به‌روز شده در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در پايان اين برنامه از يادمان عالم شهيد شيخ نمر باقر النمر(ره) توسط حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا تقوي رونمايي شد
"خیبرآنلاین" - رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور در مراسم اولين سالگرد شهادت آيت الله شيخ نمر باقر النمر(ره) رهبر شيعيان عربستان با درود به نمك شناسي اين مجاهد گفت: وي روحاني شهيد، عالم شجاع و مبارزي بود كه ايستگاه هاي ايمان، هجرت و جهاد را به درستي طي كرد تا به ايستگاه شهادت رسيد، امروز تجليل از شيخ نمر، تجليل از روحانيت، علم تقوا و جهاد است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، نشست بيستم از سلسله نشست هاي ستارگان محراب، ويژه بزرگداشت شهيد آيت الله شيخ نمر باقر النمر(ره) رهبر شيعيان كشور عربستان شامگاه امشب همزمان با اولين سالگرد اين عالم مجاهد با حضور حجت الاسلام والمسلمين سيد رضا تقوي رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور، حجت الاسلام محمد جواد حاج علي اكبري رئيس امور رسيدگي به مساجد كشور، حجت الاسلام محسن محمودي رئيس شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان تهران، حجت الاسلام حسن لزومي امام جمعه پاكدشت، خانواده معظم شهدا و حضور كم نظير ديگر مسئولين شهرستاني و امت خداجوي شهرستان پاكدشت در مسجد صاحب الزمان(عج) اين شهرستان برگزار شد.

حجت الاسلام تقوي در اين نشست گفت: روحانيت، اول خود را به علم و معرفت مجهز مي كند و به عنوان كارشناس مسائل ديني از حوزه علميه بهره مي گيرد و سپس با مواعظش علوم را تقديم جامعه مي كند، سطح فرهنگ ديني جامعه را بالا مي برد و در نهايت در تحكيم مباني ديني همت مي گمارد.

وي ادامه داد: شيخ نمر چنين دوراني را طي كرد و سپس وارد ميدان جهاد شد و با همين سرمايه به مقابله با طاغوت دوران خود پرداخت.

مراسم سالگردشهادت شیخ نمر درپاکدشت

وي خاطرنشان كرد: شيخ نمر با نظام منحرف و عياش سعودي و نوكر استكبار جهاني روبرو شد و تا پاي جان در برابر آنان ايستاد.

رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور با اشاره به موضوع اين نشست با عنوان "ستارگان محراب"، افزود: ائمه جماعات ستارگان درخشاني هستند كه در سنگر مساجد مي درخشند.

وي با بيان اينكه امروز همه سر سفره شهدا نشسته اند، خطاب به مسؤولين اذعان كرد: اگر امروز كاري از پيش مي رود و ايران اسلامي در برابر مستكبرين ايستادگي مي كند از بركت خون شهدا است، اين قدرت ولايت و خون شهدا است كه ايران اسلامي به عنوان يك ابر قدرت در دنيا مطرح شده است.

تقوی رزمندگان اسلام را دليران مرد، دوستان دشمن شناس، جلوه هاي نور و مردان استوار تر از دماوند ناميد و تصريح كرد: مردم و رزمندگان همیشه حامي و پشتيبان روحانيت و علما بوده اند.

مراسم سالگردشهادت شیخ نمر درپاکدشت

قائم مقام جامعه روحانیت مبارز اضافه كرد: اگر روحانيت قدمي بر مي دارد به پشتوانه امت حزب الله است.

شاعر متخلص به سالك با بيان اينكه شهيد، سالك الي الله است، ابراز كرد: وقتي سالك مي خواهد به سمت معبودش حركت كند يك نقطه آغازي دارد و بعد از آن بايد ايستگاه هاي مختلفي را طي كند تا به منزل آخر برسد.

وي با اعلام اينكه شهدا اين ايستگاه ها را طي كرده اند، اظهار كرد: ايستگاه اول ايمان است و البته خيلي سخت كه سالك بايد مجنون محبوبش شود.

وي با گذر از ايستگاه اول، هجرت را ايستگاه بعدي عنوان كرد و گفت: اين هجرت نه از نوع جغرافيايي بلكه به معناي كنده شدن و از نوع دروني است و بايد از باطل به حق، از ظلمت به نور، از شيطان به خدا، از دجال به ولي عصر(عج)، از يزيد به سيدالشهدا(ع) و از آمريكا به سمت امام(ره) رفت.

مراسم سالگردشهادت شیخ نمر درپاکدشت

تقوي بيان كرد: اگر هجرت درست انجام نشود به ايستگاه بعد نمي رسيم و براي تحقق هجرت بايد از اين دنيا خود را رها كرد.

وي ايستگاه سوم را ايستگاهي عجيب و از نوع جهاد برشمرد و اعلام كرد: بايد در اين مرحله ايمان جلوه كند تا بتوان سينه به سينه دشمن جنگيد.

وي يك باب از درهاي بهشت را متعلق به مجاهدان دانست و تصريح كرد: خروجي ايمان را در چهره مجاهدان بايد ديد.

رياست شوراي سياستگذاري ائمه جمعه كشور شعار "مي جنگيم، مي ميريم، ‌سازش نمي پذيريم" را پيام همه مجاهدان اسلام اعلام كرد و افزود: بعد از طي سه ايستگاه به ايستگاه آخر يعني شهادت مي رسيم.

وي با تشريح مقام شهادت، تصريح كرد: هيچ سخنوري قادر به توصيف واقعي شهادت و هيچ دوربيني قادر به تصوير كشيدن زيبايي شهادت نيست.

وي به زانو در آمدن عقل در برابر عشق را توصيف شهادت عنوان كرد و توضيح داد: عقل شايد پاي انسان را تا پاي ميدان جنگ ببرد اما يقيناً ادامه كار توسط عشق صورت مي پذيرد.

مؤلف كتاب با بيان اينكه وقتي مجاهدي شهيد مي شود فرشتگان الهي به او احسنت مي گويند، با درود به نمك شناسي شيخ نمر گفت: وي روحاني شهيد، عالم شجاع و مبارزي بود كه اين ايستگاه ها را به درستي طي كرده بود، امروز تجليل از شيخ نمر، تجليل از روحانيت، علم تقوا و جهاد است.

قائم مقام جامعه روحانیت با يادآوري مجاهدت هاي آيت الله ميرزاي شيرازي، شيخ فضل الله نوري و شهيد مدرس، ‌آنان را نمونه هايي از روحانيون پيشتاز برشمرد و گفت: مبارزه و جهاد شيوه روحانيت است و روحانيت هميشه در دفاع پيشتاز بوده است.

اين روحاني مبارز در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه چرا تبليغ عليه روحانيت زياد است، گفت: تأثير اين جريان بر جامعه فراوان است.

وي پياده سازي دموكراسي، مبارزه با تروريسم و حمايت از حقوق بشر را دروغي بزرگ در منطقه عنوان كرد و گفت: امروز حاميان اصلي داعش، شيطان بزرگ و صهيونيست مي باشند.

تقوي برترين جهاد را ايستادگي در برابر طاغوت و زدن حرف حق در برابر آنان دانست و افزود: شيخ نمر باقر النمر اين كار را به خوبي انجام داد.

وي ضمن تقدير و تشكر از تلاش هاي بي دريغ امام جمعه پاكدشت به عنوان خطيب نمونه جمعه كشور، اضافه كرد: محور فعاليت هاي فرهنگي در شهر امام جمعه است كه از طرف رهبري جامعه معرفي مي شود و نماز را اقامه مي كند.

وي با يادآوري فتنه سال 88 خاطر نشان كرد: مردم پاكدشت واقعا در مهار اين فتنه كمك به سزايي كردند، رشادت هاي مردم پاكدشت فراموش نشدني است و در تاريخ ماندگار خواهد ماند.

تقوي در پايان با اشاره به بيش از 40 شهيد مدافع حرم در شهرستان پاكدشت، تأكيد كرد: پاكدشتي ها امروز هم در دفاع از حرم پيشتاز هستند.

حجت الاسلام حسن لزومي امام جمعه شهرستان پاكدشت در ابتداي اين مراسم ضمن عرض خيرمقدم خاطرنشان كرد: شهيد شيخ نمر باقر النمر از مدرسين طلاب خارجي در حوزه علميه پاكدشت بوده و در دهه ي 60 شمسي در مسجد صاحب الزمان(عج) اين شهرستان نماز اقامه كرده است.

مركز امور رسيدگي به مساجد تاكنون 19 نشست از نشست هاي "ستارگان محراب" ويژه بزرگداشت مفاخر ائمه جماعات را در سطح استان تهران برگزار كرده است.

گفتني است در اين مراسم مصطفي صابر خراساني به شعرخواني و حاج مرتضي طاهري به مداحي پرداختند.

همچنين در پايان اين برنامه از يادمان عالم شهيد شيخ نمر باقر النمر(ره) توسط حجت الاسلام و المسلمين سيد رضا تقوي رونمايي شد.

شايان ذكر است شيخ نمر باقر النمر 12 ديماه سال 1394 در سن 56 سالگي توسط دولت سفاك سعودي به شهادت رسيد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: