به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
"خیبرآنلاین" - اولین تچمع بزرگ حامیان سید ابراهیم رئیسی در تهران روز شنبه 9 اردیبهشت 96 در سالن شهدای هفتم تیر با حضور پرشور و بانشاط مردم، به ویژه جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی "خیبرآنلاین"، در این همایش بزرگ، کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری طی سخنانی، دیدگاه ها و برنامه هایش را به اطلاع هوادارانش رساند.

مهمترین بخش های سخنان رئیسی در ادامه می آید:

- می‌دانم سخن شما در این جمع نسبت به این حقیر به اعتبار این است که خادمی از خادمان ملت و نظام هستم که هویتش جز هویت با مردم بودن و از مردم بودن نیست. هویت من هویتی است که نظام انقلاب اسلامی دارد. محبت شما به من به این دلیل است که یک خدمتگزار آماده حضور در کسوت خدمتگزار ملت است.


- شرایطی که در آن هستیم شرایط خاصی است. بر هیچکس پوشیده نیست که زندگی و معیشت و اقتصاد و سرمایه مردم در شرایطی است که با خواسته امام و شهدا و قوانین اصلی کشور همخوانی ندارد.

- در درون کشور به دلیل ضعف مدیریت اجرایی و اقتصادی با شرایطی غیرقابل تحمل مواجهیم. شرایط فعلی نیازمند یک تحول جدی در مدیریت اجرایی کشور است و حتما این تحول باید انجام شود تا وضعیت متفاوت شود.

- نگاه فعلی به مردم و بیگانگان و همچنین داشته‌های کشور قابل نقد است. آیا مردم توانایی رفع مشکلات کشور از جمله فقر و بیکاری را ندارند؟ امروز این توانایی در نیروی انسانی و سرمایه در کشور وجود دارد و آیا با این توان می‌توان در توان ملت برای گره‌گشایی در کشور منکر شد؟

- باور ما این است که می‌توان در حوزه اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی به مردم نقش داد و آنها خود از مشکلات گره‌گشایی کنند.


- چرا وقتی می‌گوییم بیکاری در کشور هست بگویند که بودجه نداریم؟ امروز 30 درصد از جوانان ما بیکارند و 12 درصد متوسط بیکاری داریم.

- آیا باید همین وضعیت ادامه پیدا کند و نگاه ما به دست بیگانگان باشد که چه زمانی از مشکلات ما گره‌گشایی خواهند کرد؟!

- ما می‌توانیم مشکلات کشور را با مدیریت قاطع و انقلابی حل کنیم.

- امروز سهم اقتصادی ما از ارتباط 3 هزار کیلومتری با دریا فقط  2 درصد است.


- چشم همه زنان و مردان به مسکن مهر دوخته شد و تصور همه مردم این بود که به زودی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت اما ناباورانه متوقف شد. اگر مسکن مهر مشکل داشت مشکل آن را حل می‌کردند ولی امید بسیاری از محرومان و مستضعفان را نابود کردند. چرا امید مردم را ناامید کردند؟

- هر سال از دولت 6 درصد رشد کاری در مسکن مهر اتفاق افتاد؛ آیا این حق است؟ با ارزیابی کارشناسی ما می‌توان تا آخر امسال یعنی در اولین سال دولت بعد مسکن مهر را تکمیل کرد.

- سوال اینجاست که چرا وام ازدواج جوانان باید در نوبت باشد اما چند نفر که به هیچ عنوان جزو کارآفرینان نیستند، وام‌های 3 هزار و 4 هزار میلیاردی بگیرند؟ آیا این صحیح است که چند نفر نقدینگی کشور را به یغما ببرند و در حساب شخصی خود دنبال سود باشند؟

- شرایطی که امروز شاهد آن هستیم جز با یک تحول در مدیریت کشور ممکن نیست و اولین گام این تحول تغییر ساختار مدیریتی کشور است.