به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
مسئله گرانی در جامعه بیداد می‌کند و از جمله مسائلی است که برطرف نشده و این مسئله از دغدغه‌های رهبری است؛ به همین خاطر بر ضرورت تولید و اشتغال توسط جوانان تاکید دارد
"خیبرآنلاین" -  آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار با استاندار قم با بیان اینکه خداوند توفیق خدمت به مردم را به مسؤولان داده است، اظهار کرد: بالاترین خدمت، خدمت به اجتماع است و امام صادق(ع) در این راستا می‌فرماید « بالاترین خدمت، توفیق خدمت به برادران دینی در جامعه است».

وی با بیان اینکه تعهد و تدین مسؤولان استان قم موجب شده است که بتوانند امر خطیر خدمت به مردم استان را به عهده بگیرند، تصریح کرد: دنیای امروز کاستی‌های فراوانی دارد ولی اسلام دو چیز را در نظر دارد که انسان با استفاده از آن گام بردارد که دنیا و سعادت انسان را تأمین می‌کند.

این مرجع تقلید بیان کرد: تا زمانی که از ایمان و حفظ ارزش‌های دینی در کارها بهره برده نشود انسان دچار گرفتاری می‌شود.

آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان اینکه دین اسلام در بسیاری از امور مرز نمی‌شناسد، گفت: برخی کشورها ایران را به دخالت در امور دیگر کشورها متهم می‌کنند در حالی که ما هیچ گونه دخالتی در امور کشورهای دیگر نداریم و در راستای امر به معروف مطابق با موازین دین اسلام گام بر می‌داریم و اسلام نیز مرز نمی‌شناسد.

وی اضافه کرد: مسئله‌ای که دیگران از آن به عنوان دخالت در امور کشورهای دیگر یاد می‌کنند، نشر و حفظ ارزش‌های دین اسلام است که در تمام ابعاد زندگی انسان‌ها نظر دارد که مهمترین این برنامه‌ها امر به معروف و نهی از منکر است.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه سه چیز اگر در هر نقطه از دنیا باشد مشکلی در آن منطقه به وجود نمی‌آید، عنوان کرد: در مرحله نخست در هر شهر  یا منطقه باید یک فقیه اسلام شناس که آگاه به اوضاع زمان است وجود داشته باشد، همچنین افرادی باشند که از نظر طبابت و سلامت معلومات داشته باشند و در نهایت باید یک مدیر دلسوز و خیر اندیش در هر جامعه وجود داشته باشد، زیرا اگر هر یک از این افراد در جامعه‌ای نباشند آن جامعه متلاشی می‌شود.

آیت الله العظمی نوری همدانی عنوان کرد: خداوند به مسؤولان استان قم سعادتی خاص عنایت کرده که دنیای خود را در راه خدمت به مردم این خطه بگذرانند.

وی با اشاره به برخی مشکلات آب و هوایی در استان قم بیان کرد: باید از بیابان‌های قم بهره مناسب برده شود زیرا بر اساس روایات و احادیث خداوند یک وجب خاک بی‌حاصل نیافریده و باید افرادی کارشناس، خاک بیابان‌ها را آزمایش کنند و ببینند چه نوع گیاهی در این خاک پرورش می‌یابد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خویش تاکید کرد: مسؤولان باید مراقب باشند زیرا ظلم، جور و جهل جوامع را تهدید می‌کند و در این راستا باید دقت شود که حقوق همه مردم رعایت شود و این مسؤولیت سنگینی است.

آیت الله العظمی نوری همدانی اهتمام به مسئله معیشت مردم را بسیار ضروری و مهم ارزیابی کرد و گفت: در روزگاری زندگی می‌کنیم که گرانی مردم را آزار می‌دهد و در صورتی که ارزش کالا و خدمات با هم مقایسه شود متوجه می‌شوید که حقوق مردم در مقابل تورم و گرانی پاسخگو نیست.

وی افزود: مسئله گرانی در جامعه بیداد می‌کند و از جمله مسائلی است که برطرف نشده و این مسئله از دغدغه‌های رهبری است؛ به همین خاطر بر ضرورت تولید و اشتغال توسط جوانان تاکید دارد.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: قیمت گزاف گوشت و میوه‌جات نشان از آن است که نظارت و کنترلی بر بازار نیست و هر شخصی به هر میزان که بخواهد، قیمتگذاری می‌کند و در حالی که پول ما ارزش کمی دارد، قیمت کالاها ارزش بسیاری دارد که لازم است نظارت بیشتری بر تولیدات و عرضه و فروش صورت بگیرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: