به‌روز شده در: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
ایشان در ابتدای شروع به کار کابینه دولت یازدهم هم از سوی رییس جمهور به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان مجلس معرفی شدند ولی مجلس به این فرد رای نداد. آن هم به دلیل عدم تخصص ایشان و ارتباط نداشتن این فرد با ورزش و عدم تجربه کافی در این زمینه بود. نمی دانم بعد از این 2، 3 سال ایشان چه تجربه ای کسب کرد که دوباره معرفی شد و این سوال مهم است چون در مرتبه قبل مجلس به ایشان رای نداد
"خیبرآنلاین" - با گذشت قریب به 3/5 سال از دولت مدعی تدبیر و امید، هنوز جریان فرهنگی استحاله گر وابسته به طیف براندازان اصلاح طلب، بر سهم خواهی از دولت روحانی و گرفتن وزارتخانه های فرهنگی دولت مصر بوده و به دنبال استفاده سیاسی از این وزارتخانه های حساس است. معرفی 3 کاندیدایی که قبلا مجلس به دلیل فعالیت در فتنه آمریکایی - صهیونیستی 88، عدم تخصص در وزارتخانه معرفی شده و نگاه امنیتی به وزارتخانه فرهنگی و... دست رد به سینه آنها زده، آن هم در ماه های پایانی دولت، شائبه ها در سیاسی بودن و لجاجت در این انتخاب را دامن زده است. خصوصا اینکه تغییرات در وزارتخانه های فرهنگی با وجود مشکلات عدیده مردم در حوزه های اقتصادی نمی تواند باعث شود که مردم حاشیه را جای اصل ناکارامدی اقتصادی دولت به فراموشی بسپرند.
 
به گزارش رجانیوز، در حالی که آموزش و پروش با مشکلات مختلفی در زمینه معیشت فرهنگیان تا سطح پایین کمیت و کیفیت دانشگاه فرهنگیان و دانش آموزان مواجه است، رییس جمهور شخصی را برای پست وزارت آموزش و پرورش معرفی کرده که علاوه بر سیاسی کاری فعالانه در فتنه 88 و عضویت در حزب منحله مشارکت و همکاری با تیم معین در دوران اصلاحات، از خانواده فرهنگیان آموزش و پروش و شغل معلمی نیست و این موضوع، تردیدها را در مورد توانایی او بیشتر می کند.
 
پس از برکناری فانی وزیر آموزش و پروش که در پی بالاگرفتن بحث اختلاس 8 هزار میلیاردی و طرح استیضاح او در مجلس صورت گرفت، رییس جمهور دانش آشتیانی را به جای فانی به مجلس معرفی کرد.
 
فخرالدین احمدی دانش‌آشتیانی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش است که با تحصیلات و تخصص در زمینه عمران شاخه مهندسی زلزله، در زمان اصلاحات فعالیت ها و مسئولیت هایی در وزارت علوم کسب کرده است. او قبلا نیز بعد از استیضاح وزیر علوم و عدم رای آوری محمود نیلی به عنوان گزینه پیشنهادی به مجلس معرفی شد. از دلایل عدم رای آوری دانش آشتیانی در مجلس گذشته فعالیت در فتنه سال 88 پخش فیلمی از حضور او در تحصن دانشگاه امیرکبیر بود.
 
روحانی نیز در همان زمان در دفاع از دانش آشتیانی گفته بود: «سوابق سیاسی افراد برای من مهم نیست! مهم وفاداربودن به نظام، انقلاب، مقام معظم رهبری، قانون اساسی و خدمت به مردم است». او توضیح نداده که چگونه یک فرد می تواند هم در فتنه 88 و طرح آمریکایی ساقط کردن نظام اسلامی شرکت داشته باشد و هم به نظام و انقلاب و ولایت فقیه وفادار باشد؟!
 
از آنجایی که سابقه حضور دانش آشتیانی در مخالفت با وجود بسیج در دانشگاه و همکاری با حزب منحله مشارکت نیز نمونه واضح همکاری او با کسانی ای است که درصدد نابودکردن ارزش ها و آرمان های امام راحل هستند، پرواضح است که نمایندگان انقلابی به عنوان عناصره رای ملت با گزینه های فتنه گر همراهی نخواهند کرد. در نهایت در همان سال او با عدم اعتماد دوسوم نمایندگان مجلس شورای اسلامی از تصدی پست وزارت جا ماند.
 
اما معرفی دوباره دانش آشتیانی این بار در جامه کاندیدای وزارت آموزش و پروش توسط رییس جمهور نشان می دهد که دولت اسیر جناح های سیاسی است و توصیه امام خامنه ای را به فراموشی سپرده است. معظم له در دیدار هیات دولت سال 93 فرمودند: «علائق اعضای دولت به برخی جناح های سیاسی اشکالی ندارد اما دولت و اعضای آن نباید اسیر جناح بندیها شوند.»
 
وزارت فرهنگی وارشاد سهم معاون فرهنگی ستاد روحانی
 
رضا صالحی امیری که تحصیلات خود را در رشته علوم سیاسی تا مقطع ارشد گذرانده و دکترای خود را در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه آزاد کسب کرده، گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
 
 او که سابقه فعالیت امنیتی نیز داشته است، در دوره اصلاحات مشاور رییس جمهور بود و در زمان انتخابات ریاست جمهوری سال 92 معاون فرهنگی ستاد روحانی؛ که بعد از انتخابات به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان به مجلس معرفی شد اما از صندلی این وزارتخانه جا ماند.
 
صالحی امیری که در جلسه رای اعتماد خود با صحبت نمایندگان مخالف خود پیرامون موضوعاتی چون پرونده بیمه ایران، قاچاق سوخت، ضرب و شتم رزمندگان در زمان مسئولیت در اداره اطلاعات خوزستان و سرقت علمی و چاپ 23 کتاب تنها در یک سال مواجه شد، اینگونه اظهار داشت که صحبت های مخالفان «ناصحیح»، «ناصواب» و«تهمت» است و بدون دفاع از خود افزود: «هیچگاه علیه هیچ شخصی و هیچ نهادی در این تریبون صحبت نخواهم کرد.»
 
اما بعد از رای گیری و عدم کسب رای اعتماد، از نمایندگان مخالف خود یعنی الیاس نادران و احمد توکلی شکایت کرد. رییس جمهور نیز او را به ریاست اداره سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران گماشت.

بسیاری از صاحب نظران معتقدند با توجه به سابقه امنیتی و جناح سیاسی، صالحی امیری در صورت تصدی پست وزارت فرهنگ و ارشاد مشکلات و موانع بسیاری در راه منتقدان دولت ایجاد خواهد کرد.
 
وقتی هدف سیاسی باشد، تجربه به مسلخ می رود
 
مسعودسلطانی فر سومین و آخرین نفری است که توسط مجلس نهم نتوانست اعتماد نمایندگان را جلب کند اما این بار هم به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان معرفی شد.

او که فوق لیسانس علوم سیاسی دارد، عضو حزب اعتماد ملی نیز هست و در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت با روحانی سابقه آشنایی و همکاری داشته و در مجلس شورای اسلامی به خاطر نداشتن تجربه کافی در حوزه ورزش و سیاسی بودن انتخاب او برای این پست با رای عدم اعتماد روبرو شد. جبار کوچکی نژاد عضو کمیسیون مجلس در این باره می گوید: «ایشان در ابتدای شروع به کار کابینه دولت یازدهم هم از سوی رییس جمهور به عنوان گزینه وزارت ورزش و جوانان مجلس معرفی شدند ولی مجلس به این فرد رای نداد. آن هم به دلیل عدم تخصص ایشان و ارتباط نداشتن این فرد با ورزش و عدم تجربه کافی در این زمینه بود. نمی دانم بعد از این 2، 3 سال ایشان چه تجربه ای کسب کرد که دوباره معرفی شد و این سوال مهم است چون در مرتبه قبل مجلس به ایشان رای نداد.»
 
مسعود سلطانی فر بعد از عدم راهیابی به وزارتخانه ورزش و جوانان، توسط رییس جمهور به سمت معاونت رئیس جمهور و ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد و امروز دوباره وارد بهارستان می شود تا شاید مورد تایید نمایندگان قرار بگیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: