به‌روز شده در: ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - خبر شهادت آیت الله نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان، به دست رژیم خونخوار و رو به زوال آل سعود موجب بهت و خشم امت اسلام شد و از همان ساعات اولیه انتشار این خبر، موجی از واکنش های خشمگینانه انقلاب اسلامی را در نوردید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، مهمترین واکنش های صورت گرفته از سوی نهادهای سیاسی و مذهبی و مراجع عظام تقلید در ادامه به اطلاع مخاطبان گرانقدر می رسد:

جامعه مدرسین: مسلمانان جهان سکوت نخواهند کرد / سپاه: انتقام سختی در راه است / مراجع عظام تقلید: زمان سقوط آل‌سعود فرا رسیده است

* جامعه مدرسین حوزه علمیه قم:
شیعیان عربستان به مبارزات فراگیر ادامه دهند


بسم الله الرحمن الرحیم

خبر شهادت جانگداز عالم جلیل القدر و روحانی مبارز مرحوم شیخ نمر باقر النمر به دست عمال آل‌سعود موجب تأسف و تأثر فراوان گردید. این شهید والامقام از مجاهدان خستگی ناپذیر بود که در پیش چشم جهانیان و مدعیان به اصطلاح حقوق بشر و آزادی بیان، پس از تحمّل شکنجه‌های فراوان در زندان‌های آل سعود، به شهادت رسید. رژیم مرتجع، سفاک و مسلمان کش آل‌سعود که خوش خدمتی او به آمریکای جنایتکار و رژیم جعلی صهیونیستی بر هیچکسی پوشیده نیست، در حالی این عالم مظلوم را به شهادت رساند که در کنفرانس‌های به اصطلاح صلح و حل بحران سوریه شرکت می‌کند و سردمدار ائتلاف شده است.

کشتار فجیع مردم مظلوم یمن و ضعف و بی‌کفایتی در برگزاری مراسم حج که به جان باختن هزاران زائر بی‌گناه بیت الله الحرام منجر شد، هیچگاه فراموش نخواهد شد. امروز بیشترین حمایت مالی و نظامی از گروه‌های تکفیری به ویژه داعش جنایتکار، از آن این رژیم منحوس است. با این همه هدف از اعدام شیخ نمر، سرپوش‌نهادن بر شکست‌های پی درپی آل‌سعود در یمن و نیز شکست سیاست‌ها و دست‌نشاندهای این رژیم در عراق، سوریه، لبنان و بحرین بوده است. غافل از آنکه امروز نکبت و بیچارگی سراسر این رژیم را فراگرفته و آن را در سراشیبی سقوط و اضمحلال قرار داده است.

خون آن شهید سعید دامن منحوس سردمداران سعودی را فراخواهد گرفت. بی‌تردید راه شیخ نمر‌ها بی‌رهرو نخواهد ماند و مردم مسلمان جهان، به ویژه شیعیان مظلوم عربستان سکوت نخواهند کرد و به مبارزه فراگیر خود ادامه خواهند داد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن و تسلیت شهادت عالم مجاهد، شهید شیخ نمر باقر النمر، علّو درجات برای ایشان و صبر جمیل برای بازماندگان ایشان را از خداوند متعال خواستار است.

«وَ سَيَعْلَمُ الَّذينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ»

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی
رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم


* سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
خون پاک شیخ نمر فروپاشی آل سعود را در پی خواهد داشت


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه ای با محکومیت شدید جنایت آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر، این اقدام را نشانه رفتار داعش گونه و زوال رژیم سعودی دانست.

در بخشی از این بیانیه آمده است: اقدام خباثت آمیز و جنایتکارانه رژیم آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر، رهبر شیعیان عربستان، بخشی از یک توطئه صهیونیستی برای تشدید تفرقه بین امت اسلامی و اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن است که به فضل الهی و به برکت خون های پاک شهیدان از جمله این شهید عزیز، ناکام و با هوشیاری، هوشمندی و وحدت مسلمانان به گونه ای معکوس، آثار خود را در صحنه مقاومت اسلامی و آرمان آزادی قدس شریف هویدا خواهد ساخت.

این بیانیه می افزاید: اقدام ددمنشانه رژیم مرتجع، قرون وسطایی و تروریست پرور سعودی در اعدام آیت الله شیخ نمر نقض آشکار حقوق بشر و آزادی بیان بوده و نشان می دهد بنیان اینگونه جنایات تفکر وهابیت و جریان تکفیری ـ سلفی است که امروز داعش پرچمدار آن است.

این بیانیه در ادامه عقیم ماندن سیاست های داخلی و خارجی و شکست های مفتضحانه آل سعود در منطقه از جمله در عرصه حمایت از تروریسم تکفیری، جنگ و تجاوز علیه مردم یمن و ناکارآمدی در پشتیبانی از آل خلیفه برابر انقلاب مردم بحرین، از عوامل ارتکاب این جنایت بزرگ و داعش گونه قلمداد و تصریح شده است: بی شک دست خبیث سردمداران نظام سلطه و صهیونیسم و پیاده نظام های منفور و پلید آنان در سرزمین حجاز که در پس جنگ ها و جنایات جاری در منطقه برای تشدید شکاف بین مسلمانان نمایان است، با اراده امت اسلامی به ویژه مردم مسلمان عربستان اعم از شیعه و سنی قطع خواهد شد.

در این بیانیه با تاکید بر اینکه "بی تردید رژیم منفور سعودی هزینه این اقدام شرم آور را خواهد پرداخت"، تصریح شده است: از سازمانها و نهادهای بین المللی مدعی حقوق بشر و آزادی بیان انتظار است با پرهیز از رفتار دوگانه و متناقض، در قبال این جنایت سبوعانه به موقع موضعگیری کرده و با محکومیت شدید آن به وظیفه خود عمل نماید.

این بیانیه در پایان با تبریک و تسلیت شهادت آیت الله نمر باقر النمر به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، امت اسلامی و حوزه های علمیه جهان اسلام و تاکید بر ضرورت اعتراض فراگیر آحاد ملل و جوامع اسلامی و نیز آزادیخواهان و حق طلبان عالم علیه آل سعود آورده است: تردیدی نیست خون پاک این شهید والامقام، وحدت امت اسلامی را تقویت خواهد کرد و با طنین اندازشدن پیام راستین و آگاهی بخش شیخ نمر در جای جای سرزمین حجاز، پرچم مقاومت و مبارزه آن روحانی جلیل القدر به دست آحاد ملت مسلمان عربستان به ویژه جوانان غیور حجازی برافراشته نگه داشته شده و در آینده ای نه چندان دور انتقام سختی از جنایتکاران آل سعود گرفته و سقوط و فروپاشی پایه های این رژیم تروریست پرور، منفور و ضداسلام را رقم خواهد زد.* آیت الله العظمی نوری همدانی:
مسلمان به صحنه بیایند


آیت الله العظمی حسین نوری همدانی با بیان این مطلب که رژیم آل سعود نوکر غرب و اسرائیل است، گفت: عالمان دین وظیفه دارند که در برابر این حادثه که دهن کجی به علماست، سکوت نکرده و آن را محکوم کنند و انزجار خود را از این حرکت رژیم مسلمان کش عربستان اعلان نمایند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه امروز با خبر شدیم که رژیم آل سعود، شیخ نمر را اعدام کرده است، اظهار داشت: این مسئله جای بسیار تأسف دارد که با موضعگیری علما، به فریاد جامعه اسلامی توجه نکرده و این عمل را انجام دادند.

مرجع عالیقدر با اشاره به اینکه رژیم سعودی با تربیت داعش و حمایت آنان، اسلام را دینی خشن معرفی می کند، ابراز داشت: این اعمال آنان نشان می دهد که رژیم آل سعود برای خوش خدمتی به غرب و رژیم کودک کش اسرائیل این اعمال را انجام می دهد.

وی با بیان این مطلب که رژیم آل سعود نوکر غرب و اسرائیل است، خاطرنشان ساخت: عالمان دین وظیفه دارند که در برابر این حادثه که دهن کجی به علماست، سکوت نکرده، محکوم کنند و انزجار خود را از این حرکت رژیم مسلمان کش عربستان اعلان نمایند.

آیت الله العظمی نوری همدانی تصریح کرد: مسلمانان باید در برابر این حادثه به میدان آمده و فکری برای این نوع حوادث در جامعه اسلامی انجام دهند؛ ما نیز این حادثه خبیثانه را محکوم کرده و نگرانی خود را از این عمل زشت اعلام می نماییم.


* آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی:

شکست‌های سختی در انتظار سعودی است

بسم الله الرحمن الرحيم

انالله و انا اليه راجعون

خبر وحشتناك اعدام آيت الله شيخ نمر و گروهی از بیگناهان، جهان اسلام را در بُهت و تعجب فرو برد، به خصوص اينكه اين جنايت تحت عنوان خوارج و تكفير صورت گرفت؛ اگر كسانى تاكنون ترديد داشتند كه كانون فتنه و تكفير در جهان آل سعود هستن،د با اين نمونه آشكار جاى ترديدى باقى نماند.

ما به شدت اين جنايت هولناك را محكوم مى‌كنيم و به يقين انتقام آن گرفته خواهد شد و مى‌دانيم اين جنايت انتقام شكست‌هايى است كه آل سعود در عراق و سوريه و يمن دامنگيرشان شده است ولى بايد در انتظار شكست‌هاى مهمترى در اين 3 منطقه باشند.

به يقين اين جنايت بدون اطلاع آمريكا نبوده است، آنها در مسائل كم اهميت‌ترى با نظر آنها اقدام مى‌كنند و مى‌دانيم در راستاى ايجاد جنگ طایفه‌اى ميان سنى و شيعه است اما هم سعودى‌ها و هم آمريكا كور خوانده‌اند، ما با برادران اهل سنت اختلافى نداريم، اختلاف ما با تكفيرى‌هاست كه همه مسلمين در برابر آنها اتفاق نظر دارند.

آل سعود بدانند اين جنايت فراموش نشدنى است و آثار اين كار نابخردانه را در آينده خواهند ديد.

نه تنها شيعيان جهان و اهل سنت اين جنايت را شديدا محكوم مى‌كنند، بلكه تمام آزادگان دنيا نيز آن را محكوم خواهند كرد.

آنها چه گناهى داشتند، قيام مسلحانه كردند؟! كسى را كشته بودند؟! تنها گناهشان اين بود كه مى‌گفتند اقليت شيعه در عربستان سعودى از حقوق حقه خويش بايد برخوردار شوند و براى انجام مراسم مذهبى آزاد باشند. آيا اين گناه است و درخور آن جنايت سنگين؟!

ان ربك لبالمرصاد

ناصر مکارم شیرازی


* آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی:

خون شیخ نمر خواب را از چشم آل سعود خواهد گرفت

بسم الله الرحمن الرحیم

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطانا

با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم که رژیم سفاک و خون آشام سعودی، بار دیگر طینت جنایتکارانه‌ خود را نشان داد و یکی از بندگان بی‌گناه، مظلوم و آزاده را با تعداد دیگری از ستمدیدگان به شهادت رساند. رژیمی که با نوشیدن خون پاک مظلومان و آزادگان خود را سیراب نموده و راه و رسم جنایتکاران بزرگ تاریخ را دنبال می‌نماید.

شهادت عالم آزاده، روحانی عالی مقام، شهید بزرگوار شیخ نمر رضوان الله تعالی علیه روی سیاه این رژیم را سیاهتر و خبث و پلیدی باطن آنها را آشکارتر نمود.

انا لله و انا الیه راجعون

حکام آل سعود که ان شاءالله تعالی سقوط آنان نزدیک است، بدانند که خون به ناحق ریخته‌ این روحانی شهید، خواب راحت را از آنان سلب نموده، جهان اسلام را بیدار کرده و راه سقوط را برای این رژیم هموار خواهد نمود. مسلماً این جنایت ددمنشانه را آزادگان دنیا و مجامع آزاد بین المللی محکوم خواهند نمود و فریاد مظلومیت این شهید بزرگوار به گوش جهانیان خواهد رسید.

اینجانب به جهان اسلام و مردم غیور و مسلمان عربستان که از ستم و جنایات رژیم سفاک خود خسته شده‌اند و به خانواده بزرگ و داغدار این شهید بزرگوار تبریک و تسلیت گفته، ترفیع درجات این شهید سعید و سایر شهیدان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی منقَلَبٍ ینقَلِبونَ

 21 ربیع الاول 1437

لطف الله صافی

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۵
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۲
1
3
[Forwarded from Masoud Maleki]
بسم الله الرحمن الرحیم


#روحانی ثابت کرد خون کشته شدگان در دیسکوها و ارکست های فرانسه برایش رنگین تر از خون رهبران شیعه است.

ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
0
1
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمد الله رب العلمین نحمده ونستعینه ونشکره ونصلی ونصلم علی حبیبه و نجیبه وخیرته فی خلقه حافظ سرّه ومبلّغ رسالاته ، بشیر رحمته ونظیر نعمته ابالقاسم مصطفی محمد وآل الطیبین الطاهرین المعصومین المکرمین وصلّ علی ائمه المسلمین والهداه المومنین 0
در جهان امروز که دشمنی بر علیه اسلام ومسلمین به حد خود رسیده و مشرکین وکفار در اقصی نقاط عالم در صدد ضربه به پیکره ی اسلام می باشند وهر روز خون فرزندان اسلام را می ریزند یقناً قلب امام زمان از این وقایع به درد آمده ورنجور می گردد .
جنایت آل سعود در پی کشتن روحانی بزگوار شیعه حضرت آیت الله نمر خشم وانزجار مسلمانان را برانگیخت و الحمدالله رب العلمین زمینه ی نابودی رژِم عربستان فراهم گردید وانشاءالله تعالی به فضل خدای سبحان نابودی انان حتمی است . این وعده ی حقتعالی است که در قرآن کریم داده شده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
1
2
امریکا بداند ایران اسلامی سیلی محکمی بر گوششان خواهد زد .
ملت ایران دهان یاوه گویان امریکایی را خون آلود می کند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
1
0
درود وسلام بر رهبر آزاده و عظیم الشأن ایران
مرگ بر استکبار مرگ بر آل سقوط مرگ بر اسرائیل مرگ بر ایادی استکبار وداعش وتکفیر وسلف وووووووووووو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
1
0
پادشاه سعودی و تمام بادمجانهای درون بشقاب این رژیم حیوانهای نجسی هستند که تاریخ به خود ندیده است .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
1
0
کشور عربستان بمانند یک باغ وحش بزرگ است که در هیچ جای دنیا یافت نمی گردد .
پاسخ ها
حبیب
| United States |
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
پس (...) چیه دیگه!!
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
0
1
دومین باغ وحش در جهان امریکا است . دولتمردان امریکایی همان حیوانهای وحشی این باغ وحش هستند .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۳
1
0
بزرگترین توالتی که در دنیا وجود دارد را معرفی می کنم وآن توالت اسرائیل است که هرکس می تواند در آن دستشویی نماید .
پاسخ ها
نیما
| United States |
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
بخواهی یا نخواهی پیوند مردم ایران با مردم (...) یک پیوند تاریخی از زمان کوروش بزرگ است و تا ابد خواهد بود.
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Canada
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۴
0
0
خبری از برنده جایزه صلح نوبل شیرین عبادی نیست. سولاخ موش؟ ... سوراخ موش؟ ... یه همچین جایی رفتن ایشون؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۹ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
0
1
بابا
بخدا همش بلفه ، بلفه،بلفه،بلفه
هزاران نفر شیعه بیچاره در خواب و بیداری ، سرکار و بیکاری ، عبادت توسط
فرزندان یزید تکه تکه شدنند
تا حالا چه حکم موثری دادید که حالا بخواهید برای این شیخ مظلوم حکم دهید
می بینید مردم ناراحت و خشمگینن بخاطر سرد کردن مردم اینگونه افاضات لازمه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
علی اقا شما برو کشک خود را بصّاب
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۲۲ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۶
علی کوچلو خیلی باهوشی یه وقت ندزدنت
جواد
|
United States
|
۲۲:۴۸ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۷
0
0
اگر بعد از برجام مرگ بر امريكا ضعيف شده به وسیله عوامل خود سر ميتوان مرگ بر سعودی را فرياد كرد و به انقلابيون نیرو داد!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: