به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کمیسیون آموزش مجلس به دلیل اهمیت موضوع، بررسی پرونده تحصیلی فریدون را آغاز کرد و تاکنون 3 نامه‌نگاری بین کمیسیون آموزش مجلس و وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی برادر و دستیار رئیس‌جمهور صورت گرفته است
"خیبرآنلاین" - رییس کمیته آموزش عالی مجلس از ادامه بررسی پرونده تحصیل حسین فریدون در مجلس خبر می‌دهد اما وزیر علوم کار بررسی این پرونده را پایان یافته اعلام می‌کند.

به گزارش تسنیم، محمد فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، درباره گزارش وزارت علوم به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره تحصیل حسین فریدون دستیار ویژه و برادر رییس‌جمهور و ابهامات موجود، اظهار داشت: تاکنون 3 گزارش درباره وضعیت صحیح روند ادامه تحصیل آقای فریدون به کمیسیون آموزش ارسال کردیم.

وی گفت: تحصیل آقای فریدون کاملا قانونی بوده و این موضوع را بررسی کردند و تمام شده است.

با توجه به ادعای وزیر علوم مبنی بر پایان یافتن بررسی وضعیت تحصیل حسین فریدون در مجلس شورای اسلامی، آخرین وضعیت بررسی این پرونده را از حجت‌الاسلام سلیمی، رییس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی، جویا شدیم.

رییس کمیته آموزش عالی مجلس شورای اسلامی که چندی پیش از تشکیل کمیته‌ ویژه مجلس برای رسیدگی به پرونده تحصیلی «حسین فریدون»  خبر داده بود، در واکنش به اظهارات وزیر علوم مبنی بر پایان یافتن بررسی پرونده تحصیلی حسین فریدون در مجلس، اظهار داشت: گزارش  تحصیل آقای فریدون تهیه شده و به زودی اعلام می‌شود.

وی افزود: کار بررسی پرونده تحصیل آقای فریدون در کمیسیون آموزش مجلس ادامه دارد و تمام نشده، البته فکر می‌کنم آقای فرهادی سخنگوی کمیسیون آموزش نیستند که چنین مطلبی را بیان کردند.

پس از انتشار اخباری در تیرماه درباره تحصیل "حسین فریدون" در مقطع دکترای روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی با وجود قبولی وی در آزمون سراسری سال قبل این مقطع در دانشگاه گیلان، سازمان سنجش با صدور اطلاعیه‌‌های مختلفی روند تحصیل وی را قانونی اعلام کرد.

کمیسیون آموزش مجلس به دلیل اهمیت موضوع، بررسی پرونده تحصیلی فریدون را آغاز کرد و تاکنون 3 نامه‌نگاری بین کمیسیون آموزش مجلس و وزیر علوم درباره پرونده تحصیلی برادر و دستیار رئیس‌جمهور صورت گرفته است.

اخیرا برخی نمایندگان مجلس براساس ماده 236 آئین‌نامه داخلی مجلس، تقاضای رسیدگی به این پرونده را داشتند که  براساس این ماده هرگاه حداقل 10 نفر از نمایندگان و یا هرکدام از کمیسیون‌های مجلس عدم رعایت شئونات و نقض یا استنکاف از اجرای قانون یا اجرای ناقص قانون توسط رئیس‌جمهور و یا وزیر و یا مسئولان دستگاه‌های زیرمجموعه آنان را اعلام کنند، موضوع بلافاصله از طریق هیئت‌رئیسه جهت برای رسیدگی به کمیسیون ذیربط ارجاع می‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: