به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۵
رییس پلیس فتای خراسان رضوی:
"خیبرآنلاین" - رييس پليس فتا استان خراسان رضوی از بی توجهی برخی كاربران نسبت به ارتكاب اعمال مجرمانه در فضای سايبری هشدار داد و گفت: جهل به قانون باعث سلب مسئوليت نخواهد شد.

به گزارش فتا، سرهنگ جواد جهانشیری با توجه به تعداد وقوع برخی رفتارهای مجرمانه و دردسرساز كه باعث سلب آسایش از هموطنان می شود بیان کرد: هرگز جهل به قانون باعث سلب مسئولیت از احدی نخواهد شد و كاربران فضای سایبری نسبت به رفتار خود در فضای سایبری با دقت بیشتری عمل نمایند، مانند سوءاستفاده از سایت های واسطه گر كه حاكی از عدم استفاده صحیح از بستر اینترنت و فضای پیرامون آن است.

وی ادامه داد: در همین رابطه یک فعال اقتصادی در زمینه معاملات ملکی به پلیس فتا استان مراجعه و با دردست داشتن مرجوعه قضایی دادخواهی خود را به این اعلام داشت.

رييس پليس فتا استان خراسان رضوی با بیان اینکه شاكی در بیان مسئله به كارشناسان پلیس فتا اعلام نمود: مدت یك هفته شهروندان از تمام استان با بنده تماس گرفته و در رابطه با رهن و اجاره منزل مسكونی واقع در خیابان فرامرز عباسی كه با قیمت بسیار پایینی در یک سایت آگهی‌نامه آگهی شده است، توضیحات بیشتری می‌خواهند و این درحالی است كه هرگز منزلی با این مشخصات در ید اختیار من نبوده و اطلاعی از موضوع ندارم.

این مقام انتظامی با توجه به فرآیند پیگیری پرونده مزاحمت سایبری این شهروند افزود: كارشناسان پلیس فتا در پی جویی‌های فنی و پلیسی خود ظرف مدت 48 ساعت متهم را شناسایی و به مكان پلیس فتا منتقل نمودند.

وی ادامه داد: متهم 16 ساله كه مشتری مغازه شاكی از آب درآمد، با مشاهده ادله فنی غیرقابل انكار بزه خود را پذیرفت و انگیزه خود را شوخی با شاكی عنوان كرد.

سرهنگ جهانشیری به كاربران فضای سایبری هشدار داد: همانطور كه اشغال نمودن خطوط تلفن اورژانس، آتش‌نشانی و پلیس 110 و... مانع از رسیدن به موقع به مامورین مذكور می‌شود‌، گرفتن وقت پلیس در موارد مشابه پرونده موصوف نیز باعث اتلاف وقت و مانع از رسیدن پلیس به ماموریت اصلی خود خواهد شد.

وی ادامه داد: در این موارد پلیس یا هر دستگاهی که برای آنها مزاحمت ایجاد شده است، می تواند به عنوان شاکی شکایت نماید که در محاکم قضایی به آن رسیدگی می‌گردد و این امر در کنار شکایت شاکی اول جرم آنها را سنگین‌تر می‌کند.

سرهنگ جهانشیری به کاربران فضای مجازی توصیه نمود که از این دست شوخی‌ها که منجر به ایجاد مزاحمت برای دیگران می‌شود، دست بردارند چرا که تبعات قانونی دارد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: