به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
وی مدعی شده که قبل از بازی با استقلال بنده یک ساعت یا 90 دقیقه با یک ژورنالیست جلسه داشته‌ام. آیا این موضوع ربطی به محرم نویدکیا دارد؟ به عنوان یک مربی حرفه‌ای رفتارم را می‌دانم و لزومی نبود برای یک جلسه از او اجازه بگیرم
"خیبرآنلاین" - محرم نویدکیا در برنامه 90 ادعاهایی را درباره استیماچ مطرح کرد. بر همین اساس در تماس با این مربی کروات از وی خواستیم تا در مورد این اظهارات صحبت کند که وی ابتدا حاضر به پاسخگویی نشد اما با شنیدن اظهارات دقیق محرم و اینکه روی سخن کاپیتان سپاهان با وی بوده است، پس از کش و قوس فراوان حاضر شد توضیحات زیر ارائه کند:‌

به گزارش فارس، استیماچ اظهار داشت: نویدکیا از جمله کسانی بود که من به شدت از وقتی وارد سپاهانش شدم و اطلاعاتی که درباره او گرفتم، می‌خواستم فضای مثبتی بین ما ایجاد شود اما او مدام متاسفانه به من پالس منفی می داد. من در آن مدت کارهایی می کردم که فضای خوبی در تیم ایجاد شود اما متاسفانه او چنین نیتی نداشت و باید او خودش از رفتارهایی که انجام داده خجالت بکشد.

یک موضوع را خیلی شفاف می‌گویم، افرادی مانند نویدکیا نه تنها دشمن بزرگی برای سپاهان بلکه برای کل فوتبال ایران هستند. چنین بازیکنانی برای فوتبال هر کشوی می توانند مضر باشند. او در برنامه تلویزیونی ادعا کرده که بنده کارنامه ناموفق داشته‌ام. حالا که چنین ادعای کذبی داشته، نه برای احتیاج خودم بلکه برای دفاع از کارنامه ام و صرفا جهت یادآوری باید اعلام کنم که بنده با تیم ملی کشورم در رده‌های جوانان قهرمان جهان شده‌ام. در جام جهانی نیز به عنوان سومی نائل شده‌ام. سال‌‌ها به عنوان بازیکن در لیگ برتر انگلیس بازی کرده‌ام و در رده مربیگری نیز مدرک درجه یک فوتبال اروپا را در اختیار داردم. با باشگاه هایدوک قهرمان کرواسی شده‌ام و همه در اروپا می دانند که کرواسی را به جام جهانی بردم اما به دلایلی کنارگیری کردم.

اینها را برای دفاع از خودم نمی‌گویم، فقط جهت یادآوری برای کسانی است که اگر قرار است مقایسه‌ای انجام دهند، بتوانند مقایسه درستی داشته باشند. مقایسه با کسی که حتی در دسته دوم فوتبال آلمان نتوانست 6 ماه دوام بیاورد. برایم عجیب است که محرم نوید کیا در ذهن خود هم چنین مقایسه‌ای انجام می دهد. روزی که سرمربی سپاهان شدم، خیلی صادقانه با او برخورد کردم و در حالی که او تصمیم داشت به بازی ادامه دهد، از او دعوت کردم که می تواند پس از خداحافظی از فوتبال به کادر مربیگری تیم نیز اضافه شود.

من این شانس را به او دادم تا در پروژه فنی نیز ورود داشته باشد و ما را برای اجرای برنامه های بلندمدتی که در سپاهان داشتیم کمک کند اما بعدها متوجه شدم که او نه تنها می خواست بازی کند، بلکه علاوه بر بازیگری، دوست داشت مربی، سرپرست کاپیتان و مدیرعامل سپاهان هم باشد و همه این موارد را به طور همزمان می خواست.

یک نکته را شفاف می گویم که نویدکیا نمی تواند هیچگاه با این رفتار برنده باشد چون بازیکن وظیفه اش این است که سخت تلاش کند تا بازی های خوبی را انجام دهد نه اینکه با سوال‌های زیاد و رفتارهایی که به او ارتباطی ندارد، در مدیریتی باشگاه دخالت داشته باشد.

در فوتبال جهان هیچ بازیکنی بزرگتر از باشگاه نیست حتی مسی و رونالدو. اگر شنیده‌اید که مسی و رونالدو در مسائل مدیریتی باشگاه دخالت کرده اند در خصوص این آقا که شرایطش با این ستاره‌های جهان قابل مقایسه نیست، به جمعبندی خوبی خواهید رسید. البته معتقدم نویدکیا بازیکن باهوشی بوده که در گذشته توانسته تصویر خوبی در ذهن هواداران از خود به جای بگذارد اما این اتفافات و صحبت‌های اخیر نشان می‌دهد آن صحبت‌ها و تصویرها کاملا اشتباه بوده است.

او به فوتبال حرفه‌ای‌اش خیانت کرده و این بدترین چیزی است که می تواند وجود داشته باشد. برای کسی که مدعیست باشگاه سپاهان را دوست دارد باید بیش از اینها مراقب رفتار و اعمالش باشد. پس ما الان می‌بینیم که واقعیت در مورد نویدکیا با آنجه که قبلا هواداران تصورش را می‌کردند چیز کاملا متفاوتی است.

طبق اظهاراتتان وی مدعی شده که قبل از بازی با استقلال بنده یک ساعت یا 90 دقیقه با یک ژورنالیست جلسه داشته‌ام. آیا این موضوع ربطی به محرم نویدکیا دارد؟ به عنوان یک مربی حرفه‌ای رفتارم را می‌دانم و لزومی نبود برای یک جلسه از او اجازه بگیرم.

خیانت را کسی به باشگاه می‌کند که وقتی مربی یک ساعت از اردو خارج می شود، بچه های جوان تیم را دور هم جمع کرده و علیه مربی تیم کودتا می‌کند. این حرف‌هایم را اهالی فوتبال می‌دانند چه معنایی دارد و منظورم برای آنها شفاف است0 البته این کار انجام شد اما در روز بازی با استقلال شاهد بودید که بنده با 6 بازیکن جوان با استقلال صدرنشین به میدان رفتم که سرمربی این تیم حتی اسم بازیکنانمان را نمی دانست. به جوانانم افتخار کردم که پایبند عهدشان بودند و پس از استعفایم نیز نیت آنها را مورد تحسین قرار دادم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: