجع عظم تقلید نیز با انتقاد شدید از سخنان حاشیه ساز روحانی، مطالبی را در این رابطه مطرح کرد.

آيت الله العظمى ناصر مكارم شيرازى در ابتداى درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سخنان يكى از مسئولين خطاب به نيروى انتظامى گفت: اخيراً يكى از مسئولين محترم خطاب به نيروى انتظامى سخنى گفتند كه به هيچ وجه مناسب نبود، گفته بودند وظيفه نيروى انتظامى اجراى قانون است نه اجراى اسلام.

استاد برجسته حوزه علمیه قم اين سخن را از سه جهت دارای اثر منفى دانست و تشریح کرد: نخست اينكه معلوم مى‌شود قوانين ما چيزى غير از قوانين اسلامى است در حالى كه همه بر گرفته از اسلام است و همه افراد اعم از پليس و غيرپليس موظف به اجراى قوانين اسلام هستند، حتى وظيفه امر به معروف و نهى از منكر بنا به تصريح قرآن مجيد و اجماع مسلمين وظيفه همگان است.

وی اثر در تشریح دومین اثر منفی سخن روحانی گفت: ديگر اينكه اينگونه سخنان روحيه نيروى انتظامى را تضعيف مى‌كند و زحماتى را كه براى تهذیب اخلاق و مبارزه با منكرات متحمل شده است، ناديده مى‌گيرند و آنها را در اجراى قوانين اسلامى سست مى‌سازد.

این مرجع تقلید درباره سومین اثر منفی مطلب فوق الذکر تصریح کرد: از همه مهمتر، چراغ سبزى است كه به افراد آلوده به انواع مفاسد اخلاقى و مجالس كثيف و مانند آن داده مى‌شود كه از اين به بعد آزاد هستيد و پليس كارى به شما ندارد، آنها بدون اين سخنان طوفان مى‌كنند واى اگر چراغ سبزى هم به آنها نشان داده شود.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: اميدواريم نصيحت دوستانه ما را بپذيرند و بعد از اين چنين سخنانى را تكرار ننمايند؛ مخصوصاً به سخنان رهبر انقلاب كه اخيراً خطاب به نيروى انتظامى فرمودند، گوش فرادهند، همانطور که ايشان تأکید کردند حفظ آرامش‌هاى روحى و اخلاقى جامعه مهمتر از آرامش جسمانى آنهاست.

علاوه بر مراجع فوق، آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی نیز به سخنان اخیر روحانی اعتراض کرد.

وی در دیدار با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم، با توجه به روحیه‌ اسلامخواهی شهیدان و ملت مسلمان ایران در اول انقلاب و در زمان دفاع مقدس گفت: جوانان بسیار عزیزی شهید، جانباز و اسیر شدند که هدفشان فقط احیای ارزش‌های اسلامی و اجرای قوانین مقدس اسلام بود و اصل پیدایش این انقلاب هم برای حاکمیت اسلام در مملکت بود. وظیفه‌ امروز ما مخصوصاً دولتمردان این است که راه شهدا را ادامه داده و خط دفاع از ارزش‌ها را همیشه حفظ نمایند. افتخار مملکت ما این است که در سایه‌ قرآن و قوانین حیات‌بخش اسلام می‌باشد.

استاد برجسته حوزه علیمه قم با اشاره به اینکه نیت پاک شهيدان هم برای اجرای احکام اسلام و دستورات شرع مقدس بود، افزود: اگر نهادهای انقلابی ما ارزشمند هستند، به خاطر اجرای خوب قانون اسلام است و این بزرگترین افتخار یک نهاد است که مجری قانون اسلام و دستورات قرآن باشد. هر فرد و نهادی در این مملکت هرچه بیشتر به قوانین شرع مقدس احترام گذاشته و به آن اهمیت دهد و اجرای آن را برای خود اصل و هدف بداند و به آن افتخار نماید، پیش خداوند متعال و حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف مأجور و مقرّب است. اینجانب بسیار نگران شدم از اینکه بعضی حرفهایی زده می‌شود که فلان نهاد مثلاً نباید مجری قانون اسلام باشد. این حرف درست نیست و مسئولین ما باید مراقبت بیشتری نمایند که سخنانی زده نشود که باعث نگرانی مردم با ایمان شود.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۶
مهراب
|
United States
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۸
6
2
آیا این مراجع محترم تقلید معتقدند باید احکام اسلامی را با زور اجرا کرد ؟! ... خب این یک دیدگاه در بین مراجع است در حالی که بسیاری از مراجع شیعه استفاده از زور را نادرست می دانند چون نتیجه ی معکوس می دهد؛ در طول تاریخ دین ـ از ابتدا و به طور خلاصه ـ دو گروه بوده اند : یکی اشاعره یکی معتزله ؛ اشاعره معتقد به اصالت ظاهرگرایی بوده و معتزله معتقد به اصالت باطن گرایی؛ اولی به جبر و زور و خشونت اعتقاد داشته و راه رستگاری می دانسته ، ولی دومی به اختیار و انتخاب و رحمانیت ؛ البته نمی شود یک دیدگاه را بر دیگری تحمیل کرد ؛ مشکل این جاست که به گونه ای از دین صحبت می شود که گویی شیعه ی ناب در مورد دیدگاه اول صادق است در حالی که سنت و سیره امامان شیعه منطبق بر دیدگاه معتزله است یعنی عقلانیت و رحمانیت .

نکته ی مهم تر این است که مقصود این نیست که راه جرم و بزهکاری باز باشد! طبیعی است که باید با آن مبارزه کرد بلکه مقصود آن است که پلیس صلاحیت تشخیص امور اعتقادی را ندارد؛ تصور کنید به یک سرباز یا یک درجه دار این قدرت را تفویض کنید که با نام اجرای احکام اسلام با مردم برخورد کنند؛ می دانید چه فسادی متعاقب این تفویض قدرت است؟! ... کسی که عالم دین است باز در مواجه با احکام اسلامی همواره در خوف و رجاست که نکند خطا کرده باشد چه رسد افرادی عادی جاهل .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
4
4
به دوست بالایی عرض کنم که شما ظاهرا اسلام گرا نیستید و آثار بزه در سخنان شما نمود می کند برادر من ایران کشور اروپایی نیست هر کی هر عملی فحشایی بکند ما هم ساکت بشینیم از بدوا اسلام بر اساس مقتضیات جامعه مشکلاتی برای پیاده کرن اسلام بانفوذدشمنان وجود داشت که کشور ما هم از این امر مستثنا نیست شیعه هم به باطن اهمیت میده هم ب ظاهر،،فکر کنم منضور شما این باشه که خانه فساد براه باشه زن بچه های مارو اراذل بازور تجاوز به عنف بکنند شرب خمر کنند به خیابون بیفتند بر روی مردم قمه کشی بکنند به بگوییم پلیس به اجرای احکام اسلامی کاری نداشته باشد نخیر آقا،مگر ما در موارد ریز احکام اسلامی سخن می گوییم که ادعا کنیم تفسیرش برای پلیس وحتی سرباز برای مردم مشکل آفرین باشد.مصداق اجرای احکام اسلامی برای پلیس مشخص وقران سخن خداوند متعال حجت را برمردم ومخصوصا بر پلیس در خصوص امر بر عروف ونهی از منکر مشخص است 1بر خورد با شرب خمر2:رابطه نامشروع3:مزاحمین به نوامیس مردم 4:برخورد بامراکز فسادو.................... برادر من اگه پلیس نباشه از ترستون لونه موش برا مخفی شدن پیدا میکنید بهتر هرکس در تخصص خودش جواب بده ومراجع به اسلام وزحمات پلیس در اجرای اسلام اشرافیت دارند با حرفاتون به مقاصدتون نمی رسید پلیسباحمایت رهبری ومراجع ومردم براجرای قوانین اسلامی نظارت مکند پلیس خادم ملت شده وبا دستمزد حداقلی کارهای بزرگ میکند که هیچ نهادی در عرصه امنیت نکرده معلم ها را ببینید برا افزایش حقوق چه فشاری به دولت وارد کردند کارشون یک سر سوزن پلیس سختی ناره با این حرفا روحیه پلیس را تضیف نکنید البته مقام رهبری مثل همیشه جواب کوبندهای به این سخنان مغرضانه دادند که تشکر میکنیم.هر کس تابع ولایت باشد اسلام واقعی را خواهد دید درود بر رهبر انقلاب اسلامی ودرود بر جان بر کفان نیروی انتظامی وخانواده محترمشان
پاسخ ها
مهراب
| United States |
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
مهدی عزیز از کجا به اسلام گرا نبودن من پی برده اید و کدام بزه در مطلب بالا بود که این نتیجه را گرفته اید ؟! ... آن چه در کامنت اول آمده نظر شخصی من نیست بلکه نظر عالمان دین است که بیان شده است ؛ این ادعا یک تاریخ هزارساله در پشت آن است که شما بی خبرید برادر ! ... درباره ی تقابل اشاعره و معتزله نادرست گفتم ؟ درباره ی سیره ی امامان نادرست گفتم ؟ بروید منه مابع موجود را بخوانید ! ... ضمناً 1) وقتی می شود باطن گرا به این معنا نیست ظاهر هیچ اهمیتی ندارد بلکه همان طور که گفته شد به این مفهوم است که ظاهر " اصالت" ندارد یعنی صرفاً بر اساس ظاهر نه قضاوت می کنند نه رآی صادر می کنند خداوند هم در قرآن می فرماید ما شما را بر اساس آن چه در درون شماست محشور می کنیم ؛ اندیشه ی " ما درون را بنگریم و حال را نی برون را بنگریم و قال را " هم بر اساس همین باور شکل گرفته است 2) لطفاً سفسطه نکنید کسی نگفته است که با جرم برخورد نشود هر عمل غیراخلاقی که به عنوان یک جرم بتواند تلقی شود همه جا با آن برخورد می کنند در بسیاری از کشورهای دنیا هم که به گمان شما احتمالا دین باور نیستند با مراکز فحشا که به طور سازمان یافته فعالیت می کنند با شدت و حدت برخورد می کنند 3) بین گناه و جرم تفاوت بزرگی است ؛ اسلام عقلانی و رحمانی ، راه مواجهه با گناه را کارفرهنگی می داند و موثر می داند و قضاوت آن را به خالق می سپارد نه مخلوق ... دوستانی مانند شما تا گفته می شود راه اصلاح و استعلاء اخلاقی جامعه زور نیست عامدانه بدترین نوع بزه را مثال می زنید و مبنای قیاس می دهید که انگار کسی ادعا کرده اراذل و اوباش آزاد باشند ؟ اساساً کجای دنیا این آزادی های تبهکارانه وجود داشته یا دارد که کسی آن ها را بخواهد ؟! کدام عقل سلیمی به متجاوزان به عنف و قمه کشان آزادی می دهد!؟ ... موضوع خیلی پیچیده نیست ؛ به فرض اگر کسی بخواهد شرب خمر کند این یک گناه است تا زمانی که در حیطه ی زندگی شخصی اوست و عالمان باید با کار فرهنگی این خصیصه را برطرف کنند اما اگر همان فرد مست لایعقل وارد خیابان شود و باعث جرم شود در همه جا با او به شدت برخورد می کنند؛ در بقیه ی موارد هم همینطور است... مسأله همان تلقی ظاهرگرا و قشری از دین و تلقی باطن گرا ست ؛ کسی که ظاهرگراست نگران " مظاهر" دین است و مظاهر فساد ؛ اما آن باطن گرا نگرا ایمان و ذهن آدم هاست که اگر آن را اصلاح کنیم مظاهر هم درست هرچند هیچ وقت جامعه ی ایدئال ساخته نخواهد شد ... 4) نتیجه ی ظاهرگرایی و قشری گری خشونت بین فرقه های دینی است که هر روز در یک گوشه ی دنیا بین مسلمانان می بینید از پاکستان گرفته تا کشورهای آفریقایی ؛ اسلام سلفی و داعشی بر اساس چه باوری شکل گرفته اند ؟ آن ها هم دیدگاه شان همین است فقط ما کشور فرهنگی تری هستیم و به حد افراط آن ها نرسیده ایم !
5) در باطن گرایی ائمه همین بس که تمام فرقه ها و سلسله های صوفیه ـ فارغ از درست و نادرست بودن شان ـ و فرقه های شیعه از اسماعیلیه و زیدیه و ... همگی برداشتی از سیره ی علی (ع) هستند و این نشان می دهد روح کلی شیعه به باطن اصالت می دهد.
6) ازقرون اولیه ی اسلام دو گروه ظاهری و باطنی بوده اند اما در شیعه تا قرن دهم ـ یازدهم هجری این ظاهرگرایی وجود نداشت تا وقتی " اخباری" ها آمدند ؛ جالب است که بدانید علمای بزرگ زمان مانند علامه ی حلی به شدت با اخباری گری که برداشتی ظاهرگرایانه از شیعه است مخالف بودند و حالا بعد از چند قرن به دلیل تبلیغات ایدئولوژیک و سیاسی همان شیعه ای که امثال علامه با آن مخالف بودند به عنوان شیعه ی ناب معرفی شده است !!
7) مهدی عزیز اگر دل نگران اخلاق و دین جامعه باشی دست کم به بیش از سی سال گذشته نگاه کن و ببین این رویکرد اجبار و خشونت برای حاکمیت احکام چه نتیجه ای در برداشته است ؟ جز دین گریزی و دین ستیزی نسل های بعد ؟ ... اما اگر صرفا می خواهی اعتقادی که داری را به دیگران تحمیل کنی جای بحثی باقی نمی ماند. هرچه این اسلام ناب نبوده و نیست و نخواهد شد.
8 ) ضمناً من عمیق ترین ایمانم اعتقاد به ولایت علی است ، کسی که در سخت ترین شرایط حتی در جنگ دست از اخلاق و عدالت نکشید نه ولایت خوارج نهروان ، که تنها به پوسته ی دین چسبیده بودند و سرانجام همان ها دین ناب علی را قربانی کردند!
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
2
4
بنده نمی دانم و سر در نمی آورم که چرا رئیس جمهور که خودش یک روحانی است و در محیطی مذهبی درس خوانده سخنان غلطی می گوید ؟ اگر قرار است پلیس متعهد به اجرای قوانین اسلام نباشد پس چه کسی متعهد باشد ؟ اگر قرار است محتسب محتسبی نکند لابد باید دست به دامان مست و لاابالی و قداره کش شد تا ایشان حکم دین اجرا کنند (نعوذ بالله)
طلبه بصیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
2
2
اگر کسی متن سخنرانی جناب روحانی را مطالعه کند ایشان اول فرموده اند که شرع و قانون بر هم منطبق است.الان ما می اییم یک قسمت از سخنرانی را پیرهن عثمان میکنیم که چی بشه؟و اینکه ایات عظام فرمودند که طبق این سخنان روحانی مساله امر به معروف و نهی از منکر تعطیل میشه(مضمونا)،درست نمی باشد چونکه در اصل هشتم قانون اساسی مساله امر به معروف ونهی از منکر امده است پس این مساله قانونی است.فتأمل
بصیر
|
United States
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۹
3
2
مگر دکتر روحانی چه گفته؟
پلیس که مجتهد نیست تا نظر اسلام را در همه موارد تشخیص دهد؛
پس قاعدتا باید به قانون کشور اسلامی زیر نظر رهبر حاکم شرع اداره می شود و قوانینش مورد تایید فقهای شورای نگهبان قرار گرفته عمل کند.
آیا این منافاتی با خدمت به اسلام دارد؟
کسانی که به جای ایجاد همدلی و وحدت، تخم اختلاف و کینه در جامعه اسلامی می پاشند، اگر استغفار نکنند، ان شاء الله زودتر نتیجه اعمالشان را ببیند.
آیا این کار خیانت به اسلام و به خون شهدا نیست؟
لاله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۱
0
2
جناب بصیر پس معتقد عدم اجرای قانون اسلامی توسط پلیس هستید پس شما اگر در جایی و در ناکجایی به مادر و خواهر و نوامیس شما بی حرمتی شد شما حق اعتراض ندارید وخاموش باید باشید اگر هم خواستار چنین جامعه سکولار هستید تشریف جنابتان به ترکیه است سفرتان خو ش توام با سلامتی سلام این اینجانب را به افکار خرابتان و حالتان را در ان کشور برسانید
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۲
0
2
روحانی کلیشد شکست و حالا با این حرفها میخواد برا خودش رأی جمع کنه
اللهم عجل لولیک الفرج
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۴
2
0
کاملا با نظر رییس جمهور موافق چون پلیس مجتهد نیست علم این را ندارد که بخواهد قوانین اسلام رعایت کند باید قانون را رعایت کند.مجری قانون باشد.حرف بسیار منطقی است.حالا قانون باید توسط فقیهان تدوین شود در چار چوب اسلام این صحیح است.اما در تمامی زمینه ها قطعا حجاب قطعا عدالت اجتماعی قطعا مبارزه با فساد مبارزه با رشوه رانت پول شویی تبیعض های اجتماعی در همه زمینه قانون اسلامی باید اجرا شود .نه فقط برای حجاب و اون مطلبی که فرمودند نظام ما از تمام جهات نظام ممتازی است من فکر می کنم چون دین اسلام بر شوخی های متعارف و شادی اشکال خاصی وارد نشده و جهت شادی دل مومنین مزاح فرمودند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۲۳
0
1
با سلام. ،اگر نظر روحانی این باشد که پلیس حق تفسیر به رای ندارد و باید از قانون اسلام
و کشور دفاع کند درست است اما عملکرد روحانی نشانگر آن است که علیرغم شیخ بودنشان
برخی کارهایشان حکایت از مماشات و دوستی با اهل (...) دارد لذا لازم است تجدیدنظر کنند
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
مهران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۰۲
0
0
با سلام. این کشور از همه لحاظ دچار رکود شده و علل زیادی داره. حجاب و حرمت اسلامی، اقتصاد و تولیدملی، توزیع درآمدها و طبقات اجتماعی، ورزش و نشاط اجتماعی و ... دچار اختلال و رکود شده. در این اوضاع مسولان نباید انتقادات از همدیگه رو علنی کنن چون ممکنه مخالف نظر بیشتر از موافق باشه. روحانی و مراجع هر دو از روحانیتند و اینها باعث شکاف حتی در جامعه روحانیت میشود. قوانین ما از تایید علمای شرع خارج میشه و مجریان نیز قوانین تایید شده ایشان را اجرا می کنن. لطفا بفکر کلیات و رفع مشکلات باشند. خیلی از جوانان ما تحصیل کرده اما بیکارن، پول دارند و خطرات کارآفرینی رو قبول نمی کنن، کارخونه ها توان تولید دارن و خطر عدم تقاضا رو نمی پذیرن. لطفا شرع و سیاست رو برای منافع ملت بکار بگیرید. جدایی در گروههای جامعه به حد کافی هست بیشتر نکنید. ایرانی ایرانیه، چه مفهومی داره روحانی و سیاستمدار و روشن فکر؟ این افکار رو ایشان باید ریشکن کنن.
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۷
0
1
آقای (...) جاه طلب است همه مردم را فریب داده اون دنبال قدرت است متاسفانه با مدیریت های ضعیفی که داشته مشکلات زیادی برای ما جوانان به وجود آورده نتونسته مشکلات اقتصادی و شغلی جوانان را حل کند به همین خاطر آمار ازدواج کاهش و آمار طلاق خیلی افزایش پیدا کرده همه چیزو گران کرده حتی چیزهای که ربطی به تحریم ندارد را گران کردد از لحاظ عملکرد ضعیف ترین (...) در بین تمام ادوار بوده و هست اوفقط به دنبال قدرت و فریب مردم است
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
فکر نوین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۱۹
0
0
آقایان بالارتبه ای که دم از اسلام می زنید و این طور رگ گردن کلفت می کنید.یه کم چشاتونو باز کنید متوجه می شید چه بلایی بر سر همین اسلام آوردید.عزیز من خلاصه براتون بگم،وقتی که در جامعه ای این حد فقر وجود دارد و بیکاری موج می زند اسلام خیلی وقته رخت بسته و رفته شما کجایید؟فقر یکی از دشمنان شدید اسلام هست و ریشه اسلام مبارزه با فقر و فقر زدایی است.این که شما می گویید فقط پوست و ظاهر و زمزمه اسلام هست،کلیات اسلام یعنی مبارزه با فقر و بیکاری که ریشه اکثر ناملایمات و ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی است.اسلام برای انسانهاست،و بدون انسان،اسلام مفهوم نداره.اگر دانش آموزی نباشه،معلم هم مفهومی ندارد.شما همه چی رو قاطی کردید.اسلام اون وقت ارزش دارد که بتواند روی انسانها موثر باشد به زور که دین نمی شه خداوند فرمودند اگر دین رو بدون عقل قبول کنی من از شما قبول نمی کنم.ادای کشش های کلیسا رو که اون برنامه رو سر گالیله بیچاره درآوردن رو درنیارید.آدم عاقل نه تنها به دین ضربه نمی زنه بلکه با عملکرد خودش همه رو راقب می کنه که به طرف اون برن و واقعا به وجود این راهنماگر احساس نیاز کنن.انسانی که می خواد دینش را به بقیه معرفی کنه،لازم نیست حنجره پاره کنه. مثل امام صادق با عملکرد خودش بقیه رو علاقمند به پرسیدن منشاء ایدئولوژی طرف می کنه،که این کردار زیبا از کدام افکار می تواند سرچشمه بگیرد.اول جامعه رو از این وضعیت دربیار بعد بگو این وضعیت خوب جامعه رو مدیون افکار و روش های درست اسلامی هستیم،نه اینکه جامعه به وضعیت هلاکت باری بیفتد حالا هی زور بزن بگو اسلام باید حفظ بشود،آخه یه نفر ممکنه این دو رو به هم ربط بده و اشتباها فکر کند که عامل این وضعیت اسفناک و تاسف بار اسلام نه بی مدیریتی و بی لیاقتی مسئولین!!! پوسته افکار کهنه را بشکافید تا بهتر بیندیشید.زاینده و پویا بیندیشید نه سنت گرا!!!
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
1
خواهشا اقای روحانی رو بگید به دولتش برسه لازم نکرده در مورد اسلام نظر بده چون نظراتش مثل اداره کردن مملکته فاتحه دین رو هم میخونه
یک شهروند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۵
0
0
در مورد (...) فقط یک مطلب از امام خمینی رو میگم . ایشان فرمودند درنظر من یک ساواکی بسیار با احترام تر از یک آخوند فاسد است. والسلام . در ضمن فقط مجتهد می تونه بگه چی درسته چی غلط . به روحانی یا همون فریدون بگید هر وقت مجتهد شد بیاد نظر بده .
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
مرگ بر اسلام ستیز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹
0
0
از کسی که تو انگلیسی که مهد اسلام ستیزی هستش درس خونده و برای خود شیرینی برای انگلیسیها و امریکی ها گاهی دستی تکون میده بیشتر از این انتظار نیست ، اگر به این اقای شکست خورده باشه اسلام رو کلا از این مملکت بر میچینه . ( از ماست که بر ماست )
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: