به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
بی تفاوتی رییس دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم در قبال یکی از مهمترین موضوعات چند وقت اخیر درباره شیعیان نیجریه، علیرغم تکلیف انسانی، اسلامی، انقلابی و قانونی وی، جای سوال و پیگیری جدی از سوی نهادهای مسئول دارد
"خیبرآنلاین" - تور آفریقایی وزیر خارجه شاداب دولت یازدهم به غرب آفریقا در حالی صورت گرفت، که برخلاف توصیه مسئولان و نخبگان  دلسوز و انقلابی کشور، موضوع شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر آسیب دیده و دربند شیعیان نیجریه، در سفر ظریف به این کشور و دیدار او با مقامات نیجریه ای در محاق فراموشی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، ظریف که به عنوان وزیر خارجه دولت جمهوری اسلامی به نیجریه رفته بود، در خلال دیدارهایش با مقامات ارشد دولتی این کشور، به ظلم بزرگ دولت این کشور علیه شیعیان و رهبر مظلوم و انقلابی آن کمترین اشاره ای هم نداشت.

محمدجواد ظریف تنها در دیدار با وزیر خارجه نیجریه به بیان یک جمله کلی و بی خاصیت بسنده کرد: "ما در کنار شما برای مبارزه با القاعده و بوکوحرام هستیم"!

این در حالی است که قبل از آغاز سفر وی به نیجریه، نمایندگان مجلس و طیف های مختلف روحانیون و طلاب، با بیان انتظارات خود از وزیر خارجه ای که به عنوان نماینده رسمی انقلاب اسلامی به این کشور عازم می شود، اولین مطالبه ی خود را پیگیری سرنوشت رهبر شیعیان نیجریه و محکومیت اقدامات سرکوبگرایانه علیه میلیون ها تازه شیعه ی این کشور اعلام کردند.

وزیر شاداب روحانی در سفر به نیجریه، مظلومیت شیخ زکزاکی را از یاد برد

لازم به ذکر است طبق ماده 16 از اصل سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دولت جمهوری اسلامي ايران موظف است همه امكانات خود را براي  "تنظيم سياست خارجي كشور بر اساس معيارهاي اسلام، تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمان و حمايت بي‏ دريغ از مستضعفان جهان" به كار برد.

همچنین در اصل 152 قانون اساسی تصریح شده است: سياست خارجي جمهوري اسلامي ايران بر اساس نفي هر گونه سلطه‏ جويي و سلطه ‏پذيري، حفظ استقلال همه جانبه و تماميت ارضي كشور، دفاع از حقوق همه مسلمانان و عدم تعهد در برابر قدرت‏هاي سلطه ‏گر و روابط صلح‏ آميز متقابل با دول غيرمحارب استوار است.

حال، بی تفاوتی رییس دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم در قبال یکی از مهمترین موضوعات چند وقت اخیر درباره شیعیان نیجریه، علیرغم تکلیف انسانی، اسلامی، انقلابی و قانونی وی، جای سوال و پیگیری جدی از سوی نهادهای مسئول دارد.

جالب اینجاست که در برخی محافل، زمزمه می کنند که شاید ظریف، در جلسه خصوصی موضوع رهبر شیعیان نیجریه را مورد پیگیری قرار داده باشد که در پاسخ باید گفت:
اولا: نمی توان و نباید موضوعی با این ابعاد گسترده و ظلم علنی و آشکار علیه میلیون ها انسان انقلابی و آزادیخواه را در خفا پیگیری نمود.
ثانیا: این موضوع با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست، چراکه چشم امید مستضعفان عالم به انقلاب اسلامی و حمایت های آن گرم است، اگر پشتیبانی آشکار انقلاب از مطلومان عالم از ویترین دیپلماسی ما کنار گذارده شود، یاس و ناامیدی گریبانگیر آنها خواهد شد.
ثالثا: چگونه است که دستگاه دیپلماسی ما طی مدت اخیر، برای هر حادثه خرد و کلانی در اروپا، به سرعت ممتحیرکننده ای، نیمه شب و صبحگاه، پیام آشکار صادر می کند، اما در این موضوع به غایت مهم و استراتژیک، پیگیری در خفا را در دستور کار خود قرار می دهد؟!

بنابراین، این احتمال تقریبا رد شده است و حتی در صورت وقوع نیز، اقدامی کاملا اشتباه و غیرمدبرانه ارزیابی می شود. علاوه بر این، در هیچیک از گزارش های خبری منتشره در سایت وزارت امور خارجه، نسبت به این موضوع کمترین اشاره هم نشده است.

گفتنی است شیخ ابراهیم زکزاکی با الهام از انقلاب اسلامی و طی مجاهدتی بی نظیر موفق شده است قریب به 10 میلیون انسان آزاده ی نیجریه ای را به مکتب برحق تشیع مشرف نماید. برگزاری مراسم بی نظیر اربعین حسینی(ع)، عید غدیر و دیگر مناسبت های مذهبی توسط وی و همراهانش تیتر نخست بسیاری از رسانه های بین المللی را به خود اختصاص داده بود. همچنین، برگزاری راهپیمایی روز قدس به تبعیت از فرمان امام خمینی(ره) در نیجریه از دیگر اقدامات انقلابی شیخ زکزاکی بود که در همین جهاد بزرگ، در سال 2014 سه فرزند پسر خود را از دست داد. رهبر شیعیان نیجریه در آذرماه 1394 با یورش ارتش نیجریه مواجه گشت که در این هجوم ناجوانمرانه، علاوه به شهادت 1000 نفر از شیعیان، شیخ زکزاکی نیز به شدت مجروح و به اسارت نیروهای ارتشی - دولتی درآمد.

چند روز قبل، محمد زکزاکی، فرزند شیخ زکزاکی، با انتشار نامه ای، ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جسمانی پدرش، اعلام کرد که یک چشم او نابینا شده و دست و پای شیخ در آستانه فلج شدن قرار دارد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱۴
ناشناس
|
Sweden
|
۱۰:۰۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
0
5
لابد (...) توجیه می کند که اگر از زکزاکی حرفی می زدم شرایط او سخت تر می شد! که این نشانه اوج ضعف و درماندگی و خود کم بینی (...) و اعتقاد راسخ (...) به خالی بودن دست ایران است. در حالی که یقینا این ابراز ضعف بیشتر وهابی ها را جری خواهد کرد و آنها با اطمینان از بی پناهی کامل شیخ زکزاکی و شیعیان سلاخی ها را چند برابر خواهند کرد.
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
سعادتی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
0
5
چه وزیر خارجه ای ....همینطور داره (...) رو سر میکشد
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
0
5
نیش های دولت یازدهم (...) و بی نهایت ضعیف همیشه ُ به روی امریکای جنایتکار داعش پرست ُ اروپای غربی جنایتکار داعش پرست ُ باز هست . وامصیبتا !
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
مهران
|
Germany
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
1
6
با سلام
لبخند نفرت آمیز؛ لبخند (...)؛ لبخند (...)
اینجا ایران است سرزمین شهیدان و شهید پروران ؛ سرزمین شیعیان علی و رهروان حسین.
(...) باید بدانند که روزی این مردم از آنان حساب خواهند کشید.
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۵
1
4
قوانین ارباب رعیتی ایجاب می کند که طبق خواسته ارباب باید عمل نمود بدون التماس
حال اگر کوچکترین اقدامی خلاف کدخدا بردارنند آبروی نداشته شان را بباد می دهند
آزادی خواهی در وجود اعتدالیون نیست
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۶
1
4
تو مجلس که برای ملت است فریاد میزند داد و بیداد مکند همه میبینند. کنار اروپاییها و استکبار میخنددو کنار کویتی ها زانو میزند. وقتی انتقاد میشود رفیقچیش میگه تلفنی فریاد طوفانی زده شما نشنیدید من شندیم خودشم میگه رفیقچیم خودکار پرتابکرده به استکبار
جمع کنید این نمایشهای مسخره و سرکاری را هر جا مظلوم و حقی ضایع شد در هر مسئله اینها سکوت کردن شیخ زکزاکی که از نظر اینا دیگه کی باشه.
اگر همین مقدار تلاشی که برای مجازات کسانی که به سفارت عربستان کردند انجام میدادند الان این وضعیت اقتصادی و سیاسی کشور تو جهان نبود که ملتهای طرفدارمون که نا امید شدند استکبار که پاچه ترکیده تر از قبل. واقعا متاسفم که باید همچین آدمهایی بعنوان مسئولین دولتم باشند.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۴ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۷
1
4
در عکس سمت راست بالا؛ عکس فر دیست که دغدغه او دغدغه اسلام است و در کنار همان عکس در بالا ؛ عکس فردیست که دغدغه او نرجاندن ستمکاران است اگر چه او نماینده سرزمین و مردمیست که پرچم استکبار ستیزی را در دست دارند.
روابط عمومی نماینده دشتستان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۰۸
0
0
برای اولین بار در کشور توسط موسوی نژاد

ارائه بیش از 800 صفحه از مطالبات ، مشکلات و پیگیریهای انجام گرفته به محمدباقرسعادت + تصاویر

http://taklif.ir/component/content/article/41-titr/4620--800-.html
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۱۹
3
1
ایشون وزیر امور خارجه ایران هستند و نه وزیر امور داخله نیجریه که بخواهند موضوع شیخ زکزاکی رو پیگیری کنند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
از (...) جز اين انتظار نيست كه از دفاع از يك مجاهد شيعه كه مخالفتش با اسرائيل . اين وضعيت را براي او بوجودآورده است . عصباني شوند
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۲
اگر وزير خارجه ايران است پس چرا اين قرارداد ننگين برجام را امضاء كرد و كشور را به باد فنا داد !!!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۹
واقعا
از وزارت خارجه همین فهمیدید!!!!
عشق به اسلام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۱
0
1
واقعا برای فرد اخری متاسفم که این وزیر خارجه ایرانه پس برای انفجار فرانسه هم برای ایران میبود به خاطر منت کشی اونجا هم مال ایران بود؟؟؟؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۱
0
0
قدیم تر ها ننگ چهره ننگین دیپلماسی را نشناخته بودیم .چون هنوز تو بازی های دیپلماتیک ما را وارد نکرده بودند .الحمد لله در این چند صباح حاضرباگستاخی ها وعربده کشی های عربستان دیپلمات هم شدیم!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: