به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در این ۳۷ سال انتظار داشتیم دارای مدینه فاضله، ادارات و دولت اسلامی و مدارس دینی باشیم و دولت ما مجری فرمان‌های خدا و ولایت فقیه باشد
"خیبرآنلاین" - آیت الله کاظم صدیقی، امام جمعه موقت تهران، در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با اشاره به شعار سال ۹۵ مبنی بر «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» اظهار کرد: وجود رهبر انقلاب که هر روز یک نورانیت جدید دارند و گویا توجه ایشان به آن سو بیشتر می‌شود، مانند پدری هستند که از نابسامانی‌ها و گرفتاری‌های خانه خود رنج می‌برند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی افزود: ایشان در مقطعی در زمینه معضلات فرهنگی فرمودند من شب‌ها خوابم نمی‌برد. ای کاش همه ما چنین غیرتی داشتیم، زیرا اگر می‌دانستیم در برخی از این دبیرستان‌ها و دانشگاه‌ها چه می‌گذرد و دشمن چه برنامه‌های خطرناکی برای جوانان ما طراحی کرده است، خواب آرام نداشتیم.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: امروز باید در بنیان دانشگاه‌ها و پایه‌های فرهنگی مدارس یک تحول انقلابی ایجاد شود، زیرا دشمن در حال موشکباران فرهنگی ماست و ما باید در این شرایط به داد خود و اسلام برسیم.

خطیب نمازجمعه تهران گفت: دلیل اینکه مقام معظم رهبری در همه مسائل مهم دست روی اقتصاد گذاشته‌اند، این است که آنچه برای دشمن یک اسلحه مؤثر محسوب می‌شود، تحریم‌هاست. دشمن قصد دارد با استفاده از این اسلحه کشور را فلج کند و مردم را از کرده خود در انقلاب پشیمان سازد و بگوید که شما نباید انقلاب می‌کردید.

وی اظهار کرد: این القائات، القای شیطان بزرگ و شیطان‌های کوچک در داخل کشور است تا به این مسئله دامن بزنند که ما در یک دوراهی تسلیم و تحریم قرار داریم.

آیت الله صدیقی گفت: دشمن در تسلیم هم به کم قانع نمی‌شود، زیرا اگر تسلیم شدید تا آخر باید تسلیم شوید و هرچه دارید را باید بدهید.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه دشمن می‌خواهد همه چیز شما را بگیرد، اظهار کرد: راه سومی که رهبر معظم انقلاب با کمک صاحبنظران، شخصیت‌ها و افکار پخته در مجمع تشخیص مصلحت نظام با عنوان اقتصاد مقاومتی طراحی کرده‌اند، به معنای آن است که نه تسلیم و نه تحریم، بلکه معنای آن این است که ما خودمان استعداد، توان و جوانان باورمند و همچنین طرح‌های اقتصادی داریم و وابسته به شرق و غرب نیستیم.

وی گفت: ما نمی‌خواهیم با دنیا قطع رابطه کنیم، فقط این دولت نیست که می‌خواهد با دنیا پیمان جدیدی ببندد، بلکه انقلاب و امام(ره) ما از اول با هیچکسی جنگ نداشتند، بلکه ما همواره راه مستقل خودمان را رفته‌ایم و می‌رویم.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه به جز نظام جعلی اسرائیل ما با هیچ کشوری حاضر نبودیم قطع رابطه کنیم، تصریح کرد: آمریکایی‌ها نیز خودشان شیطنت، ددمنشی و حرکات تهاجمی انجام دادند و حرکت مستقل ما را هم برنتافتند و برنمی‌تابند.

خطیب نمازجمعه تهران اظهار کرد: امروز دشمن می‌خواهد با مسئله اقتصاد کشور را تحت فشار قرار دهد و چه بسا مسئولانی که با آنها همفکر هستند، این باور را دارند که باید زیر یوغ کافر زندگی کرد. اینها به آیات قرآن توجهی ندارند.

وی با تاکید بر اینکه عده‌ای در مسائل دفاعی آیات قرآن را نخوانده‌اند، خاطرنشان کرد: بعضی‌ها که می‌گویند فردای دنیا فردای گفتمان است نه فردای موشک به آیات قرآن هیچ توجهی ندارند.

آیت الله صدیقی افزود: کشورها و نظام‌هایی که می‌خواهند ما را در مسائل دفاعی متوقف کنند، خودشان در این مسائل متوقف نیستند و مثل برق در حال پیشروی هستند. ما در مسئله هسته‌ای وقتی محدودیت را پذیرفتیم، آنها هیچ محدودیتی را برای خود اعمال نکردند و امروز به سرعت در حال پیشرفت هستند.

خطیب نمازجمعه تهران با بیان اینکه باید در زمینه دفاعی نیرومند بود، گفت: امکانات دفاعی باید در حدی باشد که نه تنها در جنگ پیروز شویم، بلکه آنقدر قوی باشیم که کسی جرأت جنگ با ما را نداشته باشد. اسلام و قرآن می‌خواهد انسان را اینقدر قوی بار بیاورد که جنگ را بخشکاند.

وی گفت: آنهایی که دشمن خدا هستند هیچ حدی ندارند و وقتی کسی خدا ندارد ملاحظه هیچ چیزی را نمی‌کند و هیچ قرارداد و تعهدی برای او اعتباری ندارد.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: برخی چرا حرف‌هایی می‌زنند و افکار عمومی را مشوش می‌کنند؟ معلوم نیست که خدای ناکرده چه موجی می‌خواهند ایجاد کنند.

خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: ما در مسائل دفاعی باید در حدی باشیم که دشمن جرأت حمله به ما را نداشته باشد و از نظر اقتصادی هم باید روی پای خودمان بایستیم.

امام جمعه موقت تهران همچنین در خطبه های اول نمازجمعه با اشاره به سالروز 12 فروردین، اظهار کرد: روز ۱۲ فروردین روز تولد پدیده جدید الهی و تحقق وعده خدا مبنی بر حکومت صالحان با انتخاب خود مردم و بدون هیچ تحمیلی است.

وی تاکید کرد: ۱۲ فروردین ۵۸ تحقق وعده خدا و بی‌سابقه‌ترین حضور جمعی مردم در طول تاریخ بود. در طول انقلاب امام(ره) تصمیماتی که بدون دخالت مشاورین انجام می‌دادند تصمیمات نورانی بود و معلوم بود کار خداست اما آنجاهایی که برخی امروز هم مدعی هستند مواردی را به ایشان تحمیل می‌کردند بعدها دچار مشکل می‌شد.

آیت الله صدیقی گفت: مردم می‌خواهند قوانین، اقتصاد و راه و روش زندگی‌شان الهی باشد. ادارات، ‌کانون‌های اقتصادی و دانشگاه‌ها ما هنوز با نقطه‌ای که شهدا و امام شهدا و خلف آن بزرگوار و انسان‌های صالح انتظار دارند، خیلی فاصله دارد.

خطیب نمازجمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: در این ۳۷ سال انتظار داشتیم دارای مدینه فاضله، ادارات و دولت اسلامی و مدارس دینی باشیم و دولت ما مجری فرمان‌های خدا و ولایت فقیه باشد و از خودش مایه نگذارد و همه قوانین ما در چارچوب شئونی که خداوند نازل کرده، باشند. این مسائل محقق نمی شود مگر اینکه امنیت دینی و اقتصاد دینی تامین شود. اقتصاد باید اسلامی و دولت و دست‌اندرکاران اقتصاد هم امین خدا و مردم باشند.

آیت الله صدیقی تصریح کرد: آیا امروز رئیس‌جمهور، وزرا و مسئولین راه سلیمان(س) را می‌روند و از خود می‌پرسند این مسئولیت و آزمون بزرگی است و خداوند از ما امتحان می‌گیرد و یا مقصد و امانتداری را فراموش کرده و هر کسی در جزیره مسئولیت خود سازش را می‌زند؟ امیدوارم همه ما در انجام مسئولیت خود کوتاهی نکنیم.

* منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: