به‌روز شده در: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۰
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اعطای تابعیت سیاسی به بیگانگان سبب تخریب هویت ملی بحرین و تغییر بافت جامعه شده است چرا که بیش از 120 هزار مزدور خارجی تابعیت بحرین را گرفته اند. بحران های اقتصادی و سیاسی و حقوقی نیز از نتایج این مساله به شمار می آید
"خیبرآنلاین" - یکی از اعضای مجلس اسلامی علمای بحرین از اعطای تابعیت این کشور به بیش از 120 هزار مزدور بیگانه با هدف برهم زدن بافت جمعیتی بحرین و برابری اهل تسنن با شیعیان خبر داد.

به گزارش رسا، حجت الاسلام شیخ محمد خجسته از اعضای مجلس اسلامی علمای بحرین در مراسم ششمین سالروز انقلاب 14 فوریه که در سالن قدس موسسه آموزش عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، آیت الله شیخ عیسی قاسم را ضامن محبت و وحدت اسلامی و ملی توصیف کرد و افزود: ششمین سالروز انقلاب اسلامی در حالی فرامی رسد که نظام فاسد و غیرمشروع آل خلیفه به ارتکاب جنایت و ریختن خون مردم و سایر جنایتهای سرکوبگرانه ادامه می دهد تا چهره قبیح و زشت نظام بار دیگر نمایان شود.

وی با اشاره به خشم عمومی ملت بحرین از قتل 3 جوان تصریح کرد: نظام آل خلیفه با حمایت برخی کشورهای منطقه و جهان بدترین شیوه های سرکوب را علیه ملت بحرین مرتکب می شود.

این روحانی بحرینی خطاب به ملت گفت: ای ملت صبور و متوکل به خدا! این خون های پاک تنها بر عزم و اراده و قدرت ما برای ادامه راه می افزاید و نوید نزدیکی رسیدن به هدف را می دهد و شکست، سرنوشت کسی است که در برابر اراده ملت می ایستد.

حجت الاسلام خجسته اعتراضات مسالمت آمیز ملت بحرین را نشان دهنده صبر و ثبات در راستای تحقق اهداف انقلاب توصیف کرد و اظهار داشت: قلع و قمع شهروندان به ویژه اعدام سه جوان بحرینی و همچنین تیراندازی و قتل سه جوان آزادی طلب نشانه های حجم عجز و ضعف نظام در برابر قدرت و پایداری نظام است.

وی با اشاره به ایستادگی قاطعانه ملت بحرین در برابر دیکتاتوری آل خلیفه ادامه داد: 6 سال از انقلاب می گذرد و نظام در این سال ها از امکانات و شیوه های مختلف فشار علیه انقلابیان استفاده کرده و احزاب و موسسات ملی را تعطیل می کند که تعطیلی مجلس اسلامی علما و جمعیت الوفاق اسلامی و سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم بخشی از این فشارها به شمار می آید.

این فعال انقلابی خاطرنشان ساخت: در گذشته خاندان امام حسین(ع) را در کربلا محاصره کردند و هم اکنون ملت بحرین که یاران اباعبدالله(ع) هستند محاصره شده اند. همانگونه که خون بر شمیشیر در کربلا پیروز شد و نظام یزید سرنگون شد نظام آل خلیفه نیز سرنگون خواهد شد.

وی تأکید کرد: هر که راه امام حسین(ع) را برود بر طاغوت چیره خواهد شد و مردمی تحصن کننده در منطقه الدراز که محاصره شده اند و سایر شهروندان بحرینی بدانند که در راه اباعبدالله(ع) گام برمی دارند و هر که در این راه حضور داشته باشد مطمئنا به پیروزی دست می یابد.

حجت الاسلام خجسته بر لزوم گسترش اعتراضات ضددولتی در بحرین تأکید کرد و گفت: محاکمه فریضه خمس به معنای توهین به مذهب تشیع است و ملت بحرین هیچگاه به این مساله تن نمی دهد.

این روحانی سلب تابعیت شده درباره تظاهرات گسترده شهروندان کفن پوش بحرین تصریح کرد: با وجود استفاده از همه این گزینه های امنیتی مشاهده می کنیم اهداف سیاسی نظام شکست خورده و بیش از 150 هزار تن از مردم بحرین در تظاهرات کفن پوشان شرکت کردند تا نشان دهند شکست اراده قهرمانانه بحرین امکان پذیر نیست و مردم با اراده ای فولادین، پروژه بازپس گیری حقوق خود را بر اساس شیوه های مسالمت آمیز ادامه خواهند داد و کسی نمی تواند در برابر آنان بایستد.

عضو مجلس اسلامی علمای بحرین، ادعای آل خلیفه درباره بحران میان انقلابیان و سایر مردم را دروغ بزرگ ال خلیفه عنوان کرد و افزود: بحران سیاسی بحرین نتیجه اختلافات اصلی میان خاندان حاکم و معارضان است. نظام می خواهد چنین جلوه دهد که اختلاف میان مردم وجود دارد و این مساله ای که نظام با دروغ بر آن اصرار می ورزد. میان انقلابیان و ملت هیچ اختلافی وجود ندارد و اختلاف اصلی میان انقلابیان و نظام است.

حجت الاسلام خجسته دراختیارگرفتن قدرت از سوی ملت را خواسته مهم انقلاب بحرین برشمرد و اظهار داشت: بحران سیاسی سبب شد توافقنامه میان معارضان و دولت از هم فروپاشد و بی اعتمادی کاملی میان آنها برقرار شود و شاهد جنایت بزرگ و تاریخی ظلم و ستم علیه شیعیان بحرین هستیم. هرگونه فعالیت سیاسی باید با همه پرسی ملی انجام گیرد زیرا ملت منبع قدرت به شمار می آید.

وی ادامه داد: علما و مراکز و شهروندان شیعه بحرین در حال تحمل شکنجه دسته جمعی هستند و حتی فریضه های شرعی نظیر نمازجمعه و خمس مورد هجمه قرار گرفته است.

این روحانی بحرینی از ادامه سیاست آل خلیفه مبنی بر اعطای تابعیت به بیگانگان مزدور به شدت انتقاد کرد و خاطرنشان ساخت: اعطای تابعیت سیاسی به بیگانگان سبب تخریب هویت ملی بحرین و تغییر بافت جامعه شده است چرا که بیش از 120 هزار مزدور خارجی تابعیت بحرین را گرفته اند. بحران های اقتصادی و سیاسی و حقوقی نیز از نتایج این مساله به شمار می آید.

وی دورکردن مسوولانی که درصدد مصالحه ملی نیستند را از شرایط تحقق آشتی ملی دانست و تصریح کرد: بحرین امروزه به تحقق توافقی جهت برپایی نظامی عادلانه که زندگی مسالمت آمیز و ثبات را برای کشور به همراه بیاورد نیاز دارد و در این راستا جامعه جهانی باید در بحران بحرین بی طرف باشد و با هر دو طرف به تعامل بپردازد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: