به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
از ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست درخواست می گردد در انتخاب مشاورین خود دقت بیشتری نمایند تا افراد بدون اطلاع، با دادن مشاوره غیرکارشناسی مسئولین محترم آن سازمان را به اشتباه نیاندازند و حوادث تلخی چون حادثه به گل نشستن کشتی تفریحی در اطراف جزیره کیش در زمستان سال ۸۰ را برای مدیران سازمان محیط زیست دوباره رقم نزنند
"خیبرآنلاین" - روابط عمومی کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح پس از تکرار اظهارات شاذّ خانم شهربانو امانی توسط مشاور دیگر سازمان محیط زیست جناب آقای کهرم، جهت آگاهی مشاوران محترم سازمان حفاظت محیط زیست و همچنین تنویر افکار عمومی مطالب زیر را به اطلاع عموم می رساند:

۱- سخنان مشاورین سازمان محیط زیست بیانگر این مطلب است که علی الظاهر ایشان حتی برای یکبار هم که شده، به زیارت شهدای گمنام در کوهستان مشرف نشده اند که اگر این توفیق نصیبشان می شد هرگز اینگونه اظهارنظر نمی فرمودند.

۲- در تمامی مناطق کوهستانی که شهدای گمنام در آن مناطق به خاک سپرده شده اند، مسیر دسترسی، همان مسیر دسترسی متعارف کوهنوردان می باشد.
 
۳- درخصوص توجیه عجیب مشاور سازمان حفاظت محیط زیست در مورد ساخت دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات در ارتفاعات تهران و اینکه رویش علف های خودرو موجب تلطیف هوای تهران می شود(!) علی الظاهر ایشان علف های خودروی اطراف دانشگاه آزاد علوم تحقیقات را دیده اند ولی چند ده هزار اصله درخت غرس شده در کنار حرم مطهر شهدای گمنام کلکچال و کهف الشهدا را ندیده اند. جای بسی تعجب است که مشاوران محترم سازمان محیط زیست از اقدام درختکاری در جوار حرم مطهر شهدای گمنام بی اطلاع باشند. لذا برای اطلاع ایشان و دیگر دلواپسان محیط زیست به برخی از اقدامات به عمل آمده در جوار حرمهای مطهر شهدای گمنام اجمالا اشاره می شود:

الف- در سال ۹۴ و به همت شهرداری تهران و با همکاری حرم مطهر شهدای گمنام کهف الشهداء تعداد ۳۰۰۰۰ (سی هزار اصله) درخت در وسعت ۱۵۰ هکتار از انواع ارغوان، سرو، سرو خمره ای، زبان گنجشک و توت در دامنه جنوبی البرز غرس شده است.
 
ب- در ارتفاعات کلکچال نیز به تعداد ۱۰۰۰۰ (ده هزار) اصله درخت و در انواع چنار، اقاقیا، زبان گنجشک و همچنین گردو و بادام، سیب، گیلاس و آلبالو (از کنار حرم مطهر شهدای گمنام تا ایستگاه ۳) توسط کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح خریداری و غرس گردیده است و همه ساله کوهنوردان عزیز از محصولات این درختان در مسیر کوهنوردی استفاده می نمایند.
 
ج- مورد دیگر از اهتمام مسئولین امور شهدای گمنام در کشور به مقوله حفظ محیط زیست، مسئله انتقال و کاشت حجم بسیار بالایی از نخل های جیرفت (که به منظور تبدیل نخلستان به مزارع سیفی جات قطع می شدند) باید اشاره نمود. در همین رابطه ۲۰۰ اصله نهال به استان مازندران منتقل و  در محوطه باغ موزه دفاع مقدس این استان کاشته شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستادکل نیروهای مسلح در جریان سفرهای مکرر به کشور عراق، طرح کمک به مالچ پاشی طی طرحی مشترک توسط جوانان ایرانی و عراقی در حد فاصل بصره تا نجف را ارائه نمودند ولی هیچیک از مسئولین و مشاوران سازمان محیط زیست عکس العملی (حتی با نگاه نقادانه) نسبت به این طرح نشان نداده اند.

۴- یكی از ملزومات کمیته جستجوی مفقودین در تشییع و تدفین شهدای گمنام در سراسر کشور حفظ و توسعه فضای سبز می باشد که توسط نمایندگان کمیته جستجوی مفقودین به مسئولین و دست اندرکاران تشییع و تدفین شهدا در استانها  ابلاغ می شود.

۵- از ریاست محترم سازمان حفاظت محیط زیست درخواست می گردد در انتخاب مشاورین خود دقت بیشتری نمایند تا افراد بدون اطلاع، با دادن مشاوره غیرکارشناسی مسئولین محترم آن سازمان را به اشتباه نیاندازند و حوادث تلخی چون حادثه به گل نشستن کشتی تفریحی در اطراف جزیره کیش در زمستان سال ۸۰ را برای مدیران سازمان محیط زیست دوباره رقم نزنند.

 در خاتمه از مشاورین سازمان حفاظت محیط زیست نیز دعوت به عمل می آید برای یکبار هم که شده، به مناطق کوهستانی اطراف تهران که مزیّن به حضور شهدای گمنام گردیده است، مشرف شوند تا هم از نزدیک فضای سبز اطراف حرم ها را ملاحظه فرمایند و هم از هوای پاک اطراف مزار شهدا بهره ببرند چرا که در تهران به دلیل آلودگی مستمر هوا، مدت هاست نفس ها به شماره افتاده است.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
کارشناس محیط زیست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۵
0
2
خانم شهربانو امانی سه سال هست تو سازمان محیط زیست هیچ عملکرد مثبتی نداشته و کارش صرفا سیاسی است این خانم بخاطر مسائل سیاسی و ضدو..... با مسئول خواهران بسیج درگیر شده و این خانم را بخاطر پی بردن از مسائل ضد..... به کارگزینی انداخته
پاسخ ها
کمال
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
متاسفم برای خانم ابتکار و متاسفم برای حزب کارگزاران و اضلاخ طلبان
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
0
1
متاسفم برای دولت روحانی و تبریک میگم به خانم ابتکار با چنین مشاوری
مسعود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۳/۲۶
0
1
چرا دستگاههای امنیتی ضعیف عمل میکنند چرا کسی جلوی این خانم را نمیگیره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: