به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
چرا دولت فرانسه حق این همه رفتار به اصطلاح مسالمت‌آمیز و انفعال را پرداخت نمی‌کند و هر روز، گستاخانه‌تر از قبل، عملیات استعمارگرایانه‌ی خود را با قدرت بیشتری ادامه می‌دهد؟
"خیبرآنلاین" - ژان مارک آیرو، وزیر خارجه فرانسه، در سفری که به تهران داشت، همزمان با مانور مشترک نظامی - دریایی این کشور با آمریکا و انگلیس در نزدیکی آب های خلیج فارس، رفتار و اظهارات گستاخانه ای نیز از خود نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در شرایطی که کشورمان یکی از منفعلانه ترین دوران های پس از انقلاب را در حوزه دیپلماسی پشت سر می گذارد، وزیر خارجه فرانسه طی سفری که به تهران داشت، علاوه بر رفتار غیردیپلماتیک در دیدار با رییس جمهور، در جمع خبرنگاران نیز ضمن ادای کلمات تهدیدآمیز، تلاش کرد تا در تهران، به مقامات ایرانی هشدار دهد.

ژان مارک آیرو گفت: "به تهران آمده ام برای اینکه هوشیار باشیم و توضیح بدهم که ایرانی‌ها نبایستی خطا کنند"!

بیان این عبارت تهدیدآمیز در تهران، از سوی یک دیپلمات فرانسوی که کشورش در جریان مذاکرات خسارت بار هسته ای نقش "پلیس بد" را بازی می کرد، و سکوت مقامات دولتی کشورمان در برابر این گزافه گویی ها، با عزت ملی و استقلال کشورمان در تعارض جدی قرار دارد.

نکته ی تاسف برانگیز بیشتر آنکه، در ضیافت شام وزیر امور خارجه فرانسه در سفارت این کشور در تهران، موضوع همزمانی مانور نظامی در نزدیکی آب های خلیج فارس با سفر او به تهران مورد اعتراض یک تاجر فرانسوی قرار می گیرد: "آیا فکر نمی کنید این مسئله روی روابط تجاری ما با ایران تاثیر بگذارد و نتوانیم در این سفر قرارداد خاصی منعقد کنیم؟ شما از واکنش مقامات ایرانی نگران نیستید؟" اما وزیر فرانسوی، با اطمینان خاطر از انفعال مقامات دیپلماتیک و دولتی کشورمان، به صراحت پاسخ می دهد: "بنده هیچ نگرانی نسبت به موفقیت آمیزبودن این سفر ندارم. مقامات ایرانی در هیچیک از جلسات مقدماتی و برنامه ریزی برای سفر در تهران و پاریس به این مساله معترض نشدند؛ دولت ایران به این سفرها احتیاج دارد و مطمئنم که هیچ اعتراضی در جلسات هم  نخواهیم شنید"!

این یعنی طرف غربی، با مشی دولت یازدهم به خوبی آشنا شده است و می داند که این دولت، همه چیز را به مذاکرات با غربی ها گره زده و به اینگونه سفرها "احتیاج" دارد.

چرا حسن روحانی و محمدجواد ظریف که در برابر مردم و منتقدان دلسوز ایرانی، همیشه خشمگین و عصبانی هستند، هنگام مواجهه با اینگونه مسایل، دم فرو بسته و سخنی حتی به گلایه بر زبان نمی آورند؟!

انفعال دیپلماتیک دولت یازدهم تا کجا باید ادامه پیدا کند؟ مگر پس از خسارت محض برجام، برای اشتغال جوانان بیکار فرانسوی آن همه تلاش صورت نگرفت تا کارخانه های در حال ورشکستگی پژو و... مجددا پررونق شده و محصولات خود را وارد بازار ایران نمایند؟!

مگر برای هر ترقه و جرقه ای که در پاریس و دیگر شهرهای فرانسوی صدا می کند، برخی مسئولان منفعل، شب و نیمه شب و سحرگاه توئیت به دست نشده و برای آنها پیام های تسلیت آمیز صادر نمی کنند؟!

مگر همزمان با توهین گستاخانه ی نشریه ی فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص)، وزیر خندان خارجه دولت یازدهم شتاب زده خود را به پاریس نرساند تا در سوگ اقدام تروریستی در فرانسه حاضر شود؟!

پس چرا دولت فرانسه حق این همه رفتار به اصطلاح مسالمت آمیز و انفعال را پرداخت نمی کند و هر روز، گستاخانه تر از قبل، عملیات استعمارگرایانه ی خود را با قدرت بیشتری ادامه می دهد؟

به نظر می رسد این دوران نزدیک به 4 ساله، در کنار خسارات و زیان هایی که وارد کرد، اما یک تجربه ی گرانسنگی برای ملت ایران به ارمغان آورد تا این اشتراک نظر عمومی در مردم به وجود آید که نتیجه ی عقب نشینی در برابر دشمنان مستکبر، امتیازدهی بیشتر، افزایش تهدیدها و تحقیرها و زیرسوال رفتن عزت و استقلال ملی است که نه تنها وضعیت معیشت و اقتصادمان را ترمیم نمی کند، بلکه موجب سلطه ی هرچه بیشتر غرب بر بازارهای اقتصادی هم خواهد شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
0
1
لعنت خدا بر غرب پرستان خائن اين مملكت باد

آمين
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: