به‌روز شده در: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
روند تغییر مواضع حماس و خروج آن از جبهه مقاومت، به ماجرای وعده دریافت دلارهای نفتی از رژیم های دیکتاتور و مرتجع منطقه بازمی گردد
"خیبرآنلاین" - جنبش حماس فلسطین با انتشار بیانیه عجیبی، به اظهارات اخیر مشاور عالی فرمانده سپاه واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، این جنبش که عملکرد آن طی چند سال اخیر نوعی چرخش 180 درجه ای از محور مقاومت به نفع گروه های تکفیری و مزدور آمریکا و رژیم بنی سعود ارزیابی می شود، خود را همچنان حامی آزادی فلسطین و در خط مقدم مقاومت دانست.

متن بیانیه عجیب و گستاخانه حماس بدین شرح است: "جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهارات سردار خسرو عروج مشاور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران را که جنبش حماس را به تلاش برای مذاکره با اشغالگران صهیونیستی از طریق ترکیه متهم کرده بود، محکوم و تاکید می کند که اظهارات این مقام ایرانی افتراهای باطل و بی پایه و اساس است.

همگان از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران می دانند که سیاست رسمی و عملی حماس عدم مذاکره با دشمن است و حماس همچنان پیشقراول و در خط مقدم مقاومت در فلسطین تا آزادسازی آن و بازگشت به این سرزمین به یاری پروردگار باقی خواهد ماند."

روند تغییر مواضع حماس و خروج آن از جبهه مقاومت، به ماجرای وعده دریافت دلارهای نفتی از رژیم های دیکتاتور و مرتجع منطقه بازمی گردد؛ تا جایی که طی سال های اخیر، از مبارزه با رژیم اشغالگر و نامشروع صهیونیستی، به همراهی با گروه های تروریستی تکفیری در مقابله با دولت بشار اسد روی آورده است. دولت بشار اسد که از جمله دولت های شجاع در جبهه مقاومت محسوب می شود، در برهه های مختلف، به صورت کامل از جنبش حماس و مقاومت در فلسطین حمایت همه جانبه ای داشته است.

* بیانیه روابط عمومی سپاه

در پی انتشار مصاحبه یکی از مشاورین سپاه با یکی از خبرگزاری‌های داخلی پیرامون تحولات منطقه و آینده آن و انتساب برداشتی در خصوص مذاکره حماس با اسرائیلی، روابط عمومی کل سپاه در بیانیه‌ای با تکذیب این مطلب تأکید کرد: با شکل‌گیری انتفاضه سوم مقاومت ضدصهیونیستی ملت مظلوم فلسطین وارد مرحله‌ای نوین شده است و اسباب هراس فزاینده‌ی اشغالگران قدس شریف و حامیان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن را رقم زده است.

این بیانیه با تأکید بر اینکه تجربه مبارزه ملت فلسطین علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی نشان داده است که رویکرد سازش و مذاکره، دشمن صهیونیستی را در تداوم اشغالگری و ظلم به مردم فلسطین حریص تر می سازد و تنها راهبرد مقاومت و پایداری مبتنی بر آموزه‌های اسلامی و تاریخی که در سالهای اخیر سرلوحه حرکت حماس و سایر مبارزین واقعی فلسطینی قرار گرفته است می‌تواند آرمانهای فلسطین عزیز را تأمین نماید افزوده است.

 تردیدی نیست جنبش مقاومت اسلامی حماس که رژیم صهیونیستی در جنگ های 22 روزه، 51 روزه و 8 روزه ضربه مهلک و شکست خفت باری از آن متحمل شده است در خط مقدم مقاومت و مبارزه ضد صهیونیستی ملت فلسطین قرار دارد.

این بیانیه حمایت ملت ایران از آرمان قدس شریف و ملت فلسطین را از راهبردهای خدشه ناپذیر انقلاب و نظام و نیز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توصیف و تصریح کرده است: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مواضع و دیدگاههای خود را در قالب بیانیه‌های رسمی یا توسط فرمانده کل، نماینده ولی فقیه و روابط عمومی این نهاد اعلام می‌کند و سایر اظهارنظرها پیرامون مسائل مختلف را دیدگاههای شخصی و غیررسمی می‌داند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: