به‌روز شده در: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آیا دولت همه قراردادها را به صورت شفاف مطرح می‌کند؟ قطعا نه؛ مثلا در برجام خیلی چیزها را نگفتند ولی وقتی افشا می‌شد و یا امریکاییها می‌گفتند مجبور به اطلاع‌رسانی می‌شدند. یا اینکه جواب بدهند همه بانکها سودده هستند؟ حتما اینطور نیست. پس چطور پاداداش های چندین میلیونی داده می شد؟
"خیبرآنلاین" - حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در همایش تخصصی معاونین و روسای ادارات مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با اشاره به ماموریت های متعدد نیروی انتظامی گفت: هیچ نهادی به اندازه نیروی انتظامی، با تعدد و گستردگی ماموریت نیست و این نیرو با توجه به کاستی های بودجه ای، خوشبختانه رو به پیشرفت و تعالی است که بابت این امر به تلاشگران این نیرو و فرماندهان آن تبریک می گویم.

به گزارش تسنیم، معاون اول قوه قضاییه با اشاره به اهمیت مبارزه با سرقت افزود: براساس آمارهای موجود، اولین اتهام کیفری در مراجع قضایی، سرقت است که باید از ابعاد مختلف به آن پرداخت تا مشخص شود چه عواملی باعث وقوع سرقت می شود و ضرر آن تا چه اندازه جامعه را متضرر می کند.

وی با اشاره به اثر روانی سرقت و ایجاد ناامنی در جامعه بر اثر وقوع این جرم اظهار کرد: علاوه بر ضرر مالی برای مالباخته، ,قتی طعم کسب مال حرام، برای فردی شیرین شود، این کسب حرام برای وی عادت شده و علاوه بر ضرر مالی مالباخته، جامعه و امنیت روانی جامعه نیز خدشه دار می شود و این در حالی است که حرفه ای شدن جرم و سرقت، مجرم را تا جایی پیش می برد که دست به جنایت ها و جرایم دیگر می زند و مصداق ضرب المثل Kتخم مرغ دزد، شتر دزد می‌شود» خواهد شد.

محسنی‌اژه‌ای ادامه داد: با توجه به ابعاد مختلف سرقت، آیا می شود تنها یک دستگاه را مسئول دانست و همه بار آن را متوجه نیروی انتظامی یا دستگاه قضایی دانست؟

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت پرداختن به عوامل وقوع سرقت گفت: اگر عوامل تشدید دزدی و سرقت را در جامعه از بین نبریم می‌شود وقوع این جرم را مدیریت کرد در حالی که فقر، بیکاری، گرانی، نامساعد بودن محیط خانواده و تحصیل، عوامل فرهنگی و ... در سارق شدن یک فرد اثر گزار است.

وی با بیان اینکه آیا رفع فقر و بیکاری در اختیار نیروی انتظامی و قوه قضاییه است؟ افزود: باید دستگاه‌های مختلف مسئولیت‌پذیر و پاسخگو باشند و معتقدیم همه در برابر این مسئله مسولند و دولت برای رفع شکاف طبقاتی موظف به برنامه‌ریزی است؛ اگر فردی ماهانه بیش از 60 میلیون تومان از دولت حقوق می‌گیرد و در مقابل یک نفر با چهل و چند هزار تومان یارانه باید زندگی کند با این شکاف طبقاتی چه اتفاقی می افتد؟

محسنی‌اژه‌ای اضافه کرد: اگر علل وقوع سرقت رها شود، هرچه کشفیات پلیس افزایش یابد هم مجددا باعث سرقت های دیگر می شود چراکه علت وقوع از بین نرفته است. از جمله مواردی که باعث بازدارندگی از وقوع جرم می شود معرفی مجرم به مردم است و الان کسی که بیش از 1000 میلیارد تومان با کلک از اموال عمومی گرفته دستگیر می شود مجبور می شویم برای معرفی‌اش بگویم مثلا جیم میم؛ خب مردم مسخره‌مان می کنند؛ لذا اگر قانون اجازه می‌داد دادگاه‌ها علنی برگزار شود هم به نفع دستگاه قضایی بود هم به نفع مردم و البته به ضرر مجرم.

وی افزود: دادگاه علنی که نه صداوسیما و رسانه ها حق پخش ندارند و نه می شود اسم متهمان را گفت، چگونه می‌شود آن را علنی دانست؟

معاون اول قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت تکمیل قرائن و شواهد یک پرونده پیش از ارسال به مرجع قضایی گفت: ماموران و کاراگاهان باید توجه داشته باشند در مدارک و تشکیل پرونده یک متهم، نباید فقط به اقرار وی اکتفا کرد بلکه باید جزییات و قراین دیگر که به علم قاضی منجر می شود ضمیمه پرونده باشد چراکه متهمان بعد از اقرار در نیروی انتظامی، وقتی پیش قاضی می‌آید منکر اقرارش می‌شود و اقرار را بر اثر فشار می داند؛ خب در چنین شرایطی که قراین و شواهد ضمیمه پرونده نیست و اقرار عندالقاضی هم انجام نمی شود. دست قاضی بسته است.

محسنی‌اژه ای با اشاره به رضایت گرفتن برخی مجرمان حرفه‌ای از شکاتشان با زور و تهدید گفت: در مواردی که شکات با تهدید مجبور به رضایت از مجرم می شوند نباید به سادگی از کنار آن گذشت چراکه این تهدید شکات نیز خود جرم دیگری است که قابل پیگیری است.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد، شاهد اطاله دادرسی هستیم ولی سعی کردیم در پرونده هایی که باعث جریحه دار شدن افکار عمومی می شود آنها را به صورت خارج از نوبت، مورد بررسی قرار دهیم. این روزها یک مطلب را می شنویم که از یک جهت بسیار خوب است و برخی موارد برخورد ابزاری می شود مثلا می گویند باید شفاف بود ولی باید توجه کرد شفافیت با شفافیت نمایی فرق دارد. اگر مردم را محرم می دانیم در همه چیز است یا مرز دارد؟ متاسفانه در ایام انتخابات از شفافیت به عنوان ابزار استفاده می کنند. مثلا وقتی راجع به خودمان است توجیه می‌آوریم ولی وقتی مربوط به دیگری می‌شود موضوع را به اوج می‌بریم.

وی با اشاره به موضوعات امنیتی گفت: آیا دولت همه قراردادها را به صورت شفاف مطرح می‌کند؟ قطعا نه؛ مثلا در برجام خیلی چیزها را نگفتند ولی وقتی افشا می‌شد و یا امریکاییها می‌گفتند مجبور به اطلاع‌رسانی می‌شدند. یا اینکه جواب بدهند همه بانکها سودده هستند؟ حتما اینطور نیست. پس چطور پاداداش های چندین میلیونی داده می شد؟

سخنگوی قوه‌قضاییه با اشاره به عدم انتشار برخی مطالب به دلیل مسایل امنیتی گفت: اگر می‌خواهیم بگوییم شفافیت، فریبکاری نکنیم و با تفکیک کردن موضوعات محرمانه و امنیتی برای مردم، موضوعات را شفاف کنیم لذا اگر تنها برای جلب آرا است موضوع فرق دارد. من از قول ایرنا شنیدم که رییس‌جمهوری نوشته‌اند حساب‌های قوه قضاییه باید شفاف شود؛ لذا من اینجا می‌گویم به مردم و همه کسانی که دانسته این حرف را می‌زنند، که این حسابها کاملا شفاف است و جمع کثیری از دولتمردان و نمایندگان مجلس طی 20 ساله گذشته در جریان موضوع هستند؛ تحلیل من این است که از مدتی پیش یک فشار مضاعفی علیه قوه و برخی نهادها وارد کردند و تا انتخابات ادامه می‌دهند چراکه قوه با دانه درشتها و آقازاده ها و صاحب منصبان در حال برخورد است. شما ببینید هفته‌های گذشته چه کسانی بازداشت شدند.

معاون اول قوه قضاییه در پایان اظهار داشت: شما که گفته‌اید حاضرید یک سامانه برای دخل و خرج ها راه‌اندازی کنید؛ خب بکنید یا دیگری القا کرده حاضریم منابع اتنخاباتی مان را شفاف کنیم به شرط شفاف کردن دیگری؛ خب اگر راست می گویید چرا شرط می گذارید؟ آن وقت معلوم می شود پول‌ها از کجا آمده است. الان از شما می پرسم برای ستاد انتخاباتی ریاست جمهوری یک نفر چقدر پول لازم است. قطعا بالاتر از ٢٠ میلیارد، خب شما بگویید این پول از کجا آمده است؟
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۵
مهران
|
United States
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۱۶
0
1
با سلام
پاسخ به سوال سر مقاله بالا: بر خلاف گزارشات داده شده در چند روز گذشته ، از عربستان و قطر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
0
0
مسلم است كه (...) دخل و خرجشان را از كجا مي آورند !!!
مدیر پایگاه قسمت نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
حمزه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۹ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
0
0
آقای (...) در انتخابات (...) مبلغ (...) میداد رای میخرید ایندفعه هم همان است منتها اینبار پول انتخابات را از نانواییها جمع میکنند نانواییهای بربری وسنگک تهران را دیدم اجبارا خشخاشی که 50 درصد گرانتر است میفروشند باید رفت دادگاه تعزیزات شکایت اما نان لواش وسنگک وبربری خوراک مستضعفین است که وقت ندارند خوراک مستکبرین گران نشده چون وقت دارند شکایت کنند به آنها زور نمیگوید چون خودش از آنهاست (...) طرفدار اقلیت ثروتمند نجومی بگیر است (...) طرفدار کارتل ها و تراستهاست (...) طرفدار احتکار وگرانی است نانواها از اتحادیه خود دستور گرفتند گرانی کنند و چرا آرد را گران میگیرند تا از طریق احتکار وگرانفروشی جبران مافات کنند؟چون انحصار (...) نانواها را ترسانده از وقتی (...) آمده به هیچ کسی مجوز کار نمیدهند تا قبلی ها هم از ترس ابطال مجوز حرف گوش کنند اینطوری پول جمع میکند (...) با احتکار وگرانی نان وتخم مرغ وگوشت وبرنج یعنی با حداقلی که بدبخترین مردم روزگار میگذرانند من ندیدم آیس تک یا سوشی یا انواع پیتزاهای گران ایتالیایی گران شود نه خوراک مردم بدبخت را گران کرده که کارگرند ووقت ندارند بروند دادگاه تعزیرات شکایت (...) اینطوری پول در میاورد از نان وتخم مرغ شب فقرا
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
پاسخ ها
سندباد دابویگان
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۷
آقا حمزه تو تیتری که نوشته روحانی پول انتخاباتو از کجا اورده نوشتی (....)92 با پول رای جمع کرد الان همان آقای (....)از گران فروشی نانواییها پول انتخابات جمع میکند اگر این آقای نقطه چین روحانی هست بدون اشتب گرفتی چون نونوایی وابسته به اوصولگراست (...) نه اعتدال (...) هنوز اینو نفهمیدی یا اینقدر مثل اصلاح طلب (...) که روپوشیده حرف میزنی به در میگی دوار بشنوه با اصولگرای (...) باید مثل خودش (...) وخشن باشی بفهمه وگرنه به شعورش نمیرسه چی داری میگی شرارت از عهده هر کسی ساخته است اعتدال یعنی اصلاح طلب (...) اصلاح طلب (...) که مشخصه خاندان هاشمی لاهوتی و (...) اتاق بازرگانی هستن گرونی از زیر (...) اصولگرای شر واصلاح طلب (...) بر میاد راه حل همانا فقط اعتدال است با منطق انگلیسی مدرن وبا شمشیر تیز تر از شمشیر اصولگرا .اصولگراها اعتدال (...) اصلاح طلب نیستا بدتر از داعش به درک میفرسته هر کسی هوس شهادت کرده رویاروی با اعتدال رو به او توصیه میکنم شاید در جهنم با (...) اصلاح طلب (...) شدید
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۲۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۲۸
0
0
آقایان دعوا نکنید سگ زرد برادر شغاله اصلاح طلب واصولگرا واعتدال گرا وامریکا وکمونیست و همه ماهیتا (...) هستند (...) به عوامل خودش که یک عمر (...) رحم نمیکنه وبا اشتباه اول انورو به (...) چه رحمی میخواد به مردم کنه گور بابای همشون شهوانی رو عشقه عین همین سایته انگاری مدیریتش با یه نفره
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار منفی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: