به‌روز شده در: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آقای روحانی امتحان خودشان را پس دادند و نشان دادند که در عرصه اقتصادی نمی‌توانند کاری انجام دهند. تکیه صرف به خارج و خام فروشی نفت راه حل مشکلات فعلی اقتصاد ایران نمی­تواند باشد
"خیبرآنلاین" - حسین صمصامی، سرپرست سابق وزارت امور اقتصادی و دارایی و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، درخصوص وعده‌های انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری اظهار کرد: وعده‌های واهی ابتدا توسط خود آقای روحانی داده شد، چراکه که ایشان بحث 100 روز را مطرح کرد و گفت که 100 روزه در اقتصاد تحول ایجاد می­کند.

به گزارش نسیم آنلاین، وی افزود: ایشان گفتند که من کاری می کنم که مردم به این 40 هزار تومان یارانه نیاز نداشته باشند. در بحث اشتغال کاری می­کنم که مردم 2 ماهه کاهش بیکاری را حس کنند. این صحبتهای ایشان در چهار سال قبل عوام فریبی بود.

سرپرست اسبق وزارت اقتصاد عنوان کرد: در بحث این که چقدر شغل می‌توان ایجاد کرد در شرایط فعلی یکی از بخش­هایی که اکنون پتانسیل بالایی دارد بخش پایین دستی نفت و پتروشیمی‌هاست. در بحث پتروشیمی می‌توان اشتغالزایی قابل توجهی ایجاد کرد به این خاطر که ما فعلا در حال خام فروشی هستیم و اگر بتوانیم این بحث را در داخل کشور دنبال کنیم، این کار شدنی است.

وی تصریح کرد: متاسفانه همه کاندیداها در مقام گفتار تقریبا به یک شکل عمل می‌کنند و البته شروع این رفتار از خود آقای روحانی بود. در حال حاضر هم آقای روحانی دوباره برنامه صد روزه داده است. بعضی از کاندیداها هم صحبتهایی را می‌کنند که ممکن است خیلی دقیق و کارشناسی نباشد.

صمصامی بیان کرد: هیچ کدام از کاندیداها در شرایط فعلی اشراف دقیقی از شرایط اقتصادی کشور ندارند. همانطور که آقای روحانی هم در چهار سال پیش نداشت و اکنون هم اشراف لازم را ندارد. بقیه کاندیداها هم متاسفانه اشراف دقیق نسبت به شرایط موجود ندارند. اگر اشراف داشتند هیچ وقت نمی‌گفتند که ما می خواهیم در عرض چهار سال تولید ناخالص داخلی را دو یا دو و نیم برابر کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اما مسئله‌ای که وجود دارد این است که آقای روحانی امتحان خودشان را پس دادند و نشان دادند که در عرصه اقتصادی نمی‌توانند کاری انجام دهند. تکیه صرف به خارج و خام فروشی نفت راه حل مشکلات فعلی اقتصاد ایران نمی­تواند باشد.

این اقتصاددان گفت: از رشد 11.4 درصدی که اعلام شده، 65 درصد آن ناشی از بخش نفت بوده است و سایر بخشها رشد قابل توجهی نداشتند. رشد منفی و پیاپی سرمایه­‌گذاری و افزایش بیکاری حکایت از آن دارد که آقای روحانی در امتحان "اداره اقتصاد کشور" مردود شده است. اگر مردم بخواهند 4 سال دیگر آقای روحانی را آزمون کنند، هزینه‌های سنگینی به کشور تحمیل می‌شود؛ آزموده را آزمودن خطاست. مناسب است آقای روحانی به نفع یک مدیر اجرایی قوی­تر کنار رود و سایر کاندیداها از نحوه اداره دولت و ناکامی‌­های آن در دولت های دهم و یازدهم درس بگیرند.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
زاهد سیستانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۲
0
0
ای خدا از دهن شما بشنوه صنایع پایین دست نفت وگاز توسط (...) منع فعالیت آزاد داره یعنی هر کسی نمیتونه اونجا کار کنه مجوز بهره برداری تو سیم وکابل هم بی دلیل نمیدن بدون دلیل منطقی تولید رو انحصاری کردن طی این چهار سال با رشد اقتصادی مثبت نقدینگی دو برابر نشده اما تورم نسبت به سال 92 دو برابر شده مردم سال 92 توقع داشتند بعد از رفع تحریم ارزونی شه نه گرونی اینا اصلا قابل تحمل نیست این گرونیها تنها دلیل رکوده اگر ارزون بشه مصرف زیاد میشه کارخونه ها روشن میشن بخش تولید گندله آهن انحصاریه در حالی که سنگ آهن خام صادرات میشه بابا به من بدبخت سنگ معدن بدید آهن تولید کنم این چه وضعیه درست کردن آخه (...) چه به وزارت باید بره تو فرشی فروشی خودش بشینه (...) چه به سیاست اگر سیاست میدونست با وجود رشد اقتصادی مثبت درصد تورم از درصد رشد نقدینگی نمیزد بالاتر تازه ادعای کنترل تورم داره
مدیر پایگاه قسمت های نقطه چین داخل پرانتز به جهت داشتن بار حقوقی ویرایش شد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: