به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
حداکثر تعداد آثار ارسالی توسّط هر داستان‌نویس در این بخش 3 اثر خواهد بود و در پایان نیز، از 5 برگزیده نهایی تقدیر خواهد شد
"خیبرآنلاین" - دبیر اجرایی جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر(س) از انتشار فراخوان دهمین دوره این جایزه ادبی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، محمد برزگر با اشاره به اینکه دهمین دوره جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر(س) با اضافه شدن بخش‌هایی جدید به این کنگره ادبی، اردیبهشت‌ماه سال آینده در شهرستان مرودشت برگزار خواهد شد، افزود: امسال علاوه بر شاخه شعر، بخش‌های جدیدی همچون شاخه داستان و جایزه ویژه جوان برتر نیز به این جایزه ادبی اضافه‌ شده است و علاقه‌مندان می‌توانند تا پایان روز 15 فروردین‌ماه، آثار خود را به این کنگره ادبی ارسال کنند.

وی افزود: شاخه شعر 3 زیرشاخه شعر دینی و شعر پیرامون شخصیت حضرت علی‌اکبر(س) و شاعر جوان برتر را دربر می‌گیرد که شرکت‌کنندگان می‌توانند بدون شرط سنی و با حداکثر 5 اثر در این بخش شرکت کنند و در پایان، 7 نفر نیز به‌عنوان برگزیدگان هر زیرشاخه معرفی خواهند شد.

برزگر، از اهدای جایزه ویژه دهمین کنگره حضرت علی‌اکبر(س) به شاعر جوان برتر این جشنواره ادبی نیز خبر داد و گفت: این جایزه به شاعر برگزیده جشنواره که متولّد پس از 15 فروردین 1371 باشد و شعر ارسالی وی با موضوع شخصیت حضرت علی‌اکبر(س) سروده شده باشد، اهدا خواهد شد.

دبیر جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر(س) اضافه شدن شاخه داستان کوتاه را نیز به‌عنوان بخشی جدید در آستانه دومین دهه برگزاری این کنگره ادبی، یادآور شد و افزود: نویسندگان در شاخه داستان کوتاه می‌توانند علاوه بر ارائه روایت‌هایی نو امّا امانتدارانه از منابع متقن تاریخی، با خلاقیت و نوآوری و آشنایی‌زدایی هنرمندانه، داستان‌هایی خلق نمایند که به تأثیر و حضور زمینه‌های شخصیتی و سلوک، تدبیر و تصمیم حضرت علی‌اکبر(س) در زندگی و جامعه امروز توجه داشته باشد.

به گفته برزگر، حداکثر تعداد آثار ارسالی توسّط هر داستان‌نویس در این بخش 3 اثر خواهد بود و در پایان نیز، از 5 برگزیده نهایی تقدیر خواهد شد.

گفتنی است دهمین دوره جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر(س) 17 و 18 اردیبهشت‌ماه 96 در شهر مرودشت استان فارس برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال رسمی این جایزه ادبی با شناسه تلگرامی @ayenenabi و یا وبلاگ کنگره به نشانی http://www.aeini14.blogfa.com /مراجعه کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: