به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مشکل کشور با تعظیم در برابر استکبار حل نمی شود، بلکه با مدیریت صحیح توسط کسی که به ارزش ها پایبند باشد حل می شود
"خیبرآنلاین" - بزرگداشت یوم الله 9 دی با حضور پرشور مردم ولایی شهرستان قرچک در مهدیه ولایت زیباشهر این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، حجت الاسلام حمید رسایی در این مراسم با بیان اینکه در سال 1388 دوران دفاع مقدس 8 ماهه را سپری کردیم، این روز را یوم الله دانست و گفت: مردم با حضور خود در نهم دی سال 88 خط بطلانی بر فتنه کشیدند و یاد خدا در این روز زنده شد و قدرت الهی به نمایش در آمد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه دشمن در دوران دفاع مقدس 8 ساله، قصد تعرض به خاک کشور را داشت، افزود: هدف فتنه سال 88 هم تعرض به صندوق های رأی بود و در کل در هر 2 تعرض ها هدف براندازی نظام را داشتند؛ البته جنگ اول انقلاب از نوع سخت و جنگ سال 88 از نوع نرم بود؛ اگر ما این فتنه ها را خوب بشناسیم، می توانیم به آینده امیدوار باشیم.

وی تصریح کرد: در جنگ سخت و نرم بین ادوات، نیروها و کارکردها فرق وجود دارد، در جنگ نرم شبکه های مجازی و رسانه ها جای توپ و تانک را گرفته اند.

برجام یک دروغ بزرگ بود

این فعال رسانه ای شناسایی دشمن در جنگ سخت را آسان برشمرد و گفت: دشمن در این جنگ برخلاف جنگ نرم دارای نشانه است، اما در جنگ نرم دشمن گاها کنار شما قرار می گیرد و لبخند بر لب دارد که نباید فریب این خنده ها را خورد، متأسفانه گاهی عده ای در قامت جمهوری اسلامی با دشمن شوخی و خنده هایی می کنند.

مدیرمسؤول هفته نامه 9 دی بیان کرد: در جنگ نرم دشمن کنار دوست قرار می گیرد و تشخیص آن خیلی سخت است و گاهی پرچم خودی را برمی دارد و به عنوان یار امام(ره) خاطره تعریف می کند، خاطراتی که 180 درجه با نصوح صریح امام(ره) تفاوت دارد.

وی با اشاره به اینکه در جنگ سخت جهاد بر زن واجب نیست ولی در جنگ نرم زن و مرد ندارد، ابراز کرد: در جنگ نرم، زن می تواند فرمانده و اداره کننده یک رسانه باشد، امروز کار در رسانه ها نوعی جهاد است. شبها در جنگ سخت وقتی مسیر گم شد از طریق ستاره ها جهت یابی می کنند، در جنگ نرم هم نرم وقتی راه گم شد باید از طریق ستاره های ثابت جهت یایی کرد و مسیر را پیدا کرد که این ستاره کسی نیست جز امام حاضر.

این مبلغ فرهنگی با بیان اینکه خیانت به یوم الله هست که در 9 دی برنامه ای گرفته نشود، تأکید کرد: 9 دی باید بزرگ گرفته شود؛ بگوییم که چه کسی چه کاری کرد که اگر اینطور نباشد مانند آن است که عاشورا روضه بگیریم و نگوییم یزید چه ظلمی کرد. اگر بزرگداشتها نباشد در فتنه های دیگر کلاه سر ملت می رود.

برجام یک دروغ بزرگ بود

وی با طرح این سوال که چرا عده ای مخالف بزرگداشت 9 دی هستند؟ اذعان داشت: چون حوادث آن زمان برای مردم بازخوانی می شود و برای عدم این بازخوانی در تلاش برای پاک کردن 9 دی هستند.

این مبلغ فرهنگی با بیان اینکه قرآن و اهل بیت از همه جدا نخواهند شد، تصریح کرد: قرآن صامت یک قرآن ناطق و مطهر نیاز دارد. عده ای حاضرند روزی 100 بار نام امام غایب را بیاورند اما حاضر نیستند اشاره ای به امام حاضر کنند چرا که کلام امام غایب را به هرگونه که بخواهند تفسیر می کنند اما امام حاضر محافظ امام غایب و تبیین کننده است، کما اینکه قرآن ناطق محافظ قرآن صامت است. کسی که بیش از همه بحث فتنه 88 را داغ نگه داشته، نایب امام زمان(عج) است.

وی با اشاره به اینکه تهدید، تردید و تحمیل 3 جریان مهم در حوادث سال 88 بود، گفت: در سال 88، 4 رنگ تعریف شد، سبز مقدس، سبز محترم، سبز معترض و سبز منحرف.

نماینده سابق مجلس اضافه کرد: سبز مقدس همان سبز سادات هست که برای همه مقدس است، اگر رنگ سبز سران فتنه از نوع مقدس بود، مورد حمایت آمریکا قرار نمی گرفت. رنگ سبز آن 13 میلیون نفری که به کاندیدای جنبش سبز رأی دادند از نوع سبز محترم بود و تنها بخش کوچکی از آن سبز معترض بودند که نیاز به رفع شبهه داشتند و آنهایی که پرچم آتش زدند و روز عاشورا را هتک حرمت کردند، سبز منحرف بودند.

رسایی با بیان اینکه برجام یک اتفاق کوچکی نبود، افزود: برجام یک فتنه بود، در برجام می خواستند نظر خود را مانند سال 88 تحمیل کنند و به گونه ای القا کنند که گویا چاره ای جز کنارآمدن با آمریکا نیست.

وی ادامه داد: بعد از توافقنامه ژنو القا کردند که تمام تحریم ها لغو شده است، در صورتی که برجام یک دروغ بزرگ بود و بعد از آن تحریم ها بیشتر شد.

رسایی با بیان اینکه اگر در برجام، هسته ای را از دست دادیم اما با تدبیر رهبری، ملت متوجه شد که مشکل ما با آمریکا هسته ای نیست که اگر مشکل آمریکا هسته ای بود چرا با پاکستان که کلاهک هسته ای دارد، مقابله نمی کنند در صورتی که همه می دانند ایران سلاح اتمی ندارد.

وی مطرح کرد: البته ما مجهز به سلاح اتمی از نوع حجاب و هیهات من الذّله هستیم.

مدیرمسؤول هفته نامه 9 دی با اذعان اینکه مشکل دشمن با ما با حقوق بشر نیست، گفت: اگر مشکل حقوق بشر هست، چرا کسی به آل سعود که در حکومت آنها زن ها از بسیاری از حقوق محرومند، معترض نیست.

وی افزود: هدف دشمن مبارزه با تروریسم نمی باشد، چرا که خود آمریکا اذعان دارد که ما داعش را به وجود آورده ایم.

نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: مشکل کشور با تعظیم در برابر استکبار حل نمی شود، بلکه با مدیریت صحیح توسط کسی که به ارزش ها پایبند باشد حل می شود.

رسایی در پایان اضافه کرد: عده ای خود را مسؤول نمی دانند تا پاسخگوی مردم نباشند و می گویند ما مدیریم و اداره کننده!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: