به‌روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آیا مشکل کشور ما این است که ما تنها چند پژو مدل جدید در کشور کم داریم؟! این اقدام صحیحی نیست که ما به جای اشتغال برای جوانان کشور برای شرکت‌های فرانسوی تضمین کردیم
"خیبرآنلاین" - عضو هیأت رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس گفت: آنچه که به نظر می‌رسد این است که متاسفانه دولت هیچ برنامه خاصی برای حمایت از تولید داخل بعد از برجام ندارد و ما در ۲ سال گذشته شاهد تضعیف این بخش در کشور بوده‌ایم.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سید علی طاهری، نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اجرای برجام و برداشته شدن تحریم‌ها گفت: تاثیر تحریم‌ها بر تولید داخل یک عامل ثانویه است که بگوییم تولید کشور به حدی رسیده که می‌خواهد در صادرات توانایی خود را نشان دهد و با برداشته شدن تحریم‌ها این بحث گسترش پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: شرط اول برای کاهش هزینه های تولید در داخل حمایت دولت  از این بخش است، ما به واسطه سیاست غلطی که دولت برای کنترل تورم در پیش گرفته تولید کشور روز به روز ضعیف‌تر می‌شود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس اظهار داشت: تولید داخل طی 2 سال گذشته روز به روز ضعیفتر شده، تهدید شده و به شدت آسیب دیده است و ضرورت دارد تا دولت سیاست خود را برای کنترل تورم تغییر دهد و سیاستی را اتخاذ کند که رونق تولید داخل را نیز در پیش داشته باشد.

طاهری با انتقاد از عدم اطلاع رسانی شفاف از سوی دولت خاطرنشان کرد: مسئولان دولتی همیشه روی مسائل مهر محرمانه می‌زنند و از آغاز برداشته شدن تحریم‌ها اجرای برجام تاکنون برجام، دولت گزارش شفافی از اقدامات صورت گرفته به مردم ارائه نکرده‌اند و مردم در این حوزه‌ها نامحرم هستند که این رفتار دولت به صلاح کشور نیست.

وی اظهار داشت: دولت که آب خوردن و محیط زیست را به بحث تحریم گره زده بود، توضیحات خود را به مردم ارائه کند که با برداشته شدن تحریم‌ها چه اتفاقات مثبتی رخ داده اما متاسفانه ما اقدامی را از سوی دولت در این خصوص مشاهده نمی‌کنیم.

عضو هیات رئیسه فراکسیون روحانیت مجلس با اشاره به انعقاد قرارداد با شرکت پژو در جریان سفر روحانی به فرانسه اظهار داشت: آیا مشکل کشور ما این است که ما تنها چند پژو مدل جدید در کشور کم داریم؟! این اقدام صحیحی نیست که ما به جای اشتغال برای جوانان کشور برای شرکت‌های فرانسوی تضمین کردیم. 

طاهری در پایان گفت: آنچه که به نظر می‌رسد این است که متاسفانه دولت هیچ برنامه خاصی برای حمایت از تولید داخل بعد از برجام ندارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: