به‌روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
گفت‌وگو
آیت الله العظمی علوی گرگانی: نسبت به مسایل فرهنگی اخیر نگرانیم
دیدار شورای سردبیری "خیبرآنلاین" با یک مرجع تقلید
صرف نشستن افراد در کنار رهبری، معیار انتخاب نیست
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با علی‌اصغر زارعی
ناگفته‌هایی از نحوه ورود آیت‌الله مهدوی‌کنی به خبرگان
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(2)
چه کسانی آیت‌الله مهدوی‌کنی را بایکوت خبری کردند؟
گفت‌وگوی‌ "خیبرآنلاین" با حجت‌الاسلام میرلوحی(1)
موضوعات شورا جهت رفع تکلیف مطرح می‎شود
عضو شورایعالی فضای مجازی در گفت‌وگو با "خیبرآنلاین"
آشنایی با یک خواننده جوان جبهه انقلاب
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با سید مهدی ضامنی
تاثیر دودهه زندگی در آمریکا بر ذهن ظریف
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق کوشکی(2)
سیاستمدار در تراز انقلاب‌ اسلامی نداریم
گفتگوی اختصاصی "خیبرآنلاین" با محمدصادق‌ کوشکی(1)
استراتژی حزب‌الله برای 4 سال پیش رو
گفت‌وگوی خواندنی "خیبرآنلاین" با حسین الله‌کرم
بزرگترین اشتباه سیاسی‌ عمرم رای به خاتمی بود
گفت‌وگوی "خیبرآنلاین" با مهدی کوچک‌زاده (2)
با یک مدیریت درست می توانستیم بازار گوشت را به خوبی تنظیم کنیم و این کاری ناممکن نیست که متأسفانه تا به حال این اتفاق صورت نگرفته است
"خیبرآنلاین" - عنایت الله بیابانی، قائم مقام خانه کشاورز، در رابطه با گرانی مکرر چند ماه اخیر گوشت قرمز بیان داشت: مافیا و بازار سیاه در رابطه با بازار گوشت ایجاد شده که منجر به گرانی بیش از حد گوشت شده است. به طوری که بخشی از این بازار در دست عده‌ای خاص افتاده است و اینها تعهداتی در مورد تحویل گوشت داشته‌اند که بنظر چندان به این تعهدات عمل نکرده اند.

به گزارش نسیم آنلاین، وی افزود: تا حدی کمبود گوشت قرمز وجود دارد اما واقعیت این است که این کمبود در حدی نبوده که این چنین موجب گرانی این کالا شود، هر چند که عرضه این محصول تا حدی کم شده اما موضوع این است که پیش بینی‌های صورت گرفته هم درست از آب درنیامده است.

بیابانی خاطرنشان کرد: برخی از دوستان مسئول مدعی هستند که صنعتی شدن دامپروری موجب شده هزینه ها افزایش یابد و همین هم باعث گرانی گوشت قرمز شده است این حرف درستی نیست مسلما صنعتی شدن دامداری هزینه ها را به سمت کاهش پیش می برد نه افزایش.

وی تأکید کرد: دام های صنعتی هم شیر بیشتری دارند و هم گوشت آن زیادتر خواهد بود، بنابراین این دلیل درستی نیست که بگوییم صنعتی شدن موجب گرانی شده است زیرا هزینه همه تولیدات در کشور ما به دلیل عدم سرمایه گذاری در زیر بخش‌ها دارای مشکلات زیادی است، بنابراین با یک مدیریت درست می توانستیم بازار گوشت را به خوبی تنظیم کنیم و این کاری ناممکن نیست که متأسفانه تا به حال این اتفاق صورت نگرفته است.

بیابانی در پایان گفت: قطعا می توان با تنظیم بازار مناسب جلوی این گرانی را گرفت، با حفظ اشتغال از داخل و آوردن منابع از خارج می توان کشتارگاه های مرزی را فعال کرده و بازار گوشت را تنظیم نمود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: