به‌روز شده در: ۲۶ دی ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
اگرچه نظام اسلامی در توسعه و عمران بخش‌های مختلف کشور ارتقا کمی داشته اما مجموع خدمات ناکافی بوده و باید به ریشه‌های فقر پرداخت و رشد اقتصادی تنها پاسخ مناسب آن است، مسئولین باید به دشمن فقر حمله کنند و با بسیج همگانی به سمت نابودی‌ آن پیش روند
"خیبرآنلاین" - پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی‌(ره) در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه تهران ضمن عرض تسلیت ایام فاطمیه و گرامیداشت روز 14 اسفند که به احسان و نیاکاری اختصاص یافته است، گفت: 14 اسفند سالروز تأسیس کمیته ‌امداد خمینی(ره) به دست رهبر عظیم و شأن انقلاب امام خمینی (ره) است، این نکته بسیار مهم است که 14 اسفند در منظر امام بسیار با اهمیت جلو کرد. زیرا قبل از 12 فرودین 58 و رای به جمهوری اسلامی ایشان توجه ویژه‌ای به طبقه فرودست جامعه داشتند و نامگذاری این روز به نام احسان و نیکوکاری نشان می‌دهد در نگاه این بزرگوار رسیدگی به مستضعفان مأموریت بزرگ انقلاب بوده است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی با اشاره به اینکه کمیته‌ امداد امام خمینی(ره) تنها جایی است که نام امام بزرگوار را زینت بخش خود کرده است و در واقع میراث امام(ره) و شجره طیبه ایشان است، اظهار داشت: کمیته‌ امداد را می‌توان بال عاطفی نظام مقدس جمهوری اسلامی نامید، امام راحل جنگ فقر و غنی و پیروزی کوخ‌نشینان بر کاخ‌نشینان را سرلوحه نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌دانست.
 
فتاح با اشاره به نقش کمیته‌ امداد در مبارزه با فقر افزود: کمیته امداد در واقع صدقه جاریه نظام اسلامی است و امام عزیزمان در فرازی از سخنانشان بیان داشتند که جامعه اسلامی باید به روزی برسد که در آن دیگر نیازی به وجود کمیته امداد نباشد.
 
رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه جنگ تحمیلی، تحریم‌ها، رکود و سیاست‌های غلط اقتصادی به حجم و وسعت فقر افزوده است، گفت: آسیب‌های اجتماعی چون طلاق، فقر، تکدی‌گری، ابتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و از همه مهمتر رفاه اندوزی برخی مسئولان بر شدت فقر افزوده است.
 
وی با اشاره به پوشش میلیونی کمیته امداد امام خمینی(ره) تصریح کرد: هم اکنون 5 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد هستند که چنین رقمی به هیچ وجه نمی‌تواند زیبنده نظام جمهوری اسلامی باشد.
 
فتاح در ادامه درخصوص توسعه کمی کشور نیز افزود: اگرچه نظام اسلامی در توسعه و عمران بخش‌های مختلف کشور ارتقا کمی داشته اما مجموع خدمات ناکافی بوده و باید به ریشه‌های فقر پرداخت و رشد اقتصادی تنها پاسخ مناسب آن است، مسئولین باید به دشمن فقر حمله کنند و با بسیج همگانی به سمت نابودی‌ آن پیش روند.
 
رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) ‌درخصوص پرداخت فراگیر یارانه‌ها خاطرنشان کرد:‌ پرداخت فراگیر یارانه امری عدالت محور نیست چرا که این موضوع تنها باید به نفع محرومان باشد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: