به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در انتخابات 18 اردیبهشت و از بین مهدی تاج، مصطفی آجورلو و عزیزمحمدی هرکدام دوسوم آرا را کسب کند، به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می‌شود. اگر این اتفاق رخ ندهد، 2 نفری که رأی بیشتری آورده‌اند به دور دوم می‌روند و در آنجا سیستم نصف + یک رأی (اکثریت مطلق) تعیین کننده خواهد بود و در صورتی هم که کار به دور سوم بکشد، هر فردی بیشتر رأی بیاورد، رئیس آینده فدراسیون خواهد بود
"خیبرآنلاین" - علی کفاشیان برای اینکه شانس حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را پیدا کند آخرین تلاش‌های خود را انجام می‌دهد تا شاید بتواند انتخابات فدراسیون فوتبال را عقب بیندازد و ثبت‌نام مجدد از کاندیداها انجام بشود. رئیس فدراسیون فوتبال بعد از جلساتی که با نهادهای ذی‌صلاح داشت تصمیم گرفت از کاندیداتوری انتخابات کنار بکشد اما در این مدت تمام تلاش خود را کرده است تا هرطور شده با به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون فوتبال شاید بتواند در نام‌نویسی جدید کاندیداها ثبت‌نام کند و ریاست خود بر فدراسیون فوتبال را 12 ساله کند.

به گزارش نسیم، رئیس فدراسیون فو‌تبا‌ل در مراسم افتتاح ایفمارک اظهار نظر قابل تاملی داشت؛ او گفت که "اگر به هر دلیلی رئیس فدراسیون دوسوم آرا را به دست نیاورد مجمع قاعدتا تنفس می‌دهد تا افراد جدید ثبت‌نا‌م کنند و مجددا رای گیری شود."

او به خوبی می‌داند که هیچکدام از کاندیداهای ریاست فدراسیون فوتبال رای 50 عضو از 75 عضو مجمع فدراسیون فوتبال را ندارند و به همین دلیل با به تعویق افتادن انتخابات قصد دارد راه خود را برای حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال باز کند. طبیعی است که با این شرایط او به هدفش می‌رسد و می‌تواند انتخابات فدراسیون فوتبال را به تعویق بیندازد.

کفاشیان در حالی این صحبت را مطرح می کند که 4 سال پیش خودش در انتخابات به این شکل به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب نشد. در آن سال او با عزیزالله محمدی و محمدحسین قریب رقابت داشت که بعد از آن که انتخابات به دور دوم کشید با رای 50 درصد به علاوه یک موفق شد برای بار دوم روی صندلی ریاست فدراسیون فوتبال بنشیند اما او حالا با به راه انداختن این بحث‌ها قصد دارد آخرین شانس‌های خود را برای بازگشت به انتخابات فدراسیون فوتبال امتحان کند و این بار اعلام کرده است که تنها اعضای مجمع هستند که می‌توانند در مورد شکل انتخابات تصمیم نهایی را بگیرند.

هرچند که برخی از جریان‌های خارج از فوتبال نیز بی‌تمایل نیستند با دمیدن به رای دوسوم آرا در رسانه‌ها فضا را طوری طرحی کنند تا انتخابات به تعویق بیفتد و در زمان ثبت‌نام جدید بتوانند کاندیدای موردنظر خود را برای پست ریاست فدراسیون فوتبال راهی سئول کنند. این جریان‌های غیرفوتبالی در جلسات خود به این نتیجه رسیده‌اند که هر 3 کاندیدای موجود نمی‌توانند "هم‌راستا" و "همفکر" آنها باشند و به دنبال تعویق انتخابات برای رسیدن به هدف خود هستند.

با توجه به اینکه نیاز است رئیس جدید فدراسیون فوتبال هرچه زودتر معرفی شود تا این رشته ورزشی از بلاتکلیفی خارج شود و با درنظرگرفتن این موضوع که خود کفاشیان در دوره قبل با رای اکثریت مطلق رئیس فدراسیون فوتبال شد، در انتخابات 18 اردیبهشت و از بین مهدی تاج، مصطفی آجورلو و عزیزمحمدی هرکدام دوسوم آرا را کسب کند، به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب می‌شود. اگر این اتفاق رخ ندهد، 2 نفری که رأی بیشتری آورده‌اند به دور دوم می‌روند و در آنجا سیستم نصف + یک رأی (اکثریت مطلق) تعیین کننده خواهد بود و در صورتی هم که کار به دور سوم بکشد، هر فردی بیشتر رأی بیاورد، رئیس آینده فدراسیون خواهد بود.

این مدلی است که در انتخابات اخیر فیفا هم اجرا شد و اینفانتیو به همین شکل بر شیخ سلمان در دور دوم غلبه کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: