به‌روز شده در: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
در این 2 سال مغازه داران و بنکداران زیادی برای تغییر شغل مراجعه کرده‌اند. هم اکنون 60 درصد فروش نسبت به سال های قبل کمتر شده بنابراین چه لزومی دارد که در چنین شرایطی فروشگاه هایی که جنس وارداتی عرضه می کنند، وارد کشور شوند
"خیبرآنلاین" - عباس کرباسی، دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی، گفت: پس از کاهش تعرفه واردات حبوبات، قیمت لوبیا چیتی، لپه و عدس خارجی 15 درصد کاهش یافته اما قیمت حبوبات داخلی هیچگونه تغییری نداشته و برخلاف انتظار پایین هم نیامده است.

به گزارش نسیم آنلاین، وی در ادامه خاطرنشان کرد: به جز تغییر قیمت حبوبات وارداتی قیمت کالاهای دیگر تغییر چندانی نداشته و بازار در رکود به سر می برد، تنها کالایی که 5 درصد گران تر شده است سس های مایونز و گوجه فرنگی است آن هم نه برای همه برندها بلکه برای چند برند محدود.

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی در رابطه با قیمت برنج های خارجی گفت: محسن و خاطره قیمتشان تغییری نکرده است اما توسط شرکت gtc برنج خارجی با قیمت 3400 تومان به 5، 6 نفر از عمده فروشان بزرگ داده شده که چنانچه توزیع این برنج ها توسط این عمده فروشان منصفانه باشد، خریدار می تواند آن را با قیمت 3800 تومان تهیه کند.

کرباسی اظهار داشت: تا پیش از این نیز انبارها پر بود از برنج خارجی، اما متأسفانه توزیع کنندگان آنها صبر می کنند تا هر زمان که فروش برایشان سود بیشتری دارد، آن را به بازار وارد کنند.

وی در رابطه با حضور فروشگاه هایی مانند هایپراستار و همچنین تأسیس برخی دیگر از جمله بیم ترکیه اظهار داشت: تأسیس اینگونه فروشگاه ها موجب ضرر و زیان زیادی به سوپرمارکت‌ها و حتی بنکداران شده است. در حال حاضر تقریبا 30 درصد بنکداران در میدان اعدام تهران تعطیل کرده اند و با تأسیس هر فروشگاه جدید درصد بیشتری از این مغازه ها تعطیل خواهند شد.

وی اضافه کرد: در این 2 سال مغازه داران و بنکداران زیادی برای تغییر شغل مراجعه کرده‌اند. هم اکنون 60 درصد فروش نسبت به سال های قبل کمتر شده بنابراین چه لزومی دارد که در چنین شرایطی فروشگاه هایی که جنس وارداتی عرضه می کنند، وارد کشور شوند.

دبیر اتحادیه بنکداران تصریح کرد: بدون شک سود کلانی از تأسیس چنین فروشگاه هایی نصیب کشور رقیب خواهد شد اما جالب است که وزارت صنعت هم از آنها حمایت می‌کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: