به‌روز شده در: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
از جام زهر 598 تا خسارت محض برجام، چه کسانی همیشه در لوای دیپلمات، بیشترین ضربه ها را به کشور، مردم و امامین انقلاب وارد کردند؟
"خیبرآنلاین" - علیرغم گذشت بیش از 3 سال از اتفاقات درس آموز انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و کناررفتن نقاب ها از چهره ی بسیاری افراد که تلاش می کردند با عناوین مختلفی همچون اصولگرا و... خود را در صف انقلابیون جا زده و در مقاطع حساس، به ایفای نقش ماموریتی خود بپردازند و سپس مزد خوش خدمتی خود را از ارباب خاطره های غیرمستند دریافت کنند، به نظر می رسد به فاصله چندماه تا انتخابات ریاست جمهوری و با افزایش احتمال یک دوره ای شدن ریاست جمهوری روحانی، باز هم ماموریتی جدید برای عده ای صادر شده تا از هم اکنون، تلاش مضاعفی را برای برهم زدن اتحاد نیروهای انقلابی و رخنه در صفوف آنها آغاز کنند تا در نهایت، بازهم به نفع جریان غربگرا و غیرانقلابی فعال در کشور، نتیجه را رقم بزنند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، جریان فشل و بدون پایگاه اجتماعی اما دارای نفوذ قدرت و ثروت که عنوان "اصولگرایی" را بر پیشانی خود ثبت کرده، از دو هفته ی گذشته سعی دارد برخلاف منویات اعلام شده و صریح امام خامنه ای مبنی بر عدم انتخاباتی کردن زودتر از موعد فضای سیاسی کشور، با انتشار اخبار و تحلیل های پیاپی درباره انتخابات، گزینش کاندیداها، اعلام فرد موردنظر خود و... به خیال واهی، دست پیش را درباره انتخابات آتی ریاست جمهوری گرفته باشد تا به اهداف اعلام نشده ی خود نایل آید.

این طیف بازنشسته سیاسی، ابتدا از تشکیل کمیته انتخابات یکی از احزاب منتسب به اصولگرایی سخن گفتند، بلافاصله مسوول همان کمیته از بررسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خبر داد و در ادامه، سریعا اعلام شد کاندیدای آن حزب تا پایان شهریورماه معرفی خواهد شد!

جریان مذکور که به واسطه دراختیارداشتن گلوگاه های بازار اقتصادی کشور، توانسته اند برخلاف پایگاه اجتماعی اندک خود، اما از نفوذ بالایی در برخی مراکز تصمیم گیری برخوردار شده و رسانه های متعددی را به صورت غیرمستقیم تحت اختیار خود در آورند، تنها یک هفته پس از انتشار اخبار انتخاباتی حزب متبوعشان، در اتفاقی گاف گونه، از نقطه نهایی این تلاش، رونمایی عجیبی نمودند.

دوشنبه 18 مردادماه، خبرگزاری تسنیم با انتشار یادداشتی تحت عنوان "ریاکاری و ماجرای دوقطبی‌سازی هسته‌ای میان شخصیت‌های انقلاب" به قلم یکی از فعالان دفتر علی اکبر ولایتی، تلاش کرد تا با زنده کردن اتفاقات تلخ مناظرات انتخابات ریاست جمهوری سال 92، برای فرد محبوب نویسنده ی یادداشت پروژه ی مظلوم نمایی را کلید زده و همزمان، از دکتر سعید جلیلی و حامیان وی به شدت انتقاد کند. چرایی انتشار این یادداشت در چنین برهه ای از زمان، آن هم تحت عنوان دوقطبی سازی(!) در هاله ای از ابهام قرار دارد.


اما موضوع به همینجا ختم نشد و همین یادداشت، به فاصله 3 روز پس از انتشار در تسنیم، در سرمقاله ی روزنامه رسالت نیز منتشر شد! این بار با عنوان "دوقطبی سازی هسته ای"!


بررسی تحولات هفته ی گذشته رسانه ها و اوضاع سیاسی کشور نشان می دهد به جز یک خبرگزاری که به نقد "دیپلماسی چرخشی" ولایتی انتقاداتی را داشت و البته در این انتقاد نیز، هیچگونه دوقطبی سازی میان او با هیچیک از افراد دیگر همچون جلیلی صورت نگرفته بود، و تنها به انتقاد از مواضع "زیگزاگی" ولایتی پرداخته شد.

با این وجود، به نظر می رسد تمرکز دو رسانه مکتوب و برخط متعلق به جریانی که خود را به اصطلاح "اصولگرا" می داند، حاوی نکات دیگری است که نیاز هست مورد توجه قرار گیرد.

یکی از آن نکات، می تواند به شکست احتمالی روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده معطوف باشد. با توجه به وحدت اعلام نشده ولایتی با روحانی در انتخابات سال 92 که با طرح مسایل مبهم و غیرمستند در جریان مناظرات انتخابات، به ایجاد تشکیک و تردید در میان نیروهای وفادار به انقلاب منجر شد و پس از انتخابات، با صدور حکم با امضای هاشمی رفسنجانی برای ولایتی، به نوعی از تلاش او تقدیر به عمل آمد، اینک، مجددا برای دامن زدن به همان تشکیک و تردیدها، بازهم طیفی از اصولگرایان وابسته به تفکرات هاشمی رفسنجانی فعال شده اند و به بهانه ی عدم دوقطبی سازی کاذب، می خواهند ولایتی را بر سر زبان های بیاندازند تا در لحظه ی مدنظر، ضربه ی مجددی به جریان انقلابی کشور وارد کنند.

به راستی، کدام فرد علاقه مند به انقلاب از عملکرد ولایتی طی حداقل 12 سال گذشته دل خوشی دارد؟ از انصرافش در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 به نفع هاشمی رفسنجانی گرفته تا تخریب کاندیدای منتسب به گفتمان انقلاب اسلامی در سال 92. از حمایت از دولت روحانی برجام گرفته تا عضویت در هیات نظارت بر اجرای برجامی که مشخص نیست دقیقا چه می کند!

جالب اینجاست که پس از هشدار و انتقاد امام خامنه ای از هیات نظارت بر اجرای برجام، ولایتی به صورت سریالی و طی مصاحبه های پرشمار با رسانه های مختلف، تلاش کرد از خود قامت یک منتقد برجام را در اذهان عمومی تداعی کند و در شرایطی که بیش از 9 ماه از اعلام فرامین 9گانه ولی امر مسلمین برای اجرای برجام می گذشت، به یکباره متوجه نقض برخی خطوط قرمز معظم له در ماجرای برجام شد!

جمعبندی اینکه، جریان بازنشسته سیاسی تحت عنوان باطل شده "اصولگرایان" که طی اکثر سال های گذشته، طرف شکست خورده ی انتخابات ها بوده اند، (نمونه ی آخر آن در انتخابات مجلس اسفند 94 بود که به ویژه در تهران، با تهیه ی لیستی بی مبنا و با هوچیگری رسانه ای، صدای نیروهای انقلابی را خفه کردند و موجبات شکست 100 درصدی خود را هم فراهم آوردند) این بار هم درصدد هستند تا انتخاباتی کردن زودتر از موعد فضای انتخابات، آن هم به نفع طیف جیره خوار پدرخوانده، از شکست روحانی در انتخابات آتی و 4 ساله شدن دولت او جلوگیری به عمل آورند.

لازم است نیروهای انقلابی و عموم مردم وفادار به انقلاب، با بازخوانی مجدد سوابق این افراد و جریان ها، قبل از هر چیز به مسایل مهم کشور بپردازند و بنگرند که از جام زهر 598 تا خسارت محض برجام، چه کسانی همیشه در لوای دیپلمات، بیشترین ضربه ها را به کشور، مردم و امامین انقلاب وارد کردند.

شکست پروژه برجام، ماجرای فیش های نجومی، تعطیلی متوالی کارخانه های قدیمی و صاحب برند ایرانی، بیکاری، رکود بی سابقه در بازار اقتصادی، خدشه به استقلال و عزت کشور، ماجرای قراردادهای جدید نفتی، موضوع FATF، وزیران هزار میلیاردی، کاسبان تحریم و برجام، حسین فریدو و باند سرخه ای ها و... همه و همه جزو مسایلی است که متاسفانه موجب نگرانی و دغدغه های دلسوزان به کشور شده است. با این همه، طرح موضوع کاملا فرعی و توهمی دوقطبی سازی میان ولایتی و جلیلی و دیگران کدام مساله ی روز مردم ایران است که توسط دو رسانه ی به اصطلاح اصولگرا، برای داغ شدن آن تلاش می شود؟!

جالب اینجاست که این طیف، همینک سنگ کسی را به سینه می زنند که در سال 92، یکی از اضلاع ائتلاف 3 نفره بود اما هرچه بزرگان اصولگرایی درباره لزوم رعایت وحدت به او تذکر دادند، وی کمترین توجهی هم به آنان نکرد تا جایی که نه جواب تلفن آیت الله مهدوی کنی(ره) را داد و نه به نامه ی ارسالی ایشان اعتنایی کرد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۳
0
7
اینها الناس جیره خوار پدرخوانده ُ بالا برید پایین بیاید ُ آسمون که نمی تونید برید زیر زمین برید ُ


در این (...) کلاغ زده :

کلاغ پر هسته ای پر ُ کلاغ پر آب سنگین راکتوراراک که رهبری فرموده بودند باید آب سنگین اراک حفظ شود بر چون طبق برجام ذلیل راکتور آراک با بی نهایت باید آب سبک شده است ُ کلاغ پر فناوری فضایی بومی پر ُ کلاغ پر طبق برجام ذلیل خطوط قرمز رهبری و مردم و نظام پر ُ کلاغ بر با بی نهایت وجود آژانس با جاسوسانش ُ امنیت ملی نظام و مردم پر ُ کلاع پر موشکی و دفاعی پر ُکلاغ پر با 25 سال زیر یوغ امریکا و آزانس جاسوس اقتدار و عزت ملی پر ُ کلاغ پر محرمانه ها ُ سری ها ُ فوق سری ها ُ فوق فوق فوق سری ها با برجام ذلیل پر ُ کلاغ پر ُ قراردهای نفتی عزتمندانه مورد مصلحت نظام و مردم پر ُ
کلاغ پر ُ تولیدهای داخلی ملی پر ُ کلاغ پر ُ همه کارخانه های داخلی پر ُ در عوض رونق دادن کارخانه های غربی ُ کلاغ پر ُ با غرب زده های امریکا پرست استقلال پر ُ آزادی پر ُ کلاغ پر جمیشید آرین ها پر ُ کلاغ پر دانشمدان هسته ای و فضایی پر ُ کلاغ پر یارانه حق مردم پر ُ کلاغ پر مسکن مردم پر ُ کلاغ پر مردم محوری پر ُ کلاغ پر حقوق و پاداش عادلانه پر ُ کلاغ پر با این وزیرها و دولت اشرافی همه گونه عدالت پر ُ کلاغ پر اشتغال پر ُ کلاغ پر کارت سوخت پر ُ کلاغ پر علم و تخصص پر ُ کلاغ پر بهداشت و سلامتی با یا این هزینه های سنگین پر ُ کلاغ پر زندگی ساده و غیر اشرافی پر ُ کلاغ پر آموزش و پرورش همه گانی با احداث مدارس غیر دولتی پر ُ کلاغ پر و خیلی خیلی خیلی پر پر پر های دیگر .
بچه های این زمانه باهوش هستند و می توا نند تو بازی کلاغ پر گنجشک پر ُ این پر پر پر ها را خوب بخاطر بسپارند و برای تنوع هم شده تو بازی شون از این پر پر پر ها استفاده کنند و انشاء الله وفتی به سلامتی بزرگ شدند ُ موقع رای دادن در انتخابات های ریاست جمهوری ُ مجلس و ... و همه ما مردم الان و هیچ وقت دیگر به پر پر پر کنندگان همه چیز کشور رای نخواهیم داد .
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
كساني مانند ولايتي كه با اسم خط امام . جانفداي خط (...) مسترخاطره اند نمي توانند كه نام اصول و اصولگرايي را بر خود بگذارند
اينان بهتر است كه اين چندصباح بافيمانده عمر خود را به خدمت اصول امپراتور بگذرانند و بس !!!
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۶
1
6
این اصول گراها و اين خود عمار پندارهاي بي بصيرت ُ براي اينکه پيش وجدان خودشون راحت باشن و شرمنده نباشن ُ معتقد هستند و مي گويند : اگر شيمون پرز کودک کش ُ انسان کش ُ خونخوار ُ خون آشام ُ دراکولاي تروريست داعش پرست ُ تو تمامي عمرش يک حرف درست و راست زده باشد ُ همين هست که مي گه ُ احمدي نژاد براي هميشه و تا ابد بايد به لکه ننگ تبديل بشود ُ بودن با احمدي تژاد و حمايت او بايد تا ابد ننگ آور باشد . بخاطر همين با خيال راحت اوامر عالي جناب شيمون پرز کودک کش ُ انسان کش ُ خونخوار ُ خون آشام و تروريست داعش پرست براحتي اجرا مي کنند . اصلا اين مطلب براشون خجالت آور نيست هيچي ُ تازه درکمال افتخار احمدي نژاد هراسي شون رو ُ احمدي نژاد کوبي شون رو و ... تو بوق و کرنا مي کنند . وامصيبتا آدم از ابوموسي اشعري ها بيشتر وحشت مي کنه و نگران مي شه .
امیدی
|
-
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
0
6
خیانتی که این آقا در انتخابات 1392 به دستور راس فتنه انجام داد تکمیل کننده ی پازل فتنه گر بزرگ بود.و جایزه ی این خوش خدمتی را گرفت ولی هر چند خود را مصداق خسر الدنیا و الاخره نمود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۷
0
2
درصد بالایی از اصول گرایان بعلت مزه دادن زر و مسیولیت در دهانشان دیگر اعتقادی به خط امام خمینی ندارنندخجالت می کشند اعلام کنند مجبورنند با زبان امام امام کنند و در دل چیز دیگر
مهدوي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۴
4
0
اگر هاشمي نبود معلوم نبود چه بر سر اين كشور مي امد. واقعا ايشون يار امام و رهبري هستند و بنده ايشون را بالاتر از جايگاه مالك اشتر در بهشت رضوان مي دانم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
بله واقعا" معلوم نبود كه اگر ايشان نبود چه بر سر كشور مي آمد
اما البته ورچپه آن
چون در هر كاري كه كشور دچار ضرر و زيان شد نام درخشان ايشان مي درخشد !!!
مثلا" :
يك - از پيشنهاد نخست وزيري بازرگان به رياست كشور كه ضرر و زيان زيادي به انقلاب واردشد
دو - از پيشنهاد قائم مقام رهبري براي منتظري ساده لوح كه با (...) ايشان بر كشور تحميل و با آن فضيحت ختم شد
سه - از پيشنهاد دادن فرماندهي نيروهاي مسلح به بني صدر كه جنگي ده ساله را با آن خسارتهاي سنگين بر كشور تحميل كرد و صدها هزار شهيد و ميليونها جانباز را براي كشور به ارمغان آورد
چهار - از رئيس جمهورشدن خودش به رياست جمهوري كه سرچشمه همه (...) دولتي و اداري و كشوري براي كشورشد
پنج - از (...) كه منجر به پيروزي خاتمي بركشور شد و تبعات بي شمار آن بر اين سرزمين
شش - از (...) در زمان رياست احمدي نژاد بر كشور كه يك قلم آن . كودتاي نافرجام سال 88 كه خود و خاندان و اتباعش به شدت در آن درگير بودند و نزديك بود كه كشور را به باد فنا بدهد
هفت - حمايت از مستر حقوقدان و نتيجه وحشتناك عواقب كارهاي اين دولت بر تمامي زير و بالاي امور كه بتن ريزي بر صنايع هسته اي - دادن اطلاعات مالي و اقتصادي كشور به دشمن - نابودي اقتصاد - تعطيلي كارخانجات كشور - بيكاري ميليونها انسان ايراني - و .........

و وووووووووووووووو
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۹
0
1
برو (...)

تو مي داني كه مالك اشتر چه كسيست ؟!
از كي تابحال (...) بيت المال كه دانشگاة آزاد را به تيول خود درآورده ان . به چنين جايگاهي رسيده اند ؟!

البته شنيده بوديم كه شما مفسداتي ها متوهم شده ايد اما نمي دانستيم كه تا به اين حد !!!
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی و حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: