به‌روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۲
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
یکی از رانندگان گرگانی که 5 روز است پشت مرز مهران معطل مانده، می گوید: "گمرک برای خروج من از مرز، 3 میلیون و 200 هزار تومان می خواهد. همه این کامیون ها یک هفته است اینجا در صف منتظر و معطلند. از کامیون های بزرگتر 6 میلیون پول می خواهند. قیمت غذا و آب هم در اینجا وحشتناک است. خدارو شکر آب معدنی به همراه دارم."
"خیبرآنلاین" - تیغ می زنند، می دوشند؛ آخرش هم یه عده اختلاس می کنند، می برند و می خورند. این تعبیر حجت الاسلام حسینی درباره افزایش هزینه های سفر اربعین است.

به گزارش نسیم آنلاین، او که در برنامه سمت خدا صحبت می کرد، گفت: نمی دانم تعجب کنم یا تاسف بخورم. عراقی های جنگ زده، فقیر و گرفتار با تمام وجود به زوار خدمت می کنند. اما دست اندرکاران داخل ایران، زوار را تیغ می زنند، می دوشند.

حجت الاسلام حسینی می گوید: از زائران امام حسین(ع) اینگونه پول می گیرید، خب آخرش هم یکی در بانک ملی می برد، یکی در بانک ملت، یکی...

این روزها اعتراضاتی ازین قبیل بیشتر شده است. اعتراضاتی که به میان مردم کشیده شده است. مردم، ستاد مردمی مبارزه با کاسبان اربعین راه انداخته اند. این یکی از پیام های این ستاد است که در شبکه های اجتماعی فرستاده شده: "در پی استقبال بی نظیر مردم از «پیاده روی اربعین» و در مقابل، عملکرد دولت درخصوص بیمه اجباری، بالابردن قیمت بلیط اتوبوس و هواپیما و حق پارکینگ در بیابان های مرزی، همین الان! پیام اعتراض خود را به سازمان صداوسیما برسانید." این ستاد حتی خبر از موفقیت خود نیز داده است. پخش یک گزارش از برنامه پیک بامدادی، آنان را امیدوار کرده تا حرفشان به گوش مسئولین برسد.

مسئولین هزینه های جدیدی برای اربعین امسال تراشیده اند. مبلغ 26 هزار تومان بیمه اجباری، 10 هزار تومان هزینه کارگزاری، افزایش 3 برابری بلیط هواپیما، افزایش 2 برابری بلیط اتوبوس و دریافت روزانه 5 هزار تومان حق پارکینگ در بیابان های مهران. این هزینه های ورژن جدید پیاده روی اربعین 2016 است. هزینه هایی همانند روادید 40 دلاری را نیز به این بخش اضافه کنید.

حجت الاسلام پناهیان می گوید: "داریم اربعین را خراب می کنیم. کورکورانه دنبال غربی ها راه افتاده ایم. کارهای آنان را تکرار می کنیم. با اربعین برخورد بیمه ای می کنیم. باید کاری کنیم که اربعین رایگان شود."

البته سفر اربعین در عراق برای مردم رایگان می افتد. به طور متوسط نزدیک به 5 میلیون زائر ایرانی به کربلا سفر می کنند. اکثر هزینه ها نیز پیش از ورود به عراق از مردم اخذ می شود. در مسیر نجف تا کربلا نیز غذا و اسکان برای زائران رایگان است. قبل از ورود به عراق، مبلغ 100 میلیارد تومان از جیب مردم می رود. تنها بابت بیمه و هزینه های کارگزاری. اما با ورود به عراق دیگر خبری از این هزینه ها نیست. حجت السلام حسینی می گوید: "دولت و مردم جنگزده عراق، با تمام وجود از زائران پذیرایی می کنند. هیچ پولی هم نمی گیرند."

یکی از رانندگان گرگانی که 5 روز است پشت مرز مهران معطل مانده، می گوید: "گمرک برای خروج من از مرز، 3 میلیون و 200 هزار تومان می خواهد. همه این کامیون ها یک هفته است اینجا در صف منتظر و معطلند. از کامیون های بزرگتر 6 میلیون پول می خواهند. قیمت غذا و آب هم در اینجا وحشتناک است. خدارو شکر آب معدنی به همراه دارم."

دولت یازدهم، قبل از آغاز ماه محرم 95 مصوب کرده بود که هزینه صدور گذرنامه 3 برابر شود؛ یعنی بیش از 300 هزار تومان. به نظر می رسد دست دولت در تامین بودجه بیش از پیش بسته است. روحانی در ابتدای این هفته گفته بود: "کاهش قیمت نفت مشکل اساسی ماست. در بهمن و اسفند 94 پولی برای پرداخت حقوق نداشتیم. مجبور شدیم نفت 3 ماهه اول 95 را پیش فروش کنیم."
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: