به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
35 روز از فاجعه ایستگاه هفت خوان سمنان می گذرد و این روزها باید مراسم چهلم 49 هموطن که زنده زنده در آتش سوخند و جزغاله شدند، برگزار شود. هموطنانی که جسد برخی از آنها در نهایت شناسایی نشد
"خیبرآنلاین" - طرح استیضاح عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی، پس از تصادف قطار سمنان - مشهد با قطار تبریز - مشهد در روز جمعه 5 آذر در ایستگاه هفت خوان سمنان در مجلس کلید خورد.

به گزارش افکارنیوز، طرحی که در ابتدا 84 امضا داشت اما بعد از گذشت یک ماه هنوز تعیین تکلیف نشد.

این طرح در جلسه روز یکشنبه 14 آذر با 84 امضا تحویل هیئت رئیسه مجلس شد که هیئت رئیسه هم برای بررسی، آن را به کمیسیون عمران مجلس ارجاع داد.

بهانه کمیسیون عمران برای بررسی نکردن این استیضاح در دستورکاربودن لایحه برنامه ششم توسعه بود. این در حالی است که استیضاح روز یکشنبه 14 آذر تحویل هیئت رئیسه ولی و لایحه برنامه ششم توسعه 2 هفته بعد در صحن مجلس مطرح شد.

کمیسیون عمران مجلس می توانست در این 2 هفته طبق آئین نامه به بررسی استیضاح بپردازد و نشستی بین وزیر و نمایندگان متقاضی استیضاح برگزار کند و گزارش خود مبنی بر قانع شدن یا نشدن نمایندگان از توضیحات وزیر را به هیئت رئیسه مجلس اعلام کند. اما کمیسیون این طرح را بررسی نکرد.

خبرنگار افکارنیوز در همین زمینه با محمدرضا رضایی رئیس کمیسیون عمران گفتگو کرد که وی در جواب گفت: تا کنون فرصت نشد کمیسیون جلسه ای برگزار کند و فعلا هم نمایندگان در حال بررسی لایحه برنامه شم توسعه هستند.

همچنین صدیف بدری نماینده اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس به خبرنگار افکارنیوز، گفت: در حال حاضر کمیسیون جلسه ای ندارد تا این طرح را بررسی کند.

وی وعده داد تا بعد از بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، کمیسیون به موضوع استیضاح بپردازد.

البته برگزارنشدن جلسه کمیسیون عمران به خاطر بررسی لایحه برنامه ششم در صحن مجلس، بهانه ای بیش نبود چرا که در همین ایام جلسات برخی از کمیسیونها از جمله کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی برگزار شد و حتی اعضای این کمیسیون علاوه بر برگزاری جلسه در محل کمیسیون، برای دیدار با ظریف وزیر خارجه به دفتر وی هم رفتند.

تعطلل کمیسیون عمران مجلس باعث شد تا نمایندگان متقاضی اسستیضاح وزیر، به هیئت رئیسه مجلس شکایت ببرند و خواستار دستور هیئت رئیسه مجلس به کمیسیون عمران برای انجام وظایف شدند.

بنا به گفته محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز، استیضاح‌کنندگان دستوری را از هیأت رئیسه مجلس گرفتند که بر اساس آن جلسه کمیسیون برای اعلام وصول و بررسی استیضاح در هفته آینده انجام شود.

یکی از اهداف وقت کشی و معطلی یک ماه استیضاح، این بود تا این موضوع مشمول مرور زمان و منتفی شود اما براساس  اطلاع خبرنگار ما، به رغم رایزنیهای زیاد وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی با نمایندگان، هیچ یک از نمایندگان امضای خود را پس نگرفته و این طرح همچنان به قوت خود باقی است.

در حال حاضر 35 روز از فاجعه ایستگاه هفت خوان سمنان می گذرد و این روزها باید مراسم چهلم 49 هموطن که زنده زنده در آتش سوخند و جزغاله شدند، برگزار شود. هموطنانی که جسد برخی از آنها در نهایت شناسایی نشد.

 اما مجلس و 286 نماینده مردم تاکنون با وزیر راه و شهرسازی برخوردی نکردند و معلوم نیست استیضاح نمایندگان به سرانجام برسد یا خیر! البته این وقت کشی و تعلل نشان می دهد که برخی از نمایندگان موافق وزیر و حامیان وی مانع استیضاح وزیر می شوند و اجازه نمی دهند تا این استیضاح روند قانونی خود را در مجلس طی کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: