به‌روز شده در: ۰۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۸۸۲
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۰۷:۳۴
رییس کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی:
یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب این بود که از ظرفیت حوزه علمیه برای تبیین بحث جمعیت در جامعه استفاده کنیم، البته اگر این موضوع برای نخبگان حوزه تبیین نشود، در این زمینه موفق نخواهیم شد، همچنین مبلغان حوزه تا زمانی که خودشان مسأله جمعیت را درک نکنند، نمی‌توانند این مسأله را در میان مردم تبلیغ کنند
"خیبرآنلاین" - رییس کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی گفت: سال‌ها بود که نرخ رشد زاد و ولد در ایران مثبت بود، اما امسال این نرخ منفی شد.

به گزارش فارس، محمدجواد محمودی در دومین جلسه شورای راهبردی جمعیت که در سالن اجتماعات مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، با اشاره به ضرورت تشکیل این شورا اظهار کرد: باید تشکیل شورای راهبردی جمعیت را به فال نیک گرفت، البته نباید در این خصوص خودمان را به بخش دولتی وابسته کنیم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی کردیم که نرخ رشد جمعیت کشور در آینده صعودی نباشد و امسال نیز با کاهش نرخ رشد زاد و ولد در کشور مواجه شدیم. سال‌ها بود که نرخ رشد زاد و ولد در ایران مثبت بود، اما امسال این نرخ منفی شد و این یک اتفاق نبود و پیش از این وقوع آن را پیش‌بینی کرده بودیم.

رئیس کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: اکنون نرخ رشد جمعیت در کشورمان 1.29 است و در آینده هم نه تنها افزایش نرخ رشد جمعیت را نداریم، بلکه شاهد کاهش نرخ رشد جمعیت در کشورمان خواهیم بود.

محمودی با اشاره به ادامه کاهش نرخ رشد جمعیت در ایران اظهار کرد: این نرخ کاهش پیدا خواهد کرد، مگر اینکه سیاست‌های جمعیتی را در کشورمان تغییر بدهیم، همچنی مرکز پژوهش‌های مجلس توجه زیادی به مسأله جمعیت نداشته و چندان هم در برنامه ششم توسعه به این مسأله پرداخته نشده است و تاکنون در تبیین بحث‌های جمعیتی در جامعه موفق نبودیم.

وی ادامه داد: یکی از توصیه‌های رهبر معظم انقلاب این بود که از ظرفیت حوزه علمیه برای تبیین بحث جمعیت در جامعه استفاده کنیم، البته اگر این موضوع برای نخبگان حوزه تبیین نشود، در این زمینه موفق نخواهیم شد، همچنین مبلغان حوزه تا زمانی که خودشان مسأله جمعیت را درک نکنند، نمی‌توانند این مسأله را در میان مردم تبلیغ کنند.

رییس کمیته مطالعات و پایش سیاست‌های جمعیتی دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کرد: آثار منتشرشده درخصوص مسأله جمعیت باید در حوزه‌ها پخش شود و در دسترس طلاب قرار بگیرد. نباید به صورت سطحی با بحث جمعیت برخورد کنیم و پرداختن به مسأله جمعیت در دروس خارج حوزه علمیه قم مهم است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: