به‌روز شده در: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۲۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مسئولان رسمی دولتی، هر بار با وعده ای تلاش می کنند تا سیاست "شرطی کردن" مردم را ادامه دهند تا نهایتا با نقاشی و رنگ آمیزی یک هواپیما در شرکت ایرباس، مارش پیروزی زده و جشن ظفر برگزار کنند
"خیبرآنلاین" - هواپیماهای کاغذی یا هواپیماهای انتخاباتی عناوینی است که این روزها، رسانه های مستقل در واکنش به وعده های محقق نشده ی مسئولان وزارت راه و شهرسازی در خرید هواپیما از شرکت های ایرباس و بوئینگ برای نقدهای خود انتخاب کرده اند.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، اواسط آبانماه سال جاری بود که عباس آخوندی، وزیر پرحاشیه راه و شهرسازی، در در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره زمان نهایی شدن قرارداد خرید هواپیما با شرکت های بوئینگ و ایرباس وعده ی جدید داد: "نمایندگان این شرکت ها مرتب در رفت و آمد هستند و به زودی قرارداد این شرکت ها نهایی می شود"!

بعد از این وعده ی جدید آخوندی، مجددا برخی رسانه ها مشغول فضاسازی تکراری پیرامون خرید هواپیما از ایرباس و بوئینگ شدند به نحوی که با خجالت تمام، رنگ آمیزی و نقاشی یک هواپیما در شرکت ایرباس برای کشورمان را افتخاری باورنکردنی قلمداد کردند!

به راستی، این جماعت با عزت و غرور ایرانی چه می کنند؟ آیا پس از یک سال وعده های سرکاری، حالا رنگ آمیزی یک هواپیما تا این حد موجب مباهات شده است؟!

این مساله تا جایی پیش رفته است که حتی اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، نیز بادی به غبغب خود انداخته و با ژستی پیروزمندانه می گوید: "طبق برنامه ریزی های انجام شده تا ماه ژانویه یک فروند هواپیما وارد کشور خواهد شد و این اولین باری است که شرکت ایرباس هواپیمایی را قبل از امضای قرارداد و دریافت پیش پرداخت، برای کشور مشتری رنگ آمیزی می کند"!

حالا که مدعیان تدبیر و امید، از خسارت محض برجام ناامید شده اند و در رشد اقتصادی و رفع مشکلات طی 100 روز و چند ماه و چند سال دستشان خالی تر از همیشه شده، همه ی آمال خود را به بال های هواپیماهایی گره زده اند که همچنان سرانجام آنها مشخص نیست.

برای یادآوری آنچه که طی یک سال گذشته با این هواپیماهای کاغذی بر سر ملت ایران آمده است، ناگزیر به بازخوانی آنها هستیم؛ لطفا با دقت مطالعه کنید:

* پنجشنبه؛ 8 بهمن ماه 94؛ پاریس: حسن روحانی با فابریس برژیه، مدیرعامل ایرباس دیدار کرد. در این دیدار، مدیرعامل ایرباس به رییس جمهور کشورمان وعده داد: 17 فروند از هواپیماهای مسافربری تولید این شرکت در سال 2016 تحویل ایران می شود که زمان تحویل نخستین فروند از این هواپیماها نیز در ماه فوریه (12 بهمن تا 10 اسفند سال 94) است!(اینجا)

از آن تاریخ و اولین وعده مدیرعامل ایرباس در جلسه حضوری با رییس دولت یازدهم نزدیک به یک سال می گذرد و "هیچ" اتفاق خاصی نیفتاده است.

* شنبه؛ 10 بهمن ماه 94: رسانه های حامی دولت درباره قرارداد مسئولان دولتی با شرکت ایرباس پیرامون دستاوردهای سفر روحانی به فرانسه اینگونه نوشتند: "تعداد این هواپیماها بیش از 100 فروند است که ایرباس باید تا 4 سال همه هواپبماها را در اختیار ایران قرار دهد. انواع هواپیماهای غول‌پیکر و سبک در قرارداد وجود دارد که قرار است 3 فروند از هواپیماهای A380 غول‌پیکر با 555 صندلی قبل از سال نو (پایان سال 94) در اختیار ایران قرار بگیرد"! (اینجا)

از آن تاریخ نیز نزدیک به 11 ماه می گذرد و هنوز اتفاق خاصی نیفتاده است.

* یکشنبه؛ 29 فروردین ماه 95: اصغر فخریه کاشان، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، طی وعده ای جدید، اعلام کرد: "پیش قرارداد 118 هواپیما با ایرباس تا یک‌ ماه آینده (تا پایان اردیبهشت 95) نهایی می شود... در سال جاری میلادی (تا اوایل دیماه 95) 5 تا 8 فروند از هواپیماهای خریداری شده به ایران تحویل می‌شود"! (اینجا)

بازهم مشاهده می شود که هیچکدام از 2 وعده ی معاون وزیر محقق نشده و اتفاق خاصی نیفتاده است.

* یکشنبه؛ 29 آذرماه 95: این بار، عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، به خبرنگاران وعده ای جدید داد و گفت: "انتظار داریم قرارداد نهایی با ایرباس در این هفته (تا پایان 3 دیماه 95) به امضا برسد"!

برای مشاهده تحقق این وعده هم باید چند روز دیگر صبر کرد.

* چهارشنبه؛ 1 دیماه 95: اما آخرین وعده را بازهم اصغر فخریه کاشانی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، به مردم داده و گفته: "در نیمه اول ماه مارس (اسفندماه 95) 3 فروند هواپیمای ایرباس وارد کشور خواهند شد".

برای تحقق این وعده هم باید فقط 2 ماه دیگر صبر کرد و به انتظار نشست.

***
همانگونه که مشاهده می شود، به دلیل رفتار عجولانه و غیرمدبرانه مسئولان دولتی، یک شرکت هواپیمایی که فرصت دیدار و امضای قرارداد در حضور رییس جمهور کشورمان را پیدا می کند، نزدیک به یک سال است که عملا مردم و مسئولان ایرانی را سر کار گذاشته و کمترین اقدامی از خود نشان نمی دهد.

این در حالی است که مسئولان رسمی دولتی، هر بار با وعده ای تلاش می کنند تا سیاست "شرطی کردن" مردم را ادامه دهند تا نهایتا با نقاشی و رنگ آمیزی یک هواپیما در شرکت ایرباس، مارش پیروزی زده و جشن ظفر برگزار کنند.

اما آنچه که همینک به خوبی قابل مشاهده است، انتخاباتی شدن ماجرای خرید هواپیماهای تاکنون کاغذی است به نحوی که مسئولان دولتی می کوشند به هر نحوی که شده، ولو 1 هواپیما را تا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 96 وارد کشور کنند تا به خیال خود بتوانند روی بال های آن، مشغول جمع آوری آرای مردم شوند.

به نظر شما، اعتدالیون برای درک، فهم، شعور و بصیرت ملت ایران چه حسابی باز کرده اند؟
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۰ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
0
0
چه جالب گفت : آقاي شريعتمداري پاكزاد - كه رحمت بر اين مرد مومن بباد

پرواز هواپيماهاي كاغذي دولت در آسمان ايران يا آسمان انتخابات ايران

ظاهرا" كه آن دسته كليد دروغ دوره قبل به زير دهانشان مزه كرده است كه باز در اين دوره . همان فيلم و سريال را با نامي ديگر براي مردم علم كرده اند !!!

ههههههههههههههههههههههه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: