به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
آقای روحانی! دشمن امروز ما 100 برابر از رژیم بعث عراق وحشی تر و باانگیزه تر شده است، شما با چه هدف و مقصودی در برابر این همه تهدید بالقوه و جزیره ناامنی توان نظامی را به چالش می کشید؟
"خیبرآنلاین" -

برداشت اول

پس از عملیات خیبر در سال 63 بود که جنگ شهرها از طرف رژیم بعثی آغاز شد. عراق با استفاده از جنگنده ها، بمب افکن ها و انواع موشکها به مناطق مسکونی ما حمله کرد و جنگ را از مرز به شهر کشاند! همان مجامع بین المللی که با یک آزمایش موشکی همچون کوه آتشفشان به صدا در می آید و بیانیه صادر می کند، آنروزها خاموش بود!

به گزارش مردم نیوز، با هدف توقف حملات صدام، ایران عراق را به حمله موشکی تهدید می کند، اما بعثی ها آن را «بلوف» تلقی کردند تا اینکه بانک رافدین و باشگاه افسران عراقی با موشک های ایران هدف قرار می گیرد! صدام ابتدا این حمله را انکار می کند ولی در ادامه خود به سامرا می گریزد و با حمایت سازمان ملل! موقتاً می پذیرد که جنگ شهرها را خاتمه دهد.
 
برداشت دوم

تیرماه 94 برجام بین ایران و سران 1+5 منعقد می شود. آن زمان رییس جمهور، روحانی گفت: تمام تحریمها من جمله تحریمهای هسته ای، تسلیحاتی و حقوق بشر «لغو» و نه «تعلیق» شد!

حدود 3 ماه بعد در 19 مهر سردار دهقان از آزمایش موشک قابل هدایت «عماد» خبر داد و چند روز بعد از آن سپاه برای اولین بار تصاویر یکی از شهرهای موشکی خود را رسانه ای کرد. جاش ارنست، سخنگوی دولت وقت آمریکا نسبت به آزمایش موشک «عماد» گفت: این آزمایش نقض آشکار قطعنامه شورای امنیت است ولی منافی برجام نیست!

برداشت سوم

حسن روحانی در تبلیغات ریاست جمهوری دوازدهم، برای حضور دوباره در پاستور «توان نظامی» را به چالش می کشد! او گفت: «شهر موشکی را نشان دادند تا برجام را بر هم بزنند»!... و این در حالی بود که برجام «سه ماه قبل» منعقد شده بود!

در ضمن آقای روحانی! چطور آن زمان که «موشک عماد» آزمایش می شود از نظر آمریکایی ها با برجام منافات ندارد ولی نشان دادن نوک موشک! به آمریکا از منظر شما برجام را برهم می زند؟!

آقای روحانی! فتح الفتوح برجام شکست فاجعه باری بود که به نام شما در تاریخ ثبت شد! این قرارداد نه تحریمها را لغو کرد و نه اوضاع اقتصاد و اشتغال را بهبود بخشید، و تنها فایده اش این بود که اقتصاد غرب را از بحران خارج کرد! برجام حتی شأن دیپلماسی خارجی شما را نیز بالا نبرد! چرا که بعد از «فاجعه منا» ملت ایران شاهد بود که اگر نبود صلابت رهبری و توان نظامی، سعودی ها حتی پیکر شهدای ما را نیز به ما تحویل نمی دادند!

آقای روحانی! دشمن با نیت نابودی مراکز هسته ای کشورمان قصد داشت وارد فاز نظامی شود! اما با مذاکرات دولت جنابعالی، طومار هسته ای درهم پیچید و عملاً توانمندی هسته ای نابود و زحمت دشمن کم شد! بنابراین با عنوان کردن عبارت «برجام سایه جنگ را از سر کشور دور کرد» آدرس غلط به مردم ندهید. 

برداشت چهارم

آقای روحانی! هیچ رئیس جمهوری در جهان وجود ندارد که پشتوانه دیپلماتیک خود را مورد هجمه قرار دهد، ولی جنابعالی این کار را کردید، حتی دونالد ترامپ در کارزار تبلیغاتی خود، فاجعه دستگیری تحقیرآمیز تفنگداران نیروی دریایی ارتش خود را به رخ هیلاری کلینتون، رقیب خود نمی کشد و آن را فراموش می کند و با ادبیات اقتدارگرایانه می گوید: «نباید به قایقهای کوچک ایران اجازه داد برای افراد ما ژست بگیرند و باید از آب  بیرون انداخته شوند»! او تلاش دارد تهدید را به فرصت تبدیل کند درست برعکس شما که نقطه قوت ما را ضعف معرفی می کنید!

آقای روحانی! دشمن امروز ما 100 برابر از رژیم بعث عراق وحشی تر و باانگیزه تر شده است، شما با چه هدف و مقصودی در برابر این همه تهدید بالقوه و جزیره ناامنی توان نظامی را به چالش می کشید؟

آقای روحانی! تکلیف ما درباره این نقطه قوت روشن است، بنا به فرموده رهبری «ما توان موشکی را با قدرت به دست آورده ایم، با قدرت حفظ خواهیم کرد و با قدرت افزایش خواهیم داد.» انشاءالله
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: