به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۷۰۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰
امام جمعه ایزدشهر تشریح کرد
امروز که دست چدنی آمریکائی ها از زیر دستکش مخملیشان بیرون آمد، علی القاعده باید آن عده بیدار شده و فهمیده باشند که در قضیه ی برجام عجله کردند، برجامی که در 20 دقیقه در مجلس به تصویب رسید، برجامی که وقتی دلسوزان نظام خطرات آن را متذکر می شدند به بی سوادی و بی شناسنامه و تندرو و خشن متهم می شدند
"خیبرآنلاین" - حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده، امام جمعه ایزدشهر، در خطبه دوم نمازجمعه این شهر با اشاره به سالروز آغاز امامت منجی عالم بشریت امام زمان(عج) و تبریک این روز به همه ی عاشقان و دلدادگان به آن حضرت گفت: آن امام بزرگواری که جهان در انتظار آمدن اوست تا جهان را پر از عدل و داد کند و بساط ظلم و ستم را برچیند، خواهد آمد؛ آمدن او قطعی است اما من چقدر آماده ی آمدن او هستم؟ من چقدر خودم را ساختم و به لحاظ روحی آماده پذیرش ظهور و حکومتش هستم؟ من چقدر فضا و محله و محیط و منطقه را برای آمدن آن امام آماده کردم؟ من کجای حکومت امام عصر(عج) قرار دارم؟ قرار هست کدام قسمت پازل حکومت حضرت را تشکیل دهم؟ در صف یاران و لشکریان حضرت یا بی طرفان و ساکتان حکومت یا در مقابل حضرت؟ هیچکس بهتر از خودش، خودش را نمی شناسد؛ امروز هر جوری که هستیم جایگاه ما در حکومت امام زمان(عج) فردا مشخص می شود و ان شاءالله که خداوند متعال همه ی ما را جزو یاران و شیعیان حقیقی آن حضرت قرار بدهد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی در ادامه ضمن اشاره و تبریک آغاز هفته ی وحدت محضر همه ی مسلمانان جهان، افزود: همه ی برکاتی را که خداوند به یک قوم و ملت می دهد در سایه اجتماع و وحدت و همدلی است، قرآن کریم می فرماید «واعتصموا بحبل الله جمیعا و لا تفرّقوا»؛ اگر همه به حبل الله که قرآن کریم و رسول الله است و این مقدار مورد اتفاق همه ی جهان اسلام است، معتصم باشیم هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند بر اسلام مسلط شود.

حاجی زاده ادامه داد: امروز دشمنان ما فهمیدند که رمز پیروزی جهان اسلام وحدت است لذا همین را هدف گرفتند، از یک طرف تکفیری ها و داعشی ها را به وجود آوردند، از طرفی دیگر عربستان را به جان یمنی ها انداختند، قطر و ترکیه از طرف دیگر، دیگر بلاد اسلامی به نوعی دیگر؛ همه به خاطر این است که یکپارچگی و اتحاد از بین برود، اینها نه خیرخواه شیعه هستند نه خیرخواه سنی، اینها با اصل اسلام مخالفند که امیدواریم خداوند متعال ریشه ظلم و ظالم را از جهان برکند.

امام جمعه ایزدشهر در ادامه با اشاره به حکم ابطال شورای شهر ایزدشهر اظهار داشت: بعد از کشمکش های زیاد بالاخره حکم ابطال شورای شهر ایزدشهر رسما اعلام شد، حکمی که در عین حالی که برکاتی هم به دنبال دارد، قطعا مضراتی هم خواهد داشت، از آقای استاندار می خواهیم که هرچه سریعتر سازوکاری تعریف کنند که مردم ایزدشهر بتوانند به راحتی به امورات اداری و مواردی که به نظر شورای شهر مرتبط است، دست پیدا کنند؛ از قوه قضائیه هم می خواهیم که با دقت هرچه بیشتر و با سرعت بالاتر به پرونده ها رسیدگی کنند تا حق کسی ضایع نگردد.

حجت الاسلام والمسلمین حاجی زاده با نقل یک نکته تاریخی گفت: در جریان حکمیت، عده ای از دوستان جاهل و بی بصیرت و عده ای از دشمنان دانا با هم جمع شدند و حکمیت را بر امیرالمؤمنین تحمیل کردند، بنابر توافق، ابوموسی اشعری این شیخ ساده لوح را برای مذاکره با عمروعاص مکار و حیله گر فرستادند، مقرر شد هر 2، خلیفه شان را عزل کنند تا خود مسلمانان یکی را انتخاب کنند، اما وقتی ابوموسی اشعری امیرالمؤمنین را برکنار کرد، عمروعاص معاویه را به خلافت منصوب کرد، بعد وقتی دیدند جریان حکمیت خسارت محض از آب در آمد، تقصیر را انداختند گردن امیرالمؤمنین و گفتند یا علی ما اشتباه کردیم شما چرا پذیرفتی؟! تاریخ همیشه تکرارپذیر است اگر حواسمان جمع نباشد.

وی افزود: این روزها فرایند پرفراز و نشیب برجام با صدها اما و اگر بالاخره به ایستگاه آخر نزدیک شد و آمریکائیها با تمدید 10 ساله تحریم ها علیه ایران، بار دیگر چهره زشت و پلید و خیانتکار خودشان را به دنیا نشان دادند؛ گرچه مسأله برجام خسارت بزرگی را برای ما به دنبال داشت که شاید یکی از مهمترین آنها این بود که آمریکائی ها خواستند به دنیا اعلام کنند ایران با همه ی ادعاها که الگوی نمونه در جهان مطرح شده، بعد از 36 سال مقاومت بالاخره مجبور شد پای میزمذاکره بیاید پس قدرت های دیگر حواسشان را جمع کنند.

حاجی زاده خاطرنشان کرد: با همه خسارت ها، چند نکته مثبت را برای ما هم به دنبال داشت از جمله:
1. برجام به ما نشان داد که ما در هیچ مسأله ای نمی توانیم و نباید به استکبار جهانی و در رأس آنها آمریکای جنایتکار اعتماد کنیم، گرچه از قبل هم اعتمادی نبود اما عده ای که تصور می کردند می توان با استکبار سر یک میز نشست علی القاعده باید امروز درک کرده باشند که استکبار و آمریکای جنایتکار قابل اعتماد نیست.
2. تجربه برجام نشان داد که ما هر مقدار که کوتاه آمدیم، دشمن چند قدم به جلوتر حرکت کرد، هر چقدر از آرمان ها و اصولمان دست برداشتیم نقش مخرب دشمن قویتر شد، یک زمانی بحث هسته ای بود وقتی کوتاه آمدیم بحث حمایت از حزب الله و فلسطین و سوریه و عراق را مطرح کردند، مباحث موشکی و دفاعی را مطرح کردند و ده ها موارد دیگر.
3. امروز که دست چدنی آمریکائی ها از زیر دستکش مخملیشان بیرون آمد، علی القاعده باید آن عده بیدار شده و فهمیده باشند که در قضیه ی برجام عجله کردند، برجامی که در 20 دقیقه در مجلس به تصویب رسید، برجامی که وقتی دلسوزان نظام خطرات آن را متذکر می شدند به بی سوادی و بی شناسنامه و تندرو و خشن متهم می شدند؛ باید امروز روشن شده باشند که حل مشکلات کشور به دست بیگانگان امکانپذیر نیست و مشکلات را باید خود مردم در داخل کشور حل کنند.

امام جمعه ایزدشهر در پایان تاکید کرد: امروز مهم این است که از قضیه ی برجام درس عبرت بگیریم، امروز مهم این است که این مسیر اشتباه را دوباره تکرار نکنیم، امروز مهم این است که اتحاد و همدلی و همبستگی میان خودمان را حفظ کنیم؛ مهم این است که همه ی مسئولین در کنار مردم، زیر پرچم ولایت، زیر پرچم دین و اسلام برای پیشرفت و اعتلای کشور تلاش کنند و امیدمان به خداوند متعال باشد، به توان داخلی اعتماد کنیم که اگر چنین کنیم هیچ قدرتی در دنیا نمی تواند در مقابل ما ایستادگی کند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۸
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
بله اقای 20 دقیقه ای چرا سکوت اختیار کرده اند؟
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
1
یه سوال الان کی بی شناسنامه و بی سواد است ما یا دولت؟
یا حق
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
کی مجلس می خواهد به قضیه این شوراها ورود پیدا کند این شیخ اصلاحات و مجلس وقت با افزایش اختیارات شوراها عملا ترویج فساد مالی را کلید زد و الان ثمره اش را می بینید
عدالت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
انحلال شوراهای شهر یکی پس از دیگری چه خبره؟ کی باید این قانون شوراها اصلاح شود؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
اینا نگران مصالح مالی خودشون در خارج کشور هستند نه مصالح ملی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
اره پیشنها من به خیبرانلاین اینه که یه اماری از انحلال شوراهای شهر در کشور جمع اوری کند تا شاید مسئولین بفهمند چه خبره
هرچند که ما داریم می بینیم چقدر در شوراها تخلف میشه و پول ییت المال رو می خورند که دیگه برای حفظ ابرو منحلش نمیکنند جای بس تعجب و شگفت دارد...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۱
0
0
به مجلس فعلی که مینگرم و به قانون شوراها یاد سریال شبهای برره مهران مدیری می افتم اونجایی که بخشنامه و مصوبه می کردند واسه جیب خودشون!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۵/۰۹/۲۲
0
0
تاسف تاسف تاسف
مسئولین شفاف سازی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: