به‌روز شده در: ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
کد خبر: ۵۰۹۹۲
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶
کسانی که پای در گرو تامین نیازهایشان از طریق کشوری مانند آمریکا دارند و نتوانستند به این هدف دست پیدا کنند، آیا مجددا می توانند یک جامعه حریت محور را اداره نمایند؟
"خیبرآنلاین" - دولت یازدهم با زمامداری شخص حسن روحانی (فریدون) پس از گذشت قریب به 4 سال از عمر خویش و در آستانه انتخابات سرنوشت ساز اردیبهشت تلاش می کند با ایجاد زاویه فکری و انحراف اذهان از مباحث اصلی، مردم را وارد ریل و جاده خودساخته ای کند که نطفه آن مجددا با سناریوسازی های سال 92 بسته و پایه ریزی شده است.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، مسیر انحرافی که چند ماهی است طیف مشترک اعتدال - اصلاحات براساس وعده های واهی درصدد هدایت مجدد مردم به کانال سال 92 هستند.

دولتمردانی که هرچه از سال های ابتدایی و شکل‌گیری دولت مطبوع خود فاصله گرفتند، نتوانستند به حداقل ترین وعده های انتخاباتی جامه عمل بپوشانند و تفکراتشان فقط گره خورده به مذاکرات سراب گونه ای بود که نتیجه اش به اذعان مهره های درون خود دولت، "هیچ" بود.

در این میان مردمی  که از پس مذاکرات  خسارت بار، نه سیب نصیبشان شد و نه گلابی و نه حتی آن بهشتی که قرار بود از پی اعتماد به کدخدا محقق شود و در این میان، دولتیان ماندند که هم در زمینه سیاست خارجی دستشان کوتاه ماند و هم در داخل با ریزش پایگاه و بدنه اجتماعی شدید روبرو شدند و میتوان مثال معروف دست کوتاه و خرما بر نخیل را وصف الحال آنان قلمداد کرد.

دولت فعلی به دلیل سیاست های انفعالی در اکثر زمینه ها، در مواجهه با رقیبان در انتخابات آتی با مشکلات عدیده ای روبرو است؛ مشکلاتی از جنس رکود بی سابقه، افزایش روزافزون تعداد بیکاران و افراد جویای کار، تورم حاکم بر کشور و  موارد دیگری  از قبیل واردات بی رویه کالاها و عدم سیاست های جدی در زمینه مقابله با قاچاق کالا و ارز و... که می تواند آب سردی باشد بر پیکره بی جان دولت.

از همان سال های اول نباید از برخی مدیران و دست اندرکارن دولت که بازمانده تفکرات سرمایه محورانه دولت های کارگزار و دوم خرداد بودند، انتظار چشیدن درد مردم و به تبع آن رفع رنج ناشی از مشکلات را داشت؛ کسانی از مسئولان فعلی که به وزیران میلیاردی در عالم سیاست شهره بودند و هستند، اگر از مرکب های چوبیشان به طور کامل در دنیای سیاست برخیزند، گرد و خاک ناشی از اندیشه های لیبرالیستی انها به هوا بر می خیزد و دنیایی را آلوده می کند؛ ااندیشه ها و افکاری که منافی نص صریح آرمان ها و ارزش های انقلابی است که بنیانگذار آن، درهم شکننده روحیه تن پروری و ثروت محوری مدیران بود.

عده ای از همراهان فکری و حامیان مالی و معنوی فعلی دولت یازدهم که در سال های پس از جنگ تحمیلی و به خصوص در دوران پرفراز و نشیب و سرشار از حادثه 78 و 88 مشکلات عدیده و هزینه های زیان بار و بعضا غیرقابل جبرانی را برای مردم و کشور ایجاد کردند، به جای عذرخواهی از محضر رهبری و افکار عمومی، در صفوف اولیه طلبکاران از نظام قرار گرفتند.

حال سوال مهم که در این برهه پیش  می آید این است که کسانی که پای در گرو تامین نیازهایشان از طریق کشوری مانند آمریکا دارند و نتوانستند به این هدف  دست پیدا کنند، آیا مجددا می توانند یک جامعه حریت محور را اداره نمایند؟ مسلما جواب منفی است، زیرا چگونه ممکن است کسانی که با بی تدبیری و خودرأیی، کشور را نزدیک به 4 سال با سیاست های سازشکارانه و ملتمسانه از چرخه هسته ای خارج و در زمینه فرهنگ و اقتصاد با چالش های جدی مواجه کردند، دوباره بر مسند قدرت نشینند و بر لبانشان مجددا لبخند مذاکره  نقش بندد و همان کارهای گذشته را با شدت و حدت بیشتر تکرار کرده و در راه دوری از ارزش ها گام بردارند؟

اعتدالیون درصدد احیای دوقطبی‌های مدل 92 هستندبا  این اوصاف، دولتمردان پس از ناکامی در مذاکرات و به دلیل نزدیکی به موعد انتخابات درصدد مظلوم نمایی و تطهیر چهره مخدوش خود بر آمده و در این راه در پی بهره برداری و استفاده از سناریوها و برنامه های صرفا تبلیغاتی برای هموارکردن فضایی مناسب در راستای پیروزی در انتخابات دور بعد ریاست جمهوری هستند؛ روش هایی برای ایجاد دوقطبی هایی دیگر نظیر دوقطبی معیشت - موشک، اقتصاد - مقاومت و... با این خیال که همانند مدل 92، نوعی از مردم فریبی شکل گرفته و رای دهندگان را در یک دوقطبی کاذب دچار تردید کنند که اگر معیشت و اقتصاد می خواهند، باید به همین جریان به وجودآورنده ی وضع موجود تن دهند! گو اینکه مردم را اینقدر ساده لوح فرض کرده اند که از آنها سوال نخواهند کرد نتیجه دوقطبی قبلی اقتصاد - هسته ای چه شد؟!
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
امیدی
|
-
|
۱۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
0
0
زمستان تمام می شود و روسیاهی به دروغگویان می ماند
1-حل 100 روزه ی مشکلات اقتصادی
2-برگشت عزت به پاسپورت ایرانی
3-افزایش ارَزش پول ملی
4-کاهش قیمت دلار
5-چرخش چرخ کارخانه ها وچرخش سانتریفیوژها
6-....
و از طرف دیگر به وعده هایی عمل کردند که هرگز قولش را به مردم نداده بودند
1- تحقیر ملی در مذاکرات سه ساله با شیاطین
2- عدم واکنش جدی در برابر به شهادت رساندن بیش از 500 تن از زائران خانه خدا
3- عدم واکنش جدی در تعرض به دو زائر خانه خدا در فرودگاه جده
4- نابودی زیر ساخت های هسته ای و تحمیل میلیاردها دلار ضرر به کشور
5- تلاش گسترده و چند ساله برای خرید هواپیما
6- توقف ساخت مسکن مهر و نابودی هزاران شغل مرتبط با این طرح
7- دستبرد بیش از دوازده هزارمیلیاردی به صندق ذخیره فرهنگیان
8- ذخیره خواندن حقوق بگیران نجومی
9- اخراج کردن دانشمندان جوان هسته ای از سایت های هسته ای
10-پرداخت حقوق کارمندان
11-پرداخت یارانه نقدی و اظهار تاسف هر ماهه از پرداخت این حق مردم
12-و در تازه ترین دستاورد رونمایی طرح به زندان فرستادن سوال کنندگان از مدیران نالایق
11- و....
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: