به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - مهرداد بذرپاش که در مراسم بزرگداشت شهدا در اردکان یزد سخنرانی می کرد، بیان داشت: استان یزد گنجینه ای از هنر، فرهنگ و تمدن ایرانی است که مایه افتخار همه مردم ایران بوده و قدمت فرهنگ مردم یزد را باید از  سرو 5000 ساله ابرکوه پرسید.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، وی با تعریف از لهجه زیبای یزدی گفت: شیرینی لهجه و زبان یزدی از لوز، باقلوا، قطاب و پشمک هم بیشتر است.
 
عضو سابق هیات رییسه مجلس در ادامه با تشریح مقام شامخ شهدا بیان داشت: خدا را شاکرم در جمع مردم اردکان و در برنامه ای به نام و یاد شهدا شرکت می کنم و به مردم اردکان باید تبریک گفت که پرورش دهندگان حافظان گمنان امنیت هستند.

بذرپاش شهر اردکان را دامان پرورش دهنده شهدایی امثال علي محمدي‌ ها دانست و عنوان داشت: مردم این شهر به اندیشمندی و فرهیختگی در کشور مشهورند و یزد پهنه ی تضارب آرا و اندیشه های متکثر است.
 
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در تمام ابعاد آن گفت: وظیفه هر دولتی در هر مقطعی آرامش بخشیدن به زندگی عمومی مردم است و امنیت، مثل هوا برای انسان، لازم است. فرقی نمی کند این انسان در کجا باشد، مرزنشین باشد یا پایتخت نشین؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند امنیت تهران، واجبتر از امنیتِ مردم مرزنشین جنوب و شرق و غرب کشور نیست.

بذرپاش ادامه داد: در عین حال نمی توان با نگاه رایج امنیتی مزاحم حریم خصوصی مردم شد و آنچه شهید فتوحی ها برای ما انجام دادند، این بود که خیمه امنیت را بر سر کشور زدند.

عضو سابق هیات رییسه مجلس با بیان وضعیت اقتصادی کشور اذعان داشت: امروز رکود و بی ثباتی در تصمیم برخی از مدیران، امنیت سرمایه‌گذاری در جمهوری اسلامی را به خطر انداخته است.
 
معاون رییس جمهور سابق با بیان اهمیت تضارب آرا در کشور گفت: زمانی که تضارب آرا میان نخبگان سیاسی کشور منجر به هم افزایی نمی شود، دوگانه سوزها میداندار می شوند.

وی ادامه داد: اگر تضارب آرا را درست فهمیده بودیم می توانستیم از دستاوردهای سیاسی آن به نفع کشور استفاده کنیم؛ بلوغ سیاسی مردم نشان می دهد که تنها سردادن شعار آزادی یا بعد از آن عدالت برای اداره کشور کافی نیست.

عضو سابق هیات رییسه مجلس برجام را محصول طایفه ای دانست که از این افراط و تفریط ها به نفع خود استفاده کردند همانطور که گورخوابی و حقوق های نجومی نیز محصول همین افراط و تفریط هاست.
 
بذرپاش با اشاره به نتیجه اعتماد به نظام سلطه بیان کرد: اعتماد بیجا به دشمن و عمل به دستور آنها نتیجه اش از دست دادن جوانانی همچون شهید محمد منتظرقائم نخستین فرمانده سپاه یزد است.

وی در این خصوص گفت: به جای بیگانگان به خودمان اعتماد داشته باشیم، به اراده این ملت بزرگ اعتماد داشته باشیم، به روح سازنده این مردم اعتماد داشته باشیم.
 
معاون سابق رئیس جمهور بیان داشت: برخی ها به دنبال تزریق ژنِ ناتوانی، ژنِ نمی توانیم، ژنِ وابستگی به دیگران هستند و مشکل ما بازگشت به عقب است.

بذرپاش گفت: ما را امروز به حرف های 100 سال قبل حواله می دهند که اگر ایرانی بخواهد پیش برود، بایستی از فرق سر تا پا بشود غربی و اروپایی؛ باید همه‌چیزِ خودش را شبیه آنها بکند، شاید بتواند جلو برود؛ این منطق برخی از مدیران ارشد در کشور ما شده است.

عضو سابق هیات رییسه مجلس با تشریح جریان های سیاسی در کشور گفت: امروز با جریانی در سیاست مواجه هستیم که فریبکارانه نخبه دانشگاهی این خطه را به انزوا کشانده و البته این مدل بازی های جناح های سیاسی کشور به خورد جوان ایرانی نمی رود.

وی ادامه داد: به نظر من راه خروج از رکود سیاسی و اقتصادی حاکم بر کشور گوش نکردن به نسخه سراسر عیب و نقص و غرب پیچیده ی عده ای در داخل است.

بذرپاش در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد: تلاش شبانه روزی برای حل مشکلات مردم، در رأس آن بیکاری خواسته امروز شهدای ماست. امروز باید برای دستگیری از محرومان و زمین خوردگان مجاهدت باموالهم و بانفسهم کنیم؛ امروز چشمان شهدا به دستان من و شماست که چقدر گره گشایی می کنیم و چقدر دستگیری می کنیم؛ دستگیری از یک نیازمند خود یک یادواره شهداست.

وی همچنین ادامه داد: امروز صدمه به جمهوری اسلامی ایران از طریق ناکارآمدی مدیریت در کشور اتفاق می افتد؛ مدیریت در کشور باید اصلاح شود، اینگونه مدیریت اشرافی، بی مدل و برنامه، کم تحرک و متمرکز به نسخه های شکست خورده و خسته ما را به جایی نمی رساند. هر وقت نظام و کشور در یک بخشی در حال جهش است، ناگهان عده ای خودکم بین و ناامید از راه می رسند و کار را متوقف می کنند.

بذرپاش موفقیت کشور را در گرو اعتقاد داشتن به «ما می توانیم» دانست و گفت: باور عمیق دارم یکی از سنگرهای بزرگ پیروزی ملّت و جوانان آن باور به خود و روحیه‌ی «ما می توانیم» است. با انگیزه‌ی ایمانی، بصیرت دینی، همّت بلند، جرأت عمل، اعتماد به ‌نفس با یاد و نام شهیدانمان ایرانی پررونق و افتخارآمیز خواهیم ساخت.
  
عضو سابق هیات رییسه مجلس در پایان سخنانش گفت: همه باید خودمان را مدیون شهدا بدانیم و ما همه باید خود را متعهد بدانیم به حفظ و پاسداری آرمانهای انقلاب و ارزشهای انقلاب. توسعه و بسط مديريت مردمي و ايستادگي در مسير آرمانهاي الهي راه حل اقتصاد، فرهنگ و اجتماع است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: