به‌روز شده در: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۱
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۴۹۲۵۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۰
"خیبرآنلاین" -

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم
إِنَّ الَّذِينَ يُبَايِعُونَكَ إِنَّمَا يُبَايِعُونَ اللَّهَ يَدُ اللهِ فَوْقَ أَيْدِيهِمْ فَمَنْ نَكَثَ فَإِنَّمَا يَنْكُثُ عَلَى نَفْسِهِ وَمَنْ أَوْفَى بِمَا عَاهَدَ عَلَيْهُ اللَّهَ فَسَيُؤْتِيهِ أَجْرًا عَظِيمًا (10)

سَيَقُولُ لَكَ الْمُخَلَّفُونَ مِنَ الْأَعْرَابِ شَغَلَتْنَا أَمْوَالُنَا وَأَهْلُونَا فَاسْتَغْفِرْ لَنَا يَقُولُونَ بِأَلْسِنَتِهِمْ مَا لَيْسَ فِي قُلُوبِهِمْ قُلْ فَمَنْ يَمْلِكُ لَكُمْ مِنَ اللَّهِ شَيْئًا إِنْ أَرَادَ بِكُمْ ضَرًّا أَوْ أَرَادَ بِكُمْ نَفْعًا بَلْ كَانَ اللَّهُ بِمَا تَعْمَلُونَ خَبِيرًا (11)
ترجمه: آنان كه با تو بيعت مى‌كنند جز اين نيست كه با خدا بيعت مى‌كنند. دست خدا بالاى دستهايشان است. و هر كه بيعت را بشكند، به زيان خود شكسته است. و هر كه بدان بيعت كه با خدا بسته است وفا كند، او را مزدى كرامند دهد.
از اعراب باديه نشين، آنان كه از فرمانت تخلف کردند به تو خواهند گفت: دارايى و كسان ما، ما را بازداشتند؛ پس براى ما آمرزش بخواه. منافقانه به زبان چيزى مى‌گويند كه در دلشان نيست. بگو: اگر خدا برايتان زيانى بخواهد يا سودى بخواهد، چه كسى مى‌تواند در برابر خدا آن را ديگرگون كند؟ بلكه اوست كه به كارهايتان آگاه است. (سوره الفتح)

قرآن، این معجزه الهی، کلامی زلال و روشن و جارى در همه قرن ها و لحظات و ثانيه هاست. چه بسا افرادی که از قبل انقلاب با امام(ره) بیعت کردند و در مسیرِ حقيقىِ او، فداکاری و جانفشانی و مجاهدت کردند اما این احتمال وجود دارد همانطور كه در زمان پیامبر هم اتفاق افتاد، که به واسطه مشغولیت به اموال و اولاد ودلبستگى ها، نقض عهد کنند و حتی خیال کنند که با این کار زیانی به مسیر حرکت اسلام وارد می شود. عهدی که صاحب آن، حضرتِ امام(ره)، درباره اش فرمود: پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد. در صورتی که این نقض عهد به ضرر خودشان است و رسوایی آنها را به بار می آورد. هرچند آنقدر ماهرانه سخن سُرايى كنند كه عوام و خواص را فريب دهد.

چندی پیش در ایام تبلیغات انتخاباتی که بار دیگر مردم با قدرت مجلسى انقلابی را انتخاب کردند، شبکه‌های ماهواره‌ایِ حامیِ داعش به صورت هماهنگ شروع به حمایت از یک جریان و بالاخص یک فرد خاص كردند؛ فردی که به هرحال از اولین بیعت کنندگان بود و من مطمئن هستم كه همه جریانهای دلسوز نظام از این اتفاق به شدت دل هايشان سوخت. شايد تعجب كنيد اما کار به جایی رسید که اين فرد اخیرا خود از داعش حمایت کرد!

وی در یکی از صفحات رسمی مجازی خویش تلویحا تقویت بنیه موشکی - دفاعی کشور را برای آینده ای که دنیای گفتمان است، اشتباه خواند!

پیش فرض منطقی دیدگاه این فرد این است که مشکلات منطقه یعنی غرب آسیا و حتی بمبگذاری های گسترده در قلب اروپا که پشت پرده غالب آنها داعش است، با گفتمان قابل حل است.

سوال نگارنده این سطور این است چگونه با تفکری که بیش از 8 قرن در حال خون ریزی و جنایت در عالم است، تفکر وهابى - تكفيرى که شکل دهنده بنیه عقیدتی داعش و امثالهم است، گفت و گو موثر است؟! چگونه با کسانی که مانند اجدادشان، جگر انسان را به دندان می کشند، می توان صحبت کرد؟! اصلا چگونه با کسانی که سربریدن پدر و مادر یک طفل 3 ساله مقابل دیدگانش را موجب تقرب به درگاه الهی می دانند، می توان لب به سخن گشود؟! آیا امکان دارد اين تفكر حرف عقلانی و منطقی به گوشش برود؟! تفکری که در موقع انفجار خویشتن میان زائران حرم اهل البیت علیهم السلام، قاشقی در جیب خود دارد تا بعد از به درک واصل شدنش پای سفره پیغمبر صلی الله علیه و آله بدون قاشق نباشد...! خنده دار نيست با او در مورد عدم خونریزی گفتمان کنیم؟!

به نظر می رسد اگر این سوال ها را از یک کودک خردسال هم بپرسیم، پاسخ منفی می دهد چه برسد به یک پیرمرد بالای 80 سال که عمرش را در سیاست گذرانده و روزگاری مسئول اصلی جنگ کشور بوده است.

بنابراین توصیه تلویحی به دست کشیدن از تقویت بنیه دفاعی موشکی کشور در مقابل حیوانهای انسان نمای زبان نفهم، از چنین شخصی طبیعتا یا تغافل محض است یا حمایت از داعش...

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

* حجت الاسلام سید محمدحسین میرلوحی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: