به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۵۴۱
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۶
اردوغان در میانه ماه رمضان گفته بود که ما نماز عید فطر را در مسجد اموی می‌خوانیم در حالی که خود اردوغان در این جنگ کسی نیست اما دشمنان این برداشت را داشتند که به سرعت در سوریه به پیروزی می‌رسند
"خیبرآنلاین" - جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: ما مدعی نیستیم که آمریکا، تکفیری‌ها و جبهه النصره را درست کرده است، اما آمریکا آنها را به جان منطقه خاورمیانه انداخته و فتنه جدیدی را شروع کرده است.

به گزارش ایسنا، سردار اسماعیل قاآنی طی سخنانی در «همایش الگوهای فرماندهی و مدیریتی سردار شهید حسین همدانی» که در دانشگاه افسری امام حسین(ع) برگزار شد،  با بیان اینکه «آمریکایی‌ها پس از شکست در جنگ افغانستان و عراق، جنگ سوریه را آغاز کردند»، گفت: آمریکایی‌ها پس از این‌که راه‌هایشان را در افغانستان و عراق بسته دیدند، رفتند و فتنه جدیدی را در سوریه آغاز کردند.

وی افزود: البته ما مدعی نیستیم که آمریکا، تکفیری ها و جبهه النصره را درست کرده‌اند، اینها از قبل وجود داشتند اما آمریکا آن‌ها را به جان منطقه انداخت و فتنه جدیدی را شروع کرد.

وی با تاکید بر این‌که «امسال، سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است»، گفت: این جنگ، جنگ بسیار اساسی است و انسانهایی بسیار مستحکم و محکمی را می خواهد که در صحنه نبرد حاضر باشند و همه حیثت خود را بر سر این جنگ گذارند؛ چرا که به حول و قوه الهی، امسال سال تعیین سرنوشت جنگ سوریه است.

جانشین فرمانده سپاه قدس ادامه داد: البته این جنگ ادامه دارد و اینطور نیست که با حوادث سوریه و عراق به پایان رسد؛ چراکه این جنگ، جنگی براساس هویت و بود و نبود است و این جنگ ادامه پیدا خواهد کرد.

وی همچنین با تشریح اوضاع فعلی جبهه جنگ در استان حلب سوریه، اظهار کرد: امروز می‌بینیم که چه فشاری در جبهه جنگ وجود دارد، به طوری که هفته گذشته حداقل 10 هزار نیروی جدید تروریست به حلب آمده‌اند و در ۳۰ نوبت دست به حمله‌های انتحاری زده‌اند.

وی با اشاره به منطق عملکرد آمریکا در روند انجام مذاکرات گفت: آمریکایی‌ها بی‌دلیل پای میز مذاکره نیامده‌اند؛ مذاکره کردن آنها یک حرکت سینوسی است، به شکلی که هر زمان ببیند نمی‌توانند در جبهه جنگ کاری پیش ببرند میز مذاکره را پهن می‌کنند و هرگاه دریابند که می‌توانند در صحنه نبرد به موفقیت برسند، میز مذاکره را کنار می‌زنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه «11 سپتامبر خودزنی آمریکایی‌ها با همکاری صهیونیست‌ها بود» اظهار کرد: آمریکایی‌ها در 2 – 3 جنگ اساسی شکست جدی خورده‌اند که اولین جنگ حمله آنها به افغانستان و عراق بود که تحت عنوان مخدوش شدن امنیت آمریکا و برخورد با مسببان آن و جلوگیری از ناامنی‌های بعدی انجام شد و در نهایت منجر به یک هجمه گسترده به کشور افغانستان و ویران کردن آن و سپس حمله به عراق به بهانه برخورد با القاعده شد.

وی با اشاره به اینکه «مطرح شدن برخورد با القاعده و مخدوش شدن امنیت آمریکا دروغی بیش نبود» اظهار کرد: آمریکایی‌ها به دنبال مقابله با جمهوری اسلامی بودند و این بهانه‌ها دروغی بیش نبود و به همین دلیل بود که آنها برای نخستین بار در طول 30 سال گذشته مستقیما وارد جنگ عراق و افغانستان شدند به این خیال که می‌توانند این جنگ را اداره کنند اما موفق نشدند و در مناظره‌های اخیری که بین 2 کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا انجام شد نیز خود ترامپ گفته است که هزینه‌های صرف شده توسط آمریکا در جنگ عراق 5 تا 6 هزار میلیارد دلار بوده است که با چنین مبلغی می‌توان آمریکا را 2 بار بازسازی کرد.

وی تاکید کرد: آمریکایی‌ها در جنگ عراق 5000 کشته دادند و هزینه‌های سرسام‌آوری کردند اما در نهایت چیزی به دست نیاوردند و فرار کردند.

جانشین فرمانده سپاه قدس ایران همچنین با بیان اینکه «آمریکایی‌ها بنابر آمار خودشان برای هر سرباز 1 میلیون دلار هزینه می‌کنند» اظهار کرد: آنها روزی که می‌خواستند از عراق بیرون بروند نماینده‌ای پیش ما فرستادند و به ما اطلاع دادند که می‌خواهیم از عراق خارج بشویم درخواستی هم داشتند که بماند.

وی با تاکید بر اینکه «وقوع بیداری اسلامی در منطقه شکست دیگری برای آمریکایی بود» اظهار کرد: در جریان بیداری اسلامی زیرساخت‌هایی که آمریکایی‌ها که 50 سال در منطقه آماده کرده بودند همه از بین رفت و شکست بعدی آمریکا نیز در میدان مقاومت بود که منجر به عقب‌نشینی اسرائیل در جنوب لبنان شد که حتی می‌توان نام آن را فرار نیز گذاشت.

وی ادامه داد: اسرائیل در جنگ 33 روزه، جنگ 22 روزه، جنگ 9 روزه و جنگ 51 روزه در منطقه که همه این جنگ‌های بلااستثنا با پشتیبانی مستقیم و غیرمستقیم آمریکا انجام شد شکست خورد و این نشان دهنده رشد مقاومت است که امروز اسرائیلی که سال‌ها پیش در جنگ 6 روزه رمضان 3 کشور عربی را همزمان شکست داد و از هر کدام نیز مناطقی را به اشغال خود درآورد و هنوز نیز این مناطق را تحت کنترل دارد، امروز در جنگ با غزه‌ی محصور شده نمی‌تواند حتی یک سوم آن منطقه را هم تسخیر کند.

قاآنی با اشاره به حضور شهید همدانی در جنگ سوریه اظهار کرد: زمانی که شهید همدانی فرماندهی نیروهای مستشاری را در سوریه به عهده گرفت شرایط این کشور به شکلی بود که اگر هواپیمایی می‌خواست در فرودگاه دمشق بر زمین بنشیند با خمپاره از آن استقبال می‌شد و تکفیری‌ها نیز کاخ ریاست جمهوری را با خمپاره می‌زدند و تا پشت سفارت ایران در سوریه جلو آمده بودند. اما شهید همدانی به صحنه آمد و فرماندهی را بر عهد گرفت.

وی ادامه داد: شهید همدانی مرد بحران‌ها بود اما این نوع از جنگ را که در سوریه شاهد بودیم تجربه نکرده بود، اما در عین حال فرمانده حاضر در میدان بود و پیش از آنکه بخواهد فرماندهی کلاسیک جنگ را بیاموزد می‌دانست که باید در میدان بحران وارد شود تا با هنر و فهم و قدرت تشخیصش متوجه شود که چگونه صحنه نبرد را اداره کند.

وی با بیان اینکه «شهید همدانی از فرماندهان لشگر امام(ره) بود» اظهار کرد: به برکت جنگ و تربیت فرزندان این ملت توسط امام(ره) شهید همدانی نیز یکی از فرماندهان مکتب امام(ره) بود و به جای آنکه طبق تعریف یک فرمانده، بایستد و فرمان بدهد که نیروهایش به سمت جلو بروند، خودش به جلو می رفت و نیروهایش را فرا می‌خواند که به دنبالش حرکت کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با اشاره به تجربه، توانایی و قدرت فرماندهی شهید همدانی اظهار کرد: ایشان شخصیتی بود که در کنار قدرت فرماندهی اش دارای صداقت، سادگی و احترام گذاشتن به نظر دیگران بود به شکلی که افرادی که با ایشان در ارتباط بودند جرات می کردند و نظر خود را اعلام کنند و شهید همدانی از آن نظرات استفاده می‌کرد.

وی با بیان اینکه «پذیرفتن مسئولیت حضور در جبهه سوریه و در شرایط سخت آن جزو ویژگی‌های برجسته شهید همدانی بود» اظهار کرد: ایشان صادقانه وارد سوریه شد و در آنجا کار کرد و بار سنگین مسئولیت را به خوبی بر عهده گرفت و پیش برد. ما امروز در سوریه به برکت تجربه و فرماندهی شهید همدانی تعداد قابل توجهی از افسران را داریم که روز اول که به سوریه رفتند تنها مربیان برجسته‌ای بودند، اما امروز فرماندهانی شدند که مانند فرماندهان دوران جنگ در اوج جوانی هستند و در عین حال می‌توانند یک قرارگاه را اداره کنند.

وی با بیان اینکه «جنگ سوریه فرماندهانی می‌خواهد که اراده جمهوری اسلامی را به دشمنان تحمیل کنند» اظهار کرد: امروز برای سوریه نیازمند فرماندهانی هستیم که بتوانند اراده جمهوری اسلامی را به دشمنان تحمیل کنند؛ چراکه آنها تمام انرژی خودشان را گذاشته‌اند تا اراده ما را بشکنند و اگر فرماندهان ما این چنین استقامت نداشتند نمی‌توانستند اراده جمهوری اسلامی را محقق کنند.

جانشین فرمانده سپاه قدس با بیان اینکه «دشمنان برداشتشان این بود که به زودی در جنگ سوریه به پیروزی می‌رسند» اظهار کرد: حتی اردوغان در میانه ماه رمضان گفته بود که ما نماز عید فطر را در مسجد اموی می‌خوانیم در حالی که خود اردوغان در این جنگ کسی نیست اما دشمنان این برداشت را داشتند که به سرعت در سوریه به پیروزی می‌رسند.

وی در پایان گفت: ما امیدواریم در این جنگ، که جنگ بسیار اساسی است و در واقع در اوج همین جنگ نیز به یمن و فلسطین حمله شده است، با نور ولایت بتوانیم هدایت شویم و این نور دست فرماندهان ما را بگیرد و آنها را با آبرو و اعتبار از این صحنه بیرون برد.
برچسب ها: قاآنی ، سپاه ، قدس ، جنگ ، سوریه ، خیبر ، آنلاین
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: