به‌روز شده در: ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - دومین وزیر پیشنهادی روحانی در پی عزل 3 وزیر، رضا صالحی امیری است، فردی که یکبار به عنوان وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان معرفی شده بود که در کسب اعتماد نمایندگان مردم ناکام ماند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، روحانی این بار صالحی امیری را برای پست حساس تر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیشنهاد داده است که همین مساله و نیز، اهمیت مطالبی که در جلسه عدم اعتماد قبلی مجلس به او مطرح شد، بازخوانی آن روز مجلس را ضروری می نماید.

در این جلسه، اظهارات افشاگرایانه الیاس نادران، نماینده مردم تهران در مجلس نهم، سرنوشت رای اعتماد به صالحی امیری را تعیین کرد که در ادامه، گزیده هایی از سخنان وی مورد بازخوانی قرار می گیرد.

حکم جلب صالحی امیری سال 89 صادر شد/ضرب و شتم رزمندگان دفاع مقدس در خوزستان/قاچاق نفت/فعالیت در فتنه 88/به مشایی روحانی رای ندهید

-
اولین دلیل مخالفت من با صالحی امیری پرونده بیمه ایران است، این پرونده حکایت از فساد سازمان یافته گسترده دارد و تا به حال به اتهامات دهها تن از متهمان پرونده رسیدگی و برای بیش از 50 متهم حکم قضایی و کیفری صادر شده است.

- هنوز به اتهامات همه افراد رسیدگی نشده است و اگر روزی از این پرونده رمزگشایی شود و سیاسیون و مدیران اجرایی و کارچاق‌کن‌ها به مجازات برسند، بخشی از دین قوه قضائیه به نظام و شهدا ادا خواهد شد.

- این پرونده یک متهم اساسی دارد به نام "د.س" که شاه‌کلید بسیاری از مفاسد این پرونده است، اقاریر و اعترافات این فرد به پرداخت رشوه برای رتق و فتخ امورش در نهادهای وزارتی و قضایی حکایت از شبکه‌ای دارد که به او خدماتی داده‌اند.

- وی مدعی است در چند نوبت مجموعا 300 میلیون تومان به شخص آقای صالحی پرداخت کرده است و در سال 89 هم حکم جلب آقای صالحی صادر شده است ولی تا به حال اجرایی نشده است. بنا به اظهار یکی از مسئولان عالی رتبه قوه قضائیه به جناب دکتر لاریجانی ریاست محترم مجلس تاکنون به اتهامات همه افراد این پرونده رسیدگی نشده است و در مرحله بازپرسی است.

- یکبار نامه‌ای از آقای مدیری خراسانی ارائه کرده‌ام که مربوط به دادگاه است.

- آن مقام در مورد شخص آقای صالحی امیری مطالبی را بازگو کردند که اگر آقای لاریجانی صلاح دانستند بیان خواهند کرد.

- اما در مورد مسئله خوزستان باید بگویم در زمان مدیریت ایشان در خوزستان 2 اتفاق در آنجا افتاده است. اول به دلیل انفجار در لوله‌های گاز مدیر وقت وزارتخانه از ایشان می‌خواهد که متهمین را پیدا کند، این امر ممکن نمی‌شود مگر اینکه عده‌ای از رزمندگان دفاع مقدس که از خادمان ملت بودند ولی با گرایش چپ، به اتهام انفجار لوله‌ها زندانی می‌شوند.

- آنها آنقدر مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند که یکی از آنها اقدام به خودکشی می‌کند. شکایت می‌کنند، شکایت به دفتر رهبری می‌رسد و رهبر معظم انقلاب این شکایت را به دفتر بازرسی ارجاع می‌دهند و دفتر بازرسی ماموری را برای رسیدگی به پرونده به خوزستان اعزام می‌کند.

- در آنجا عده‌ای از نمایندگان مجلس شهادت می‌دهند، آن فرد به تعدادی از نمایندگان مجلس علنی شهادت می‌دهد که به یقین دریافته‌ایم که این اتفاق به دستور ایشان صورت گرفته است؛ گردش کار کردیم و تدبیر صورت گرفته آن چیزی است که برائت می‌شود.

- عزیزان روسای مجلس هم در جریان هستند.

- تدابیر صورت گرفته پس از بررسی ها بدینگونه بود: مدیر اطلاعات خوزستان توبیخ شود، از متهمین اعاده حیثیت شود؛ مدیرکل اطلاعات خوزستان را به جلب رضایت متهمین قرائت یافته از اتهامات منصوب ملزم نمایند.

- درباره قاچاق کالا، فرمانده وقت سپاه خوزستان شهادت داد و برادر عزیزمان دکتر رهبر قرار شد استشهاد بگیرند از مسئول وقت وزارتخانه. ایشان تماس گرفتند آن فرد گواهی داد که این قاچاق توسط ایشان در نفتکش‌ها صورت گرفته است و گزارش آن به نهادهای ذیربط ارسال شده است.

- مدیرکل وقت اطلاعات بعد از اعزام ایشان از خوزستان به تهران همه این موارد را گواهی کرده‌اند.

- در یکی از جلسات از ایشان پرسیده‌ام که چرا معاون وقت وزارت اطلاعات گفته است که شما به دلیل اینکه یکی از عناصر فعال فتنه 88 بودید ممنوع التصویر شدید، ابتدا از اینکه این نامه را صادر کردند اظهار بی اطلاعی کردند و در ارتباط با آن مسائلی را گفتند که تامل برانگیز است.

- لازم است بدانید آقای صالحی در هر دوره‌ای به فراخور مدیری که داشتند چرخش کردند. از جناب آقای ری‌شهری تا مدیریت راست بر وزارت و از سال 76 که اصلاح‌طلب می‌شوند و تا سال 88 که در ستاد آقای موسوی حضور پیدا می‌کنند و بعد از آن خود را نماینده نظام عنوان می‌کنند و می‌گویند من از طرف نظام ماموریت داشتم و گزارش‌ها را می‌فرستادم!

- یکبار به من گفتند که شما با فلانی در دفتر مقام معظم رهبری تماس بگیرید تا بگوید من چه همکاری‌هایی با نظام دارم و من گفتم شما نوار جلساتی که اخبار دفتر را بیرون می‌بردید تا ما با هم گوش کنیم، دوستان ما با آن فرد تماس گرفتند و ایشان نیز گفتند اصلاً و اثباتاً درباره آقای صالحی هیچ نظری ندارند.

- نامه‌ای از معاون وقت وزارت در سال 88 است که به شما توصیه می‌کند با فتنه همراهی نکنید، دوستان برای دفاع از خودشان نامه‌ای 9 صفحه‌ای نوشتند نامه‌ای که روی امضاء کنندگان نامه جام زهر را سفید می‌کند و من ابا دارم تا آن را مطرح کنم.

- ایشان در پاسخ به اینکه آن نامه را چرا امضا کرده‌اند، بارها به طرق مختلف جوابهای مختلف داده‌اند، یکبار گفتند من امضا نکرده‌ام، شب امضا کرده‌ام، از این که یک نامه دیگری را امضا کرده‌ام در مورد مدارج علمی هم جناب دکتر توکلی فرستادم خدمتتان؛ جناب آقای روحانی در مجلس صحبت از این است که آقای صالحی نسبت به آقای روحانی مانند مشایی نسبت به احمدی‌نژاد است، نگذاریم در این مملکت مشایی دیگری درست شود.

***
در نهایت، نمایندگان مجلس در این نشست با 107 رای موافق، 141 رای مخالف و  13 رای ممتنع از مجموع 261 آرای مأخوذه، به سید رضا صالحی امیری رای اعتماد ندادند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1
0
اين كه وزير نيست
اين يك (...) است
مگر خداي نكرده وزارتخانه هاي اين كشور . تبديل به سنگر (...) شده است ؟!
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
ناشناس
|
Latvia
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۹
1
0
لگد زدن به مشایی در ازای تلنگر زدن به روحانی. مشایی اگر یکصدم این سوابق سیاه را داشت که زنده زنده می سوزانیدندش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
1
0
ضر نزن مگه مشایی این جرم ها رو داشت که میگی به مشایی روحانی رای ندهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۵/۰۸/۱۰
1
0
جناب تدبيرخان در تبليغات انتخاباتي اش به رقبايش . برچسب سرهنگ مي چسباند و خود را حقوقدان مي ناميد
جالا چطور شده است كه براي وزارت آموزش و پرورش اين كشور كه با ميليونها معلم و دانش آموز سروكار دارد
يكي از امنيتي هاي قديمي را كه سابقه اي تاريك هم دارد . پيشنهاد كرده است ؟!!!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: